Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • TK: Poczta ma wszystko, by skutecznie ściągać abonament

  To, że Poczta Polska nie radzi sobie ze ściąganiem abonamentu wcale nie oznacza, że przepisy regulujące system poboru opłaty radiowo-telewizyjnej są sprzeczne z konstytucją - uznał Trybunał

 • Nienależnie pobrany abonament będzie zwracany

  mających prawo do pobierania świadczeń rodzinnych oraz bezrobotnych. Abonamentu nie zapłacą również osoby posiadające prawo do zasiłku lub innych świadczeń przedemerytalnych. Nowela wprowadza (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  Kiedy występuje niepelnosprawność? Zgodnie z przepisami ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych niepełnosprawność oznacza trwałą lub okresową niezdolność (...)

 • Porada prawna na temat kwota abonamentu radiowo -telewizyjnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kwota abonamentu radiowo -telewizyjnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zawarcie umowy z abonamentem promocyjnym - opinia prawna

  okazałby się zarzut przedawnienia, zasądzona może być jedynie kwota odsetek za zwłokę, z zastrzeżeniem, że także owe odsetki za opóźnienie ulegają sukcesywnemu przedawnieniu. umowa, wierzytelność, (...)

 • Szanse na uwolnienie się od rachunków za telewizję satelitarną - opinia prawna

  szczególności jeżeli zasadny okazałby się zarzut przedawnienia, zasądzona może być jedynie kwota odsetek za zwłokę, z zastrzeżeniem, że także owe odsetki za opóźnienie ulegają sukcesywnemu (...)

 • Rozliczenie dotacji z Urzędu Pracy w PIT

  Państwa środek trwały. W takim przypadku otrzymana kwota powiększa wartość początkową sprzętu komputerowego jako środka trwałego (nie jest wykazywana w PKPiR), lecz odpisy amortyzacyjne w części

 • Szykuje się skuteczniejszy pobór abonamentu RTV

  których były zarejestrowane odbiorniki radiowe bądź telewizyjne. Kwota zaległości za ostatnie 5 lat (w stosunku do których możliwa byłaby egzekucja) przekraczała 3 mld złotych. Obecny (...)

 • Pożyczka dla młodych. Program "Wsparcie w starcie"

  , abonamentu oraz promocję i reklamę. Pożyczka przyznawana jest bezpłatnie (brak opłaty za rozpatrzenie wniosku i obsługę zobowiązania). Okres spłaty wynosi maksymalnie 7 lat z karencją w spłacie (...)

 • Ceny Internetu szerokopasmowego

  jednymi z najniższych w Europie. Pomimo tego, badanie przeprowadzone przez firmę Indicator na zlecenie UKE pokazuje, że Polacy nadal uważają usługę dostępu do Internetu za drogą. Średnia kwota (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • abonament za TV i radio

  Aż nie moge uwierzyć w to co wymyśliło SLD odnośnie ściągania abonamentu!!! Zastanawiam się czy z prawnego punktu widzenia listonosz ma prawo przeszukiwać (...)

 • Koniec abonamentu rtv?

  Mozliwe, ze za dwa lata abonament radiowo-telewizyjny bedzie mogl zostać zastąpiony niższą, ale bardziej powszechną opłatą audiowizualną. To może (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Polska Telefonia Cyfrowa

  Chciałbym poruszyć temat Umowy o Świadczenie Usług Telekomunikacyjnych. Podpisałem umowę z Polską Telefonią Cyfrową w sklepie T-Mobile. W dniu (...)

 • Abonament RTV 2012 - można zaskarżyć?

  Mam pytanie, czy są jakieś sposoby na to żeby zaskarżyć zaległy opłaty za abonament RTV? Np. co w sytuacji gdy telewizoru nie mam od lat 4 bo sie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane