Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Efektywność energetyczna budynków - obowiązki i uprawnienia...

  100 kW, co najmniej raz na 4 lata - dla kotłów opalanych gazem o nominalnej mocy cieplnej ponad 100 kW; 2. okresowej, co najmniej raz na 5 lat, polegającej na ocenie efektywności energetycznej

 • Skutki zmiany postanowienia o nabyciu spadku

  . otrzymaliśmy nowy wypis z kw uwzględniający te wnioski. W listopadzie 2005 roku wystąpiłem o aktualny wypis z kw. Otrzymałem go z nowym wpisem w dziale III kw, dokonanym w czerwcu 2005r., (...)

 • Łatwiej zostać policjantem. Przyjmą nawet złodzieja

  psem człowieka (wykroczenie z art. 108  k.w.) Złodziej, który kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 250 złotych (wykroczenie z art. (...)

 • Porada prawna na temat kw

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kw, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakie są kategorie prawa jazdy?

  silnika do 125 cm3, mocy do 11 kW i stosunku mocy do masy własnej do 0,1 kW/kg motocykl trójkołowy o mocy do 15 kW pojazdy z kategorii AM zespół pojazdów - powyższe (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  1 motocykl o pojemności skokowej silnika do 125 cm3, mocy do 11 kW i stosunku mocy do masy własnej do 0,1 kW/kg, motocykl trójkołowy o mocy do 15 kW, pojazdy z kategorii AM, zespół (...)

 • Kierujący pojazdami

  0,1 kW/kg, b) motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW, c) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM; 3) kategorii A2: a) motocyklem o mocy nieprzekraczającej 35 (...)

 • Sprawa drukarza i fundacji LGBT

  przypadkach art. 138 Kw jest również istotne z uwagi na niewystarczającą efektywność środków ochrony prawnej dostępnych na gruncie prawa cywilnego – Kodeksu cywilnego (ochrona (...)

 • Zmiany w Kodeksie wykroczeń

  dotyczy art. 130 k.w. i eliminuje z treści wprowadzenia do wyliczenia w § 1, wadliwe odwołanie do art. 120 kw. Art. 130 § 1 k.w. wyłącza stosowanie niektórych przepisów (...)

 • Od 2013 roku nowe kategorie prawa jazdy i wymagania wiekowe dla kierujących pojazdami

  cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg 2. motocykl trójkołowy o mocy nieprzekraczającej 15 kW 3. pojazd określony dla prawa (...)

 • Nabycie nieruchomości na licytacji a służebność

  budowa osiedla mieszkaniowego. Na mnie ciąży koszt podatków i konserwacji drogi. Deweloper ani myśli o jakichkolwiek negocjacjach, bo jego prawo jest juz wpisane do KW. Moje badania KW wykazały, (...)

 • Roszczenie do notariusza

  hipotekę, stawająca zapewnia, iż stan prawny ujawniony w kw jest zgodny z rzeczywistym stanem prawnym, nieruchomość wolna jest od obciążeń, praw i roszczeń osób trzecich poza ujawnionymi w KW. (...)

 • Grzywna za jeden sms – opinia prawna

  być bowiem złośliwe. Tak też wypowiedział się w tej kwestii Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 22 czerwca 1995r. (III KRN 44/95, Prok.i Pr. 1995/11-12/24):„Czyn stanowiący wykroczenie z art. 107 k.w

 • Wyniki górnictwa węgla kamiennego w I kw. br.

  o 17,7 proc. oraz przychodów ze sprzedaży o 6,7proc.3. Sytuacja w poszczególnych spółkachGłówni krajowi odbiorcy KW S.A. z sektora energetyki zawodowej sygnalizują, że faktyczne zapotrzebowanie (...)

 • Ułatwienia dla energetyki odnawialnej?

  katalog instalacji odnawialnych źródeł energii (dla których publikowane są ceny referencyjne) o instalacje o mocy mniejszej niż 500 kW, co pozwoli uwzględnić specyfikę konkurencyjności

 • Stwierdzenie nabycia spadku a odpis z KW

  żąda kserokopii stwierdzenia przez sąd o nabyciu spadku. Czy wobec tej sytuacji we wniosku o stwierdzenie nabycia spadku mogę podać tylko nr KW bez odpisu z KW? (w Sądzie do którego złożę (...)

 • Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości nie można stracić prawa jazdy

  , że rację ma skarżący, gdy twierdzi, że zgodnie z treścią art. 87 § 4 k.w., w wypadku ukarania za wykroczenie określone w art. 87 § 1a k.w., polegające na prowadzeniu w stanie nietrzeźwości

 • Chcesz mieć domek letniskowy? Możesz zapłacić 1450 zł podatku

  Prawie 1450 zł może wynieść w skrajnym przypadku roczny podatek od domku letniskowego o powierzchni 150 m kw. położonego na 800-metrowej działce. Gdyby ten sam budynek miał przeznaczenie mieszkalne

 • Wniosek o ukaranie wniesiony przez straż miejską

  pojazdem jest wykroczeniem z art. 96 § 3 kw, ale przed zmianą przepisów zachowanie takie faktycznie było karalne z art. 97 kw. (zmiana nastąpiła w dniu 31 grudnia 2010 r.), jednak (...)

 • Gdzie uzyskać numer księgi wieczystej

  Potrzebuję numer KW pewnej nieruchomości. W sądzie nie udzielają informacji o nr KW po podaniu adresu nieruchomości. W UM informują o numerach KW, ale z wyłączeniem nieruchomości zarządzanych (...)

 • KW-WPIS - Wniosek o wpis w księdze wieczystej prowadzonej w systemie informatycznym

  Wniosek o wpis w księdze wieczystej prowadzonej w systemie informatycznym - formularz niewypełniony, dostępny bezpłatnie wpis, KW, kw, KW-WPIS, kw-wpis, ksiegi wieczyste, wniosek (...)

 • Wszczęcie egzekucji z nieruchomości a odpis KW

  , wierzyciel, dłużnik, odpis kw

 • Jawność i rękojmia wiary publicznej KW

  prawdziwy. I dalej, kupujący oświadcza, że stan prawny i faktyczny kupowanego lokalu jest mu znany. Czy ten zapis świadczy, że kupujący wiedział o treści wpisu? Jeśli tak to skąd, bo nie było go w KW, (...)

 • Jak korzystać z internetowej przeglądarki ksiąg wieczystych?

  księgi wieczystej  Nowa aplikacja nie ma funkcjonalności pozwalającej powiązać dawny numer księgi wieczystej z elektronicznym numerem kw. W sytuacji braku  znajomości elektronicznego (...)

 • Odpowiedzialność odszkodowawcza notariusza

  Zakupiłem aktem notarialnym działkę rolną (spisane były dwa akty ze względu na prawa ANR). W przedłożonym do aktów skróconym odpisie z KW była informacja o złożeniu do KW jakiegoś wniosku. (...)

 • Zakup nieruchmości na licytacji komorniczej

  dla nabycia prawa własności nie jest konieczne wpisanie tego prawa w KW. Tym niemniej należy zadbać o ujawnienie swojego prawa w KW poprzez złożenie odpowiedniego wniosku w sądzie rejonowym (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zły Policjant

  Witam. Piszę w następującej sprawie. Syn mojej sąsiadki, wczoraj oznajmił jej że, zostaje policjantem. Sąsiadka jest z tego zadowolona jednak ja (...)

 • Błędne zapisy w akcie notarialnym - ew. zwrot kredytu hipotecznego

  Witam, jestem nowy na tym forum. Mam pewien problem i proszę o pomoc. Wraz z żona zdecydowaliśmy się kupić mieszkanie - nowe, od dewelopera. Powierzchnia (...)

 • Długie ale ciekawe!!!!

  Witam Trzy lata temu mój ojciec nabył działkę z domkiem na wsi. Właścicielem działki była spółdzielnia rolnicza. Ojciec dokonał wszelkich formalności, (...)

 • zakup spółdzielczego własnościowego bez KW a kredyt spółdzielni

  Chcę kupić mieszkanie spółdzieczo -własnościowe w budynku z lat 70. Właściciele nie założyli KW wiedząc, ze będą je sprzedawać (chodziło (...)

 • Prawa lokatorów.

  Witam. Mam pewien problem. Otóż wynajmujemy z mężem domek jednorodzinny, który stoi na posesji razem z domem włascicielki. Od pewnego czasu niepokoiły (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane