Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks wykroczeń

  ; 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny.§ 2. (...)

 • Kodeks Karny - Część szczególna, Rozdziały XXVIII-XXXVII

  podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego. § 3. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest (...)

 • Roszczenie o zachowek

  - kto jest uprawniony i w jaki sposób to uprawnienie jest realizowane?,Jak obliczyć wysokość zachowku?,Żądanie zachowku od obdarowanego - opinia prawna,Zachowek od obdarowanego (...)

 • Porada prawna na temat kto to jest konkubina

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kto to jest konkubina, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Regulacja tytułu prawnego po śmierci najemcy

  przepisami art. 25 i 28 kodeksu cywilnego. Konieczne jest wiec spełnienie dwóch przesłanek – przebywania i zamiaru stałego pobytu. Stałe zameldowanie w innym miejscu nie jest jednoznaczne (...)

 • Czy należy mi się renta fakultatywna po zmarłym konkubencie?

  ;lnych dzieci. Osobą zobowiązaną do wypłaty renty jest osoba odpowiedzialna za komplikacje zdrowotne konkubenta, w wyniku których poniósł śmierć. Wysokość takiej renty ustalana jest

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  ; 3. Producent oraz osoby wymienione w paragrafach poprzedzających odpowiadają solidarnie. § 4. Jeżeli nie wiadomo, kto jest producentem lub osobą określoną w § 2, odpowiada ten, kto (...)

 • Który sąd osądzi przestępcę?

  równorzędny lub niższego rzędu. Wówczas możliwe jest przekazanie tylko wtedy, gdy powstaje konieczność odroczenia rozprawy. Odroczenie rozprawy jest zaś możliwe tylko wówczas, (...)

 • Obowiązki i prawa w nieformalnym związku (sytuacja dziecka pozamałżeńskiego) - opinia prawna

  sposób dziedziczy po zmarłym, jeśli nie pozostawił on testamentu? Zachowek - kto jest uprawniony i w jaki sposób to uprawnienie jest realizowane? konkubinat, konkubent, konkubina, (...)

 • Konkubinat - życie bez ślubu - skutki prawne

  wypłaty renty jest osoba odpowiedzialna za komplikacje zdrowotne konkubenta, w wyniku których poniósł śmierć. Wysokość takiej renty ustalana jest stosownie do potrzeb żyjącego (...)

 • Wstąpienie w stosunek najmu (stan prawny do 10.07.2001)

  czynsz jest płatny miesięcznie - na miesiąc naprzód na koniec miesiąca kalendarzowego; gdy czynsz jest płatny w krótszych odstępach czasu - na trzy dni naprzód; gdy najem (...)

 • Kodeks karny

  , jednakże należy stosować ustawę obowiązującą poprzednio, jeżeli jest względniejsza dla sprawcy.§ 2. Jeżeli według nowej ustawy czyn objęty wyrokiem zagrożony jest karą, której górna (...)

 • Opieka nad dziećmi z konkubinatu

  , kto powinien o tym zadecydować? Moja propozycja jest taka, aby dzieci częściowo przebywały u swoich dziadków. Czy sąd może przychylić się do takiego rozwiązania? Płacę na dzieci alimenty, (...)

 • Wstąpienie w stosunek najmu - kto i w jakich okolicznościach może wstąpić w stosunek najmu po zmarłym najemcy?

  czynsz jest płatny miesięcznie - na miesiąc naprzód na koniec miesiąca kalendarzowego; gdy czynsz jest płatny w krótszych odstępach czasu - na trzy dni naprzód; gdy najem (...)

 • Uprawnienie do mieszkania a uregulowania najmu i praw spółdzielczych po śmierci spadkodawcy, czyli co nie wejdzie do masy spadkowej

  uprawniony? Otóż jest to małżonek i inne osoby bliskie spadkodawcy (uprawnioną jest zatem każda osoba, którą ze zmarłym łączyła taka więź, że można mówić o bliskości (...)

 • Ubezpieczenie dla konkubiny

  konkubina nie jest zarejestrowana jako bezrobotna ani nie pobiera zasiłku socjalnego, pozostaje dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne. Co do ubezpieczenia społecznego, to również z przedstawionej (...)

 • Kodeks cywilny

  . Jeżeli termin jest oznaczony w miesiącach lub latach, a ciągłość terminu nie jest wymagana, miesiąc liczy się za dni trzydzieści, a rok za dni trzysta sześćdziesiąt pięć.Art. 115. Jeżeli (...)

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  . Jeżeli przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności nieprzekraczającą 3 lat albo alternatywnie karami wymienionymi w art. 32 pkt 1-3 i społeczna szkodliwość czynu nie jest znaczna, (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  kosztów postępowania. § 2. Niedopuszczalne jest udzielenie zezwolenia na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności, jeżeli:1) przestępstwo skarbowe zagrożone jest karą ograniczenia (...)

 • Cofnięcie pozbawienia władzy rodzicielskiej

  cofnięcie wyroku sądowego o pozbawienie praw rodzicielskich, kto występuje o takie cofnięcie? Jakie potrzebne są dokumenty? Czy pomimo pozbawienia praw rodzicielskich, konkubina ma obowiązek (...)

 • Dziedziczenie i pozwanie małoletniego

  procesowej może podejmować czynności procesowe tylko przez swego przedstawiciela ustawowego. Jeżeli konkubina członka spółdzielni nie jest matką dziecka, to tym samym jego przedstawicielem (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  ; 1. Kto znalazł rzecz zgubioną, powinien niezwłocznie zawiadomić o tym osobę uprawnioną do odbioru rzeczy. Jeżeli znalazca nie wie, kto jest uprawniony do odbioru rzeczy, albo jeżeli (...)

 • Zaliczenie darowizny do spadku a zachowek

  Wnuczka otrzymała aktem notarialnym darowiznę nieruchomości od dziadka z zaznaczeniem, że ta darowizna jest wyłączona z masy spadkowej. Po śmierci dziadka okazało się, że to wyłączenie nie jest (...)

 • I - KODEKS CYWILNY - Część ogólna

  czynności prawnej, gdy jest zawieszający; uważa się za nie zastrzeżony, gdy jest rozwiązujący. DZIAŁ VI. PRZEDSTAWICIELSTWO Rozdział IPrzepisy ogólne Art. 95. § 1. Z zastrzeżeniem (...)

 • Ustawa prawo wekslowe

  własne niebezpieczeństwo.Kto płaci w terminie płatności, zwolniony jest z zobowiązania, chyba że dopuścił się podstępu lub rażącego niedbalstwa. Obowiązany jest do sprawdzenia prawidłowości (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  ojcostwa nie jest dopuszczalne po śmierci dziecka. Art. 72. § 1. Jeżeli nie zachodzi domniemanie, że ojcem dziecka jest mąż jego matki, albo gdy domniemanie takie zostało obalone, ustalenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • POLSKA ZALOSNA SPRAWIEDLIWOSC

  Witam. Dzis opisze swoja pewna sytuacje mego zycia... (ciekaw jestem, co o tym myslicie i co powinienem z tym zrobic). Wszystko sie zaczelo od poznania (...)

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez (...)

 • Konkubinat a podzial majatku

  Żyjac w konkubinacie dokonywalem wielu zakupow i inwestycji, remont mieszkania konkubiny, zakupy sprzetu rtv i agd, kredyty zaciagane przez konkubine (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane