Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podstawowe obowiązki związane z rozpoczynaniem działalności gospodarczej

  do oznaczonych osób i organów, numer identyfikacji podatkowej (NIP) oraz posługiwać się tym numerem w obrocie prawnym i gospodarczym. Identyfikacja przedsiębiorcy w poszczególnych urzędowych (...)

 • Kto i na jakich zasadach może prowadzić działalność gospodarczą w zakresie usług ochrony osób i mienia?

  działalności gospodarczej;  prowadzić i przechowywać dokumentację dotyczącą zatrudnionych pracowników ochrony oraz zawieranych i realizowanych umów; Rozporządzenie Ministra Spraw (...)

 • Kierujący pojazdami

  masie całkowitej nieprzekraczającej 12 t, składającym się z pojazdu ciągnącego określonego w prawie jazdy kategorii D1 i przyczepy; 15) kategorii B i C1+E, B i D1+E, B i C+E (...)

 • Porada prawna na temat kto wydaje nip i regon

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kto wydaje nip i regon, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  ;  3) wytwarzania, przetwarzania, magazynowania, przesyłania, dystrybucji i obrotu paliwami i energią;   4) ochrony osób i mienia;   5) 

 • Faktura VAT a spółka z o.o. w organizacji

  otrzymywać faktury od kontrahentów i w braku NIP najczęściej wpisuje się REGON spółki. Wprawdzie działanie takie nie jest do końca zgodne z przepisami, gdyż przepisy wymagają (...)

 • Jakie wymogi musi spełniać dom pomocy społecznej?

  informacji o tych prawach dla mieszkańców domu,  sprawnym wnoszeniu i załatwianiu skarg i wniosków mieszkańców domu.  Dom dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie, (...)

 • Ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym

  ) utworzenie i eksploatacja połączeń Rejestru i katalogu w systemie informatycznym.3. Centralna Informacja wydaje odpisy, wyciągi i zaświadczenia oraz udziela informacji z Rejestru, (...)

 • NIP, REGON i VAT w spółce cywilnej

  organizacyjna wykonująca czynności podlegające opodatkowaniu. Pod tym względem nic się nie zmieniło, stąd też spółka musi zarejestrować się jako płatnik VAT i uzyskać nr NIP. Podobnie (...)

 • Kto i na jakich zasadach może sprzedawać alkohol?

  . 2001 r., Nr 60, poz. 614);Ustawa z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. 1982 r., Nr 35, poz. 230, ze zm.);Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o

 • Ustawa o udostępnianiu informacji gospodarczych

  działalnością biura i innych materiałów dowodowych;  3) przeprowadzania oględzin obiektów, składników majątkowych i przebiegu czynności;  4) żądania od osoby kierującej biurem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane