Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o podatku rolnym

  osobowości prawnej - osoby fizyczne składają deklarację na podatek rolny oraz opłacają podatek na zasadach obowiązujących osoby prawne.11. Rada gminy określa, w drodze uchwały, (...)

 • Kto i na jakich zasadach musi płacić podatek rolny?

  osobowości prawnej - osoba fizyczna składa deklarację na podatek rolny oraz opłaca podatek na zasadach obowiązujących osoby prawne. W tym przypadku osobie fizycznej nie jest doręczana (...)

 • Opłata za posiadanie psa

  Niektóre gminy wymagają opłaty za posiadanie tych zwierząt. Sprawdź, czy powinieneś zapłacić. Kto płaci za posiadanie psa? Każdy, kto ma psa i mieszka w gminie, która ustaliła (...)

 • Porada prawna na temat kto ustala podatek rolny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kto ustala podatek rolny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Na jaką pomoc społeczną można liczyć?

  przychodami lub rozlicza się wspólnie z małżonkiem, przez podatek należny rozumie się podatek wyliczony w takiej proporcji, w jakiej pozostaje dochód podatnika z pozarolniczej działalności

 • Trendy w opodatkowaniu nieruchomości w państwach członkowskich Unii Europejskiej

  wartość). Podatek od majątku W Hiszpanii istnieje również podatek od majątku, obejmujący również (choć nie tylko) nieruchomości. Z tego właśnie względu został uwzględniony (...)

 • Podatek rolny 2015

  mowa w ust. 4, w terminie 14 dni od dnia zaistnienia zmian, wpłacać w ratach proporcjonalnych do czasu trwania obowiązku podatkowego obliczony w deklaracji podatek rolny na rachunek budżetu

 • Podatek tonażowy już w 2007 roku

  NT i więcej podwyższa się do pełnych 100 NT.  Podatek tonażowy wynosi 19 % podstawy opodatkowania.  Następnie podatek tonażowy ulega obniżeniu o kwotę składki na ubezpieczenie (...)

 • Podatek rolny - zgłoszenie

  ewidencji gruntów i budynków jako użytki rolne. Jeżeli obowiązek podatkowy powstał lub wygasł w ciągu roku, podatek rolny za ten rok ustala się proporcjonalnie do liczby miesięcy, (...)

 • Jak uzyskać zaświadczenie o wysokości zaległości podatkowych małżonka?

  urzędzie gminy (miasta) Gdy małżonek płaci następujące podatki: podatek od środków transportowych, podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny. Co (...)

 • Podatek od spadków - do końca 2006 roku

  rodzeństwa i rodzeństwo małżonków, małżonków rodzeństwa małżonków, małżonków innych zstępnych, do grupy III - innych nabywców. Jak obliczyć podatek? Podatek od spadku należy (...)

 • Wygrałeś? Podziel się z fiskusem!

  , który to podatek ma zastosowanie do innych wygranych, nieobjętych zakresem zwolnienia określonym w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. Dochód z tytułu tego rodzaju wygranych

 • Jak rozliczać się z podatku od nieruchomości?

  ;łki) nieposiadajacej osobowości prawnej, osoba fizyczna składa deklarację na podatek od nieruchomości oraz opłaca podatek na zasadach obowiązujących osoby prawne. W tej sytuacji osobie fizycznej (...)

 • Rozliczenie odpłatnego zbycia nieruchomości w zeznaniu PIT za 2017 r.

  fizycznych ustala się w następujący sposób: 1. ustala się dochód z odpłatnego zbycia, tzn.:przychód – koszty uzyskania przychodu = dochód (powiększony o sumę (...)

 • Podatek rolny

  ustawy o podatku rolnym podatek rolny za rok podatkowy wynosi od 1 ha przeliczeniowego gruntów, o których mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 - równowartość pieniężną 2,5 q żyta (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  kalendarzowy 2014. Prawo do świadczenia ustala się z uwzględnieniem określonych ustawą przepisów o utracie i uzyskaniu dochodu. Prawo do świadczenia wychowawczego na pierwszy okres ustala (...)

 • Podatek przy sprzedaży mieszkania kupowanego częściami - opinia prawna

  tylko tę część należności przeznaczoną na zakup nowego mieszkania. 10 % podatek od sprzedaży nieruchomości ustala się w formie ryczałtu w wysokości 10% uzyskanego przychodu. Podatek (...)

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich

  elektronicznych lub wyrobów nowatorskich. Powinno ono pokrywać pełną wysokość takiego zobowiązania. Zabezpieczenie może być generalne lub ryczałtowe. Kto ustala zabezpieczenie akcyzowe? (...)

 • Podatek od spadku - Co jest opodatkowane? Jak ustalić wysokość opodatkowania?

  - innych nabywców. Jak obliczyć podatek? Podatek od spadku należy obliczyć od nadwyżki podstawy opodatkowania ponad kwotę wolną od podatku. Ilustruje to tabela znajdująca się (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  świadczenia rodzicielskiego a łączną kwotą zasiłku macierzyńskiego pomniejszonego o zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych ze wszystkich tytułów. Do wypłaty podwyższenia (...)

 • Emp@tia Dobry Start - Złóż wniosek o świadczenie „dobry start”

  ? Kto ma złożyć wniosek w jej imieniu? Świadczenie "dobry start" co do zasady przysługuje rodzicowi na uczące się w szkole dziecko, także na dziecko pełnoletnie. W związku z powyższym, wniosek (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  : odpowiadają za zobowiązania podatkowe przedsiębiorstwa w spadku i są podatnikami pozostałych podatków (jak np. podatek od nieruchomości). Jeżeli chodzi o podatek dochodowy (PIT), to (...)

 • Sposoby powstawania zobowiązań podatkowych

  wysokość zaliczek na podatek. Zasady te stosuje się odpowiednio do zaliczek na podatek od towarów i usług, a od początku 2016 r. mają zastosowanie także do zaliczek na specjalny podatek (...)

 • Kto może rozliczać się w formie karty podatkowej?

  podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. 1998 r. Nr 144 poz. 930 ze zm.)   opodatkowanie w formie karty podatkowej, karta podatkowa, podatek

 • Ustalanie granic potrąceń dla świadczenia

  liczona od zobowiązania netto tzn. po odliczeniu składki na ubezpieczenie zdrowotne i zaliczki na podatek dochodowy. Kto ma rację? W przypadku jeśli racja jest po mojej stronie jaka jest właściwa (...)

 • Pytanie za ponad sto miliardów euro: na czym polega budżet UE?

  dodanej (VAT), akcyza na paliwo silnikowe wykorzystywane w transporcie oraz inne podatki energetyczne, akcyza na wyroby tytoniowe i alkohol, podatek dochodowy od osób prawnych, a także: podatek

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • podatek od nieruchomości

  Witam.Proszę o pomoc Zamierzam złozyć odwołanie do Urzędu z powodu nienależycie pobranego podatku od garażu (pobrano jako garaż wolnostojący stawka (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • ALIMENTY na żonę ?!

  Jestem w trakcie rozwodu z orzekaniem o winie ze strony męża.. Od pięciu miesięcy jestem osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku. Mam zasądzone alimenty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane