Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks wykroczeń

  ; 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny.§ 2. (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  świadkiem przy sporządzaniu testamentu:  1) kto nie ma pełnej zdolności do czynności prawnych;  2) niewidomy, głuchy lub niemy;  3) kto nie może czytać i pisać;  4) (...)

 • Rozliczenie odpłatnego zbycia nieruchomości w zeznaniu PIT za 2017 r.

  stwierdzających poniesienie opłat administracyjnych. Koszty nabycia bądź koszty wytworzenia są corocznie podwyższane, począwszy od roku następującego po roku, w którym nastąpiło (...)

 • Porada prawna na temat kto ponosi koszty notarialne przy kupnie mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kto ponosi koszty notarialne przy kupnie mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  ; 3. Producent oraz osoby wymienione w paragrafach poprzedzających odpowiadają solidarnie. § 4. Jeżeli nie wiadomo, kto jest producentem lub osobą określoną w § 2, odpowiada ten, kto (...)

 • Obowiązek podatkowy po dziale spadku - opinia prawna

  przekraczającej 110 m[2] co oznacza, że przy większej liczbie spadkobierców, spełniających warunki uprawniające do skorzystania z ulgi z tytułu nabycia domu lub lokalu, wysokość ulgi przy (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  gruntów sąsiadujących obowiązani są do współdziałania przy rozgraniczeniu gruntów oraz przy utrzymywaniu stałych znaków granicznych; koszty rozgraniczenia (...)

 • Jak najmniejszym kosztem znieść współwłasność mieszkania - opinia prawna

  podatek. Jest to jednak działanie bardzo ryzykowne, bo organy podatkowe mają jednak możliwość ingerencji w celu właściwego określenia zobowiązania podatkowego.  Koszty notarialne i sądowe  Przy

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  przy ubezpieczeniu majątkowym - określonego odszkodowania za szkodę powstałą wskutek przewidzianego w umowie wypadku;  2) przy ubezpieczeniu osobowym - umówionej sumy

 • Ustawa prawo wekslowe

  niego. Gdy mimo zastrzeżenia, pochodzącego od wystawcy, posiadacz dokonał protestu, sam ponosi koszty. Jeżeli zastrzeżenie pochodzi od indosanta lub od poręczyciela, koszty dokonanego (...)

 • Koszty notariusza przy pożyczce

  to spółka? Przepisy nie regulują która strona umowy ponosi koszty notarialne dokonywanych czynności. Strony obowiązuje więc umowa - mogą się umówić, iż opłaty notarialne (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane