Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Uprawnienia kuratora sądowego

  egzaminu kuratorskiego. Zadania kuratora społecznego Kurator społeczny wpisany jest na listę kuratorów przy prezesie sądu rejonowego. Pełni swoją funkcję w jednym, określonym zespole. (...)

 • Obowiązki kuratora w procesie karnym

  orzeczeń sądu. Zakres zadań kuratora społecznego określa kierownik zespołu w porozumieniu z wyznaczonym kuratorem zawodowym, pod którego kierunkiem kurator społeczny ma pracować. Do zadań (...)

 • Zakres obowiązków kuratora

  przychodzi mu z łatwością. Ustanowiony kurator (kurator społeczny) sporządził notatki z wizyt i poinformował mnie o przesłaniu ich do sądu. Niestety ciągle nie ma ich w aktach sprawy. (...)

 • Porada prawna na temat kurator społeczny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kurator społeczny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nierzetelny wywiad środowiskowy kuratora

  małoletnich dzieciach stron, wywiad środowiskowy sporządzany jest wg uznania sądu. Z reguły przeprowadza go kurator zawodowy lub kurator społeczny. Należy pamiętać, że zadaniem przeprowadzanego (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia a zarobkowanie

  . urlop, poratowanie zdrowia, zarobkowanie, odwołanie, urlopu, funkcja, kurator społeczny, ryczałt, praca zarobkowa

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  szczególności ma obowiązek bezzwłocznego powiadomienia sądu o popełnieniu przez skazanego przestępstwa lub o innym rażącym naruszeniu przez niego porządku prawnego. Art. 173. § 1. Sądowy kurator (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  społeczną, jeżeli uzna, że może ona być zainteresowana udziałem w tym postępowaniu ze względu na swoje cele statutowe, i gdy przemawia za tym interes społeczny.§ 5. Organizacja społeczna, która (...)

 • I - KODEKS POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO – Przepisy ogólne

  społeczną, jeżeli uzna, że może ona być zainteresowana udziałem w tym postępowaniu ze względu na swoje cele statutowe, i gdy przemawia za tym interes społeczny. § 5. Organizacja społeczna, która (...)

 • Sprawa Róży ujawnia problem społeczny

  , noworodek zabrany matce, kurator, rodzina zastępcza, władza rodziciel

 • Kodeks karny

  stosunku miesięcznym na cel społeczny wskazany przez sąd; w okresie odbywania kary skazany nie może rozwiązać bez zgody sądu stosunku pracy. Art. 36. § 1. § 2. Wymierzając karę ograniczenia

 • Kurator sądowy

  ). społeczny kurator sądowy, sąd, kuratela, podopieczny, wyrok

 • Kodeks cywilny

  niej kuratora. § 2. Kurator powinien postarać się niezwłocznie o powołanie organów osoby prawnej, a w razie potrzeby o jej likwidację.  Art. 43. Przepisy o ochronie dóbr osobistych osób fizycznych

 • Kiedy można a kiedy należy zawiesić postępowanie administracyjne?

  to zostało wszczęte z urzędu. Jeżeli natomiast postępowanie administracyjne zostało wszczęte na wniosek strony, organ zobowiązany jest do takich czynności wówczas, gdy interes społeczny (...)

 • Władza rodzicielska

  rodziców nie może reprezentować dziecka pozostającego pod władzą rodzicielską, reprezentuje je kurator ustanowiony przez sąd opiekuńczy. Rodzice obowiązani są sprawować z należytą starannością (...)

 • I - KODEKS CYWILNY - Część ogólna

  prawna nie może prowadzić swoich spraw z braku powołanych do tego organów, sąd ustanawia dla niej kuratora. § 2. Kurator powinien postarać się niezwłocznie o powołanie organów (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • kurator społeczny

  Witam Chciałbym się dowiedzieć czy kurator może wejść do mieszkania jeżeli nie ma nikogo dorosłego w domu? Bardzo proszę o szybką odpowiedź! (...)

 • KURATOR a widzenia z dzieckiem

  Mam pytanie, mąż chce by w trakcie widzeń jego z dzieckiem uczestniczył kurator. Jak to będzie wygladało oraz czy kurator będzie uczestniczył w (...)

 • Spoleczny kurator sadowy, nowe sprawy OP - opieka prawna

  Witam pracuje w sadzie od 2002 roku jako Spoleczny kurator mam pytanie, nie dawno otrzymalem po raz pierwszy nowy rodzaj sprawy Op -Opieka prawna. Mam (...)

 • kurator zawodowy i społeczny

  Witam, mój konkubent wyszedł ostatnio z więzienia (został warunkowo zwolniony). W sądzie dowiedzieliśmy się, że przyjdzie do nas kurator społeczny. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane