Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dziedziczenie po zmarłym mężu

  , a więc majątek odziedziczony przez męża po jego ojcu.  Majątek po bracie dziedziczy także matka i siostra. Więcej informacji na temat dziedziczenia zawiera artykuł Porządek dziedziczenia, (...)

 • Kolejność dziedziczenia po zmarłym bezdzietnie

  wniosku w dwóch sądach przez dwóch różnych wnioskodawców (istnieje możliwość, iż żona po zmarłym bracie spadkodawcy J. pominie któregoś ze spadkobierców, lub pominie nieruchomości)? (...)

 • Dziedziczenie gospodarstwa rolnego

  gospodarował i spłacił pozostałych. Z kolei należy więc rozstrzygnąć, kto dziedziczy po tym bracie. Zmarł on w 1987 r, stąd przepisy o dziedziczeniu gospodarstw rolnych znajdą zastosowanie (...)

 • Opinia prawna na temat kto spłaca alimenty po zmarłym bracie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kto spłaca alimenty po zmarłym bracie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Trudności w uzyskaniu dokumentu dla sądu

  \"Przeglądanie akt sprawy następuje w sekretariacie sądowym, po wykazaniu przez osobę zainteresowaną swej tożsamości, a w wypadku osób niebędących uczestnikami - po wykazaniu (...)

 • Dziedziczenie środków zgromadzonych na rachunku bankowym - opinia prawna

  wezmą spadek po zmarłym bracie w tym roku i dlatego chcą czekać do przyszłego roku, aż przejdą na pełną emeryturę. W jaki sposób można wejść w posiadanie tych pieniędzy (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  lub rentą stosuje się formularze unijne z serii E 200.   2. Prawo do renty rodzinnej Osoba, która uzyskała w Polsce prawo do renty rodzinnej po zmarłym rodzicu lub małżonku, nie (...)

 • Spadek dla dzieci

  i inne, głównie zdobyty podczas jego pobytu za granicą, ale też gospodarstwo w Polsce po zmarłym ojcu, mieszkanie). Jego dotychczasowe posunięcia wskazują na to, że jego obecna małżonka (...)

 • Obowiązki i prawa w nieformalnym związku (sytuacja dziecka pozamałżeńskiego) - opinia prawna

  dziedziczy po zmarłym, jeśli nie pozostawił on testamentu? Zachowek - kto jest uprawniony i w jaki sposób to uprawnienie jest realizowane? konkubinat, konkubent, konkubina, (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?

  Bo nie wiem czy warto jest się ciągać po sądach na przykład za 150 zł. miesięcznie, szczególnie interesuja mnie sądy na górnym ślasku, z góry (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Zaległe alimenty. Pilnie szukam pomocy .

  Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy (...)

 • alimenty a możliwości ojca....

  Witam.Potrzebuje porady.Rozeszłam się z ojcem swojego 8 miesięcznego dziecka.Nie mielismy ślubu.Rozchodzac sie zostałam bez środków do życia.Sytuacja (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane