Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy i dla kogo ustanawia się kuratora?

  ma kurator dla osoby nieobecnej? Kuratora dla osoby nieobecnej ustanawia się dla ochrony praw osoby, która z powodu nieobecności nie może prowadzić swych spraw, a nie ma pełnomocnika (...)

 • Kurator spółki jako pracodawca

  osoby prawnej dochodzić o zwrot tych środków? Jeśli tak to powinien także uregulować również wszystkie, pozostałe zobowiązania osoby prawnej. A co np. z nie uregulowanymi zobowiązaniami (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  dokumentom wymienionym w tych przepisach. Art. 195. Świadkami nie mogą być:  1) osoby niezdolne do postrzegania lub komunikowania swych spostrzeżeń;   2) osoby

 • Porada prawna na temat kurator osoby zmarłej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kurator osoby zmarłej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak należy postępować ze zwłokami człowieka?

  a przewiezieniem do chłodni zwłoki osoby zmarłej są przechowywane w specjalnie przeznaczonym do tego celu pomieszczeniu, a w razie jego braku - w innym chłodnym miejscu, z zachowaniem godności (...)

 • Sposób postępowania szpitala w razie śmierci pacjenta

  , nazwisko i podpis pielęgniarki wypełniającej kartę.  Identyfikator zaś zawiera:  imię i nazwisko osoby zmarłej; PESEL osoby zmarłej, a w przypadku (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  do podpisu osobie zeznającej niezwłocznie po złożeniu zeznania.§ 2. W protokołach przesłuchania osoby, która złożyła zeznanie w języku obcym, należy podać w przekładzie na język (...)

 • Kurator dla osoby nieobecnej a zachowek

  postanowienia o ustanowieniu kuratora sąd opiekuńczy ustala zakres uprawnień kuratora, stosownie do tego, jakich działań wymaga ochrona praw nieobecnego. Kurator jest ustanawiany w danej sprawie. Kurator (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  ustawowego osoby, której postępowanie dotyczy. W wypadkach ważniejszych powinien ponadto w miarę możności wysłuchać osoby bliskie tej osoby. § 2. Wysłuchanie małoletniego (...)

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  wezwanymi - tylko osoby pełnoletnie. Na posiedzenia niejawne mają wstęp tylko osoby wezwane. Art. 153. § 1. Sąd z urzędu zarządza odbycie całego posiedzenia lub jego części (...)

 • Jak będą przeprowadzane egzaminy eksternistyczne?

  utrudniający pracę pozostałym osobom zdającym, przewodniczący zespołu egzaminacyjnego przerywa egzamin tej osoby i unieważnia jej pracę. Informację o przerwaniu egzaminu eksternistycznego danej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Spoleczny kurator sadowy, nowe sprawy OP - opieka prawna

  Witam pracuje w sadzie od 2002 roku jako Spoleczny kurator mam pytanie, nie dawno otrzymalem po raz pierwszy nowy rodzaj sprawy Op -Opieka prawna. Mam (...)

 • Ograniczenie praw rodzicielskich

  W zeszłym miesiącu zakończyła sę sprawa rozwodowa. Sąd orzekł rozwód wyłącznie z mojej winy i ograniczył prawa rodzicielskie. Była żona oraz (...)

 • kurator

  witam Pewna nastolatka nagrała film erotyczny tylko ze swoim udziałem, jeżeli taki film trafi do dyrektora szkoły zostanie jej przyznany kurator? Jakie (...)

 • kurator ?

  Co oznacza to, że sąd skazując kogoś oddaje go pod dozór kuratora, czy kurator nie jest bardziej w sprawach cywilnych? np. reprezentuje osoby ubezwłasnowolnione?


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane