Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  wstępnej kwota 3.333,33 zł stanowi spłatę kapitału, zaś kwota 8.666,67 zł stanowi część odsetkową i ta druga kwota stanowi przychód finansującego i koszt korzystającego; Z (...)

 • Ustawa o grach i zakładach wzajemnych

  wymagania warunkujące uzyskanie zezwolenia;  3) oceny ofert miały charakter obiektywny, przejrzysty i niedyskryminujący żadnego uczestnika przetargu. 4. Wynik przetargu nie jest (...)

 • Termin wpłaty wadium na zakup nieruchomości

  beneficjent tego świadczenia winien je otrzymać. Odnosząc zaś te uwagi do przetargu na zbycie nieruchomości gminnej, uczestnik przetargu winien dokonać zapłaty wadium tak, aby wadium było (...)

 • Opinia prawna na temat kwota bez przetargu 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kwota bez przetargu 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Działalność gospodarcza a uprawnienia emerytalne

  zawieszaniu emerytur i rent, od dnia 1 czerwca 2011 r. kwota przychodu odpowiadająca 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia ogłoszonego za I kwartał 2011 r. wynosi 2426,50 zł, (...)

 • Jakie dane zamieszcza się na fakturze VAT?

  poprzedzającego miesiąc, w którym wykonano usługę. Waluty obce a kwota netto, podatek VAT i kwota brutto Kwoty podatku wykazuje się w złotych bez względu na to, w jakiej walucie (...)

 • Łatwiej wyrzucić firmę z przetargu

  zapobiec sytuacjom, w którym zamawiający, odstępując od umowy z nierzetelnym wykonawcą i będąc zobowiązanym do przeprowadzenia przetargu na kontynuację prac, był skazany na uczestnictwo w (...)

 • Kto jest \"małym podatnikiem\" VAT?

  kwoty odpowiadającej równowartości 45.000 euro. W 2012 r. warunki te zostaną spełnione, jeśli kwota prowizji lub innych postaci wynagrodzenia nie przekroczyła w 2011 r. kwoty 200.000 (...)

 • Leasing operacyjny i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  prawnych (Tekst jedn. Dz. U. 2011 r. Nr 74 poz. 397 ze zm.) leasing operacyjny, rozliczenie leasingu, podatek dochodowy, przychody, koszty, finansujący, korzystający, amortyzacja przedmiotu leasingu

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  obejmującego wkład oszczędnościowy, zajęta została w dwu lub więcej postępowaniach egzekucyjnych, a znajdująca się na rachunku kwota nie wystarcza na zaspokojenie wszystkich wierzycieli, bank wstrzymuje (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  ;re nie zmniejszały podatku dochodowego. Kwota przysługujących odliczeń, która nie znalazła pokrycia w podatku, podlega odliczeniu w latach następnych, aż do całkowitego jej odliczenia. Jeżeli

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane