Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawa i obowiązki kuratora spadku

  ustanawia kuratora spadku. Kurator spadku powinien starać się o wyjaśnienie, kto jest spadkobiercą, i zawiadomić spadkobierców o otwarciu spadku. Kurator spadku zarządza (...)

 • Uprawnienia kuratora spadku - opinia prawna

  nad całością spadku czuwa sąd, a w razie potrzeby ustanawia kuratora spadku. Kurator jest więc powoływany tylko wówczas, gdy sąd nie jest w stanie czuwać nad przedmiotem nie (...)

 • Termin na odszukanie spadkobierców

  będzie los spadku ostatecznie nie objętego mimo poszukiwań? Do czasu objęcia spadku przez spadkobiercę sąd czuwa nad całością spadku, a w razie potrzeby ustanawia kuratora spadku. (...)

 • Porada prawna na temat kurator spadku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kurator spadku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uprawnienia i obowiązki kuratora spadku

  spadkobierców celem zawiadomienia ich o otwarciu spadku. Na co dzień natomiast kurator zarządza majątkiem spadkowym, pozostając pod nadzorem sądu spadku. Sposób sprawowania (...)

 • Kurator spadku

  spadku powinien starać się o wyjaśnienie, kto jest spadkobiercą i zawiadomić spadkobierców o otwarciu spadku. Jednak kurator spadku w procesie o własność nieruchomości - sięgającym (...)

 • Opłaty sądowe od kuratora spadku

  , opłaty, stwierdzenie nabycia spadku, kurator spadku, spadek

 • Kurator spadku - obowiązki podatkowe

  wyjaśnienie, kto jest spadkobiercą, i zawiadomić spadkobierców o otwarciu spadku. Kurator spadku zarządza majątkiem spadkowym pod nadzorem sądu spadku. Do sprawowania zarządu (...)

 • Sposób poszukiwania spadkobierców

  razu skorzysta z usług firmy, nie wyczerpując wcześniej tańszych środków, np. nie zamieszczając uprzednio ogłoszenia w prasie. kurator spadku, zarządca spadku, poszukiwanie spadkobierców, (...)

 • Postępowanie spadkowe a śmierć uczestnika

  ustanowienie kuratora spadku zmarłego uczestnika. W razie śmierci uczestnika sad bowiem zawiesza postępowanie i podejmuje je dopiero wtedy, gdy zgłoszą się spadkobiercy lub, gdy zostanie ustanowiony (...)

 • Spadek a zniesienie współwłasności

  nie wiadomo czy rzeczywiście spadkobiercy nie objęli spadku). Ponadto, kurator spadku powinien starać się o wyjaśnienie, kto jest spadkobiercą i zawiadomić spadkobierców o otwarciu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zakup mieszkania

  maz zakupil mieszkanie w trakcie zwiazku malzenskiego ale zostalo zapisanego jedynie na niego. Czy istnieje mozliwosc podzialu majatkowego tego lokum ? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane