Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • IV - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 535 - art. 626)

  prawne rzeczy sprzedanej wygasają z upływem roku od chwili, kiedy kupujący dowiedział się o istnieniu wady. Jeżeli kupujący dowiedział się o istnieniu wady prawnej dopiero na skutek powództwa (...)

 • Rękojmia za wady towaru poza sprzedażą konsumencką

  rzeczy wolnych od wad zamiast rzeczy wadliwych albo usunięcia wady przez sprzedawcę. Nie ma takiej możliwości, gdy sprzedawca nie ponosi za to odpowiedzialności. W takiej sytuacji kupujący może (...)

 • Sprzedający nie chce wymienić wadliwego sprzętu.

  dochodzić od sprzedawcy. W razie istnienia wad rzeczy sprzedanej, kupujący może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy (kupujący nie może jednak odstąpić od umowy, (...)

 • Porada prawna na temat kupujący

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kupujący, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nabycie mieszkania z lokatorem - opinia prawna

  prawne.Jakie roszczenia ma kupujący w przypadku wady prawnej rzeczy oznaczonej co do tożsamości? Kupujący ma w sumie cztery uprawnienia wynikające z rękojmi, które teoretycznie odnoszą (...)

 • Błędne zapewnienia sprzedającego a rękojmia

  sprzedana ma wady, kupujący może od umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny. Jednakże kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą (...)

 • Bezpieczne kupno samochodu

  wzajemnie świadczyły (oczywiście przy założeniu, że świadczyły). Kupujący może także domagać się naprawienia szkody, jaką poniósł z faktu niewykonania umowy. Ważne jest jednak, że kupujący (...)

 • Rękojmia a gwarancja

  sprzedawcy z obowiązku zwrotu ceny na wypadek gdyby kupujący był zmuszony wydać tą rzecz osobie trzeciej. Jeśli jednak kupujący wiedział, że prawa sprzedawcy były sporne albo, że nabył (...)

 • Odpowiedzialność sprzedawcy za utracone korzyści - opinia prawna

  . Wówczas kupujący będzie mógł żądać odszkodowania o wartości odpowiadającej temu co kupujący wyłożył celem zawarcia umowy – koszty jakie poniósł na zawarcie umowy (art. 556 § (...)

 • Zastrzeżenie własności rzeczy sprzedanej

  będącej przedmiotem sprzedaży z zastrzeżeniem własności to na niego przechodzi niebezpieczeństwo z nim związane. Kupujący ponosi majątkowe konsekwencje uszkodzenia zwracanej rzeczy (zwrot w przypadku, (...)

 • Jak bezpiecznie kupić używany samochód?

  należytej ostrożności, kupujący nabył jednak wadliwy pojazd może on dochodzić swoich praw przed sądem. Jeżeli wartość kupowanego samochodu nie przekroczyła 10.000 złotych kupujący może (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane