Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • KW-WPIS - Wniosek o wpis w księdze wieczystej prowadzonej w systemie informatycznym

  Wniosek o wpis w księdze wieczystej prowadzonej w systemie informatycznym - formularz niewypełniony, dostępny bezpłatnie wpis, KW, kw, KW-WPIS, kw-wpis, ksiegi wieczyste, wniosek (...)

 • Zgoda właściciela na obciążenie nieruchomości

  oświadczenia składane są w akcie notarialnym. Pamiętać należy, że warunkiem koniecznym powstania hipoteki jest także wpis do księgi wieczystej. hipoteka, ksiegi wieczyste, ustanowienie hipoteki, KW, (...)

 • Jak korzystać z internetowej przeglądarki ksiąg wieczystych?

  urzędowego formularza (w Pana wypadku jest to  KW.-wpis )  za sprostowanie w dziale I i II księgi wieczystej  najlepiej uzyskać w Wydziale Ksiąg Wieczystych właściwym (...)

 • Porada prawna na temat kw-wpis

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kw-wpis, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kiedy ustanawiana jest hipoteka przymusowa?

  ;           ##baner## Gdzie złożyć wniosek? Wniosek do sądu o hipotekę przymusową składa się na formularzu KW-WPIS "Wniosek o wpis w księdze wieczystej" (w części (...)

 • Po zniesieniu współwłasności

  , której współwłasność została zniesiona. Wniosek w wpis w księdze wieczystej ma formę standardowego formularza (formularz KW-WPIS). Jeżeli nieruchomość nie ma księgi wieczystej, (...)

 • Hipoteka przymusowa blokuje sprzedaż nieruchomości

  grudnia 2005 roku, sygn. akt III CZP 101/05). Wniosek składa się na urzędowym formularzu KW-WPIS dostępnym do pobrania w budynkach sądów oraz na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. (...)

 • Jak zaktualizować metraż mieszkania w księdze wieczystej - opinia prawna

  , a domu jednorodzinnego - zaświadczenie wydane przez spółdzielnię oraz dane katastru nieruchomości. Wniosek o wpis w księdze wieczystej składa się na formularzu KW-WPIS, wniosek podlega opłacie (...)

 • Kupno mieszkania od spadkobierców niewpisanych

  ujawnionych w KW. Wpis do KW może nastąpić również na rzecz nabywcy nieruchomości, który kupuje ją od jedynego spadkobiercy lub wszystkich spadkobierców legitymujących się stwierdzeniem (...)

 • Wykreślenie hipoteki

  1 lipca 2005 złożyłam wniosek (KW-WPIS) o wykreślenie hipoteki zwykłej (16516CHF) i kaucyjnej (8258CHF) z księgi wieczystej. Sąd wezwał mnie do usunięcia braków formalnych wniosku - podanie (...)

 • Księgi wieczyste

  . Konieczne jest wypełnienie dwóch formularzy: KW-WPIS oraz KW-ZAD. Tylko jeden z współwłaścicieli powinien złożyć wniosek o wpisanie współwłasności w częściach ułamkowych na rzecz (...)

 • Służebność osobista mieszkania

  formularzu (oznaczenie: KW-WPIS). W pierwszej części formularza wpisujemy sąd prowadzący księgę wieczystą oraz numer tejże księgi. W części treść żądania wybieramy "Wpis prawa, ograniczenia (...)

 • Opłata od apelacji w sądzie wieczystoksięgowym

  wpis na KW-WPIS. księga wieczysta, wniosek, apelacja, oddalenie, opłata

 • Wniosek wierzyciela o wpis do księgi wieczystej

  Mój dłużnik jest właścicielem nieruchomości, tyle że nie ujawnionym w księdze wieczystej. Czy mogę złożyć wniosek o wpisy do księgi w systemie elektronicznym na jednym wniosku KW-WPIS (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane