Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprzedaż samochodu przez komis

  skorzystać z norm zawartych w art. 765 kodeksu cywilnego. Komisant (czyli osoba prowadząca komis), pomimo iż działa na rachunek komitenta, zawsze występuje w imieniu własnym. W (...)

 • Odpowiedzialność małżonków za zobowiązania - stan prawny obowiązujący od 20 stycznia 2005 r.

  . Zobowiązanie w tym wypadku powstaje na podstawie przepisów o czynach niedozwolonych. W związku z tym, że szkoda i konieczność zapłaty powstałego z tego tytułu (...)

 • Cztery miliardy euro na inwestycje energetyczne

  Europy park wiatrowy, który będzie dostarczał energie elektryczna do Szwecji, Polski, Niemiec i Danii. UE przeznaczy na ten projekt 150 milionów euro.Instalacja CCS w Elektrowni Bełchatów. (...)

 • Porada prawna na temat kupno samochodu w danii z niemiec

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kupno samochodu w danii z niemiec, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przywłaszczenie cudzego samochodu

  Kupiłem miesiąc temu samochód od znajomego. Zapłaciłem za auto gotówką. W związku z tym, że znajomy potrzebował wyjechać tym samochodem do Niemiec, oddałem mu kluczyki do samochodu. (...)

 • Druga akcyza

  podstawy opodatkowania lub wskazania przyczyn uzasadniających podanie jej wysokości w kwocie znacznie odbiegającej od średniej wartości rynkowej samochodu osobowego. W razie nieudzielenia (...)

 • Podatek VAT w przypadku samochodu z USA

  . nowych środków transportu, którymi zgodnie z art. 2 pkt 11 ustawy o VAT są w szczególności przeznaczone do transportu osób lub towarów: pojazdy (...)

 • Sprzedaż samochodu a konieczość odprowadzenia VAT

  wewnątrzwspólnotową dostawę towarów (WDT), w przypadku gdy przemieszczenie towarów następuje w ramach sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju. Zatem (...)

 • Podatek akcyzowy od sprzedaży w komisie

  osobowego sprowadzonego z Niemiec wystąpi obowiązek zapłaty akcyzy przez komisanta (prowadzącego komis), a nie komitenta (właściciela samochodu). W takim przypadku sprzedawcą (...)

 • Wykonanie obowiązku alimentacyjnego

  złożyłem pozew o zniesienie wspólności majątkowej i zakup tego samochodu jest w uzasadnieniu pozwu. Przede wszystkim należy zaznaczyć, iż w postępowaniu, które de facto nadal toczyć (...)

 • PIT 2012. Co grozi za ukrywanie dochodów?

  fizycznych z tytułu przychodów nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach dochodów. • Kontrola wydatków poniesionych przez małżonków (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć

  umowa najmu lokalu użytkowego została zawarta na czas określony, od daty do daty. Niestety nie zawiera zapisu o możliwości wypowiedzenia, czy i na (...)

 • współwłasność samochodu

  Niedawno kupilem samochód i zrobiłem błąd bo nie uczyniem z taty współwłaściciela (chodzi o zniżki przy ubezpieczeniu). Jestem w trakcie rejestracji (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane