Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pożyczka czy darowizna a kwestie podatkowe

  darowizna otrzymana zostanie od dwóch osób z I grupy podatkowej i dwóch osób z II grupy podatkowej, maksymalna kwota darowizny wolna od podatku wynosi: - 38.548 zł (...)

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  . Wyliczona kwota świadczenia jest niższa niż maksymalna kwota potrącenia w zbiegu z zachowaniem kwoty wolnej od potrąceń i egzekucji. Dlatego to właśnie tę kwotę ZUS będzie brał (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  rocznym rozliczeniu za 2017 rok. Natomiast od 1 stycznia 2018 r. obowiązuje wyższa kwota wolna od podatku dla najniższych dochodów i w związku z tym wysokość (...)

 • Porada prawna na temat kwota darowizny wolna od podatku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kwota darowizny wolna od podatku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Darowizna na rzecz syna

  ).   Tak więc ponieważ jest to kwota wyższa niż kwota wolna od podatku (9.637 zł.), to należy dokonać przelewu tych środków na rachunek bankowy syna, zgłosić (...)

 • Trendy w opodatkowaniu nieruchomości w państwach członkowskich Unii Europejskiej

  istotne są następujące: kwota wolna od podatku wynosi 700.000 €, dom, w którym mieszka płatnik podatku, do wartości 300.000 €. Odnośnie sposobu oceny wartości (...)

 • Opodatkowanie darowizny

  zaprezentowanej skali podatkowej, w podatku od spadków i darowizn przewidziana jest kwota wolna od podatku, szczegółowe regulacje na ten temat zawarte są w art. 9 ust. (...)

 • Darowizna od rodziców bez podatku

  do kwoty 19.274 zł (kwota wolna + zwolnienie "mieszkaniowe"). Razem wszystkie cztery darowizny bez podatku mogą wynosić: 77.096 zł. W tym jest i kwota wolna i zwolnienie (...)

 • Podatek od darowizny rodziców dla dziecka

  przypadku darowizny pieniędzy przez matkę synowi opodatkowaniu nie będzie podlegała kwota 19.274 zł (kwota zwolniona + kwota wolna). Jak stanowi art. 15 ust. 1 ustawy o podatku (...)

 • Kwota darowizn i pożyczek zwolniona z podatku

  nieruchomość (hipotecznego). Zwolnienie polega na tym, że nie płaci się podatku od kwoty darowizny mieszkaniowej do wysokości 9637 zł, jeżeli pochodzi od jednego darczyńcy, (...)

 • Opodatkowanie cesji lokaty podatkiem od darowizn

  , prawnuki itd.), wstępnych (tzn. rodziców, dziadków, pradziadków itd.), pasierba, zięcia, synową, rodzeństwo, ojczyma, macochę i teściów; kwota wolna od podatku dla (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Sprzedaż częsci mieszkania

  Witam, czy mozna przy umowie sprzedaży (odsprzedanie pewnego posiadanego % mieszkania) w przypadku płatności kupującego na raty zastrzec, że przy (...)

 • kwota wolna od podatku 2012

  zarobek który nie przekracza kwoty wolnej od podatku też musi być rozliczony? ile w tym roku bedzie wynosic ta kwota? tak, musi sie pan roliczyc i tak. (...)

 • Darowizna a kwota wolna od podatku

  Witam, potrzebuję wiedzieć czy od darowizny gdzie dostałam 50% samochodu od taty , który był wart wtedy ok 5000-6000 zł muszę coś zgłaszać do (...)

 • Podatek od darowizny

  Czy mogę zamienić mieszkanie, ktore otrzymałam w darowiźnie na mieszkanie w innej dzielnicy? Z podatku zostałam zwolniona przez U.S. Czy mogę zachować (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane