Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rok szkolny 2018/2019 - co nowego dla uczniów i nauczycieli?

  materiały informacyjne dla nauczycieli. Szkolenia  pozwolą przygotować kadrę placówek doskonalenia nauczycieli do poprowadzenia szkoleń w tym zakresie dla wszystkich (...)

 • Emerytura w powszechnym wieku emerytalnym dla osób urodzonych do końca 1948 r.

  emerytury pani Józefy w 1988 r. ZUS przyjmie: od 1 stycznia do 31 maja 1988 r. – 241400 zł, za czerwiec 1988 r. – 0 zł, od 1 lipca do 31 grudnia 1988 r. (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  będzie najkorzystniejsza dla ubezpieczonego. Kiedy najlepiej przejść na emeryturę i jakie dokumenty trzeba złożyć? Na emeryturę można przejść w każdym miesiącu, ale zdecydowanie (...)

 • Porada prawna na temat kwota bazowa dla nauczycieli na 2011 r

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kwota bazowa dla nauczycieli na 2011 r, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak mają być ustalane wynagrodzenia nauczycieli?

  roku 2008 kwota bazowa dla nauczycieli wynosiłaby 1 947,81 zł. Od kiedy nowe przepisy miałyby obowiązywać? Termin wejścia w życie projektowanych przepisów został oznaczony na (...)

 • Karta Nauczyciela

  dla tych nauczycieli;   5) pracownicy zatrudnieni w Ochotniczych Hufcach Pracy na stanowiskach wychowawców, pedagogów oraz na stanowiskach kierowniczych, (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  na zasiedlenie - dla bezrobotnego do 30 roku życia Art. 66n ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku normuje bon na zasiedlenie. Na wniosek (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  r. na podstawie Protokołu z dnia 17 czerwca 2005 r. między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Węgierskiej o przeglądzie umów dwustronnych (Dz. U. 2006 r. (...)

 • Jak renty i emerytury będą waloryzowane?

  dla świadczeń przysługujących emerytom i rencistom urodzonym po dniu 31 grudnia 1929 r.? Na podstawie nowelizacji zwiększy się również kwota bazowa. Mianowicie przewidziano, (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  nianią może zostać podpisana na dowolny okres czasu, np. na czas nieokreślony z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia warunków pracy lub na 2 lata, a następnie przedłużona na (...)

 • Oświata po zmianach

  obowiązek przeciwdziałania występowaniu zagrożeń dla bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli. Ustawa nowelizująca nałożyła większe obowiązki w tym zakresie również na (...)

 • Jak będą finansowane zadania oświatowe?

  nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania do innej szkoły – bez zgody nauczyciela, jednak na okres nie dłuższy niż 3 lata, z prawem powrotu na uprzednio zajmowane stanowisko. (...)

 • Finansowanie zadań oświatowych po nowemu

  uzdrowiskowe czy rehabilitację uzdrowiskową dyrektor szkoły będzie udzielał na podstawie potwierdzonego skierowania na okres w nim ustalony. Uprawnienia związane z rodzicielstwem Ze względu (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  kwota zmniejszająca podatek. W 2017 r. kwota zmniejszająca podatek jest uzależniona od wysokości uzyskanego dochodu i wynosi: 1.188 zł – dla podstawy obliczenia podatku nieprzekraczającej

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  odrębnych przepisach; sumy egzekwowane na mocy tytułów wykonawczych na zaspokojenie należności alimentacyjnych; należności alimentacyjne potrącane na wniosek wierzyciela na (...)

 • Przedsiębiorca a PFRON

  danym miesiącu 5,000 zł, a uzyskana ulga 3000 zł. Od 1 lipca 2016 r. pracodawca może wykorzystać w danym miesiącu z ulgi tylko 2500 zł, gdyż kwota ta stanowi 50% wpłaty na fundusz. (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  rozpoczęcia pracy. 2. Warunkiem zawarcia z nauczycielem akademickim stosunku pracy na podstawie mianowania jest złożenie na piśmie oświadczenia, że uczelnia jest dla niego podstawowym (...)

 • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020

  zwalnianych nauczycieli przeznaczono ok. 95 mln złotych, czyli 53,4 proc. całej rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na 2017 rok. Cała kwota rezerwy 0,4 proc. na (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  po prostu omijać) i dlatego warto skorzystać z ich usług. Szczególnie wtedy, gdy chodzi o zakup mieszkania od dewelopera, czyli na rynku pierwotnym. Zakup mieszkania na rynku wtórnym

 • Waloryzacja emerytur i rent od 1 marca 2018 r.

  przysługującej 28 lutego 2018 r. przez wskaźnik waloryzacji wynoszący 102,98%. Nowa kwota bazowa Od 1 marca 2018 r. kwota bazowa wynosi 3.731,13 zł i ma zastosowanie (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?

  roku kalendarzowym 2012, wynosi: 1) 35% emerytury obliczonej na podstawie art. 53 oraz 2) 65% emerytury obliczonej na podstawie art. 26. 5. Emerytura przyznana na wniosek osoby ubezpieczonej, (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  kwestionować tej kwoty. Kiedy kwota na nabycie przedmiotu umowy może być kosztem u leasingodawcy? Jednocześnie kwota wydatkowana przez finansującego na nabycie przedmiotu umowy (...)

 • Gotowa konstytucja dla nauki

  życie ustawy ma podnieść jakość i przydatność kształcenia na studiach wyższych. Konstytucja dla nauki wejdzie w życie 1 października 2018 r. Konstytucja dla (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  Ustawaz dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznychDz.U. 1991 r. Nr 80, poz. 350, tekst jednolity: Dz.U. 2000 r. Nr 14, poz. 176, Dz.U. 2000 r. Nr 60, poz. 703, (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)

  Ustawaz dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznychDz.U. 1991 r. Nr 80, poz. 350, tekst jednolity: Dz.U. 2000 r. Nr 14, poz. 176, Dz.U. 2000 r. Nr 60, poz. 703, (...)

 • Kolejne podwyżki dla nauczycieli

  Od stycznia kolejne podwyżki dla nauczycieli Już od 1 stycznia 2019 roku pensje nauczycieli wzrosną o kolejne 5%. To druga transza wprowadzanych od kwietnia bieżącego roku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane