Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszty notariusza przy pożyczce

  to spółka? Przepisy nie regulują która strona umowy ponosi koszty notarialne dokonywanych czynności. Strony obowiązuje więc umowa - mogą się umówić, iż opłaty notarialne (...)

 • Kodeks cywilny

  dniowi terminu, a gdyby takiego dnia w ostatnim miesiącu nie było - w ostatnim dniu tego miesiąca. Jednakże przy obliczaniu wieku osoby fizycznej termin upływa z początkiem ostatniego dnia.Art. 113. (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  ;łwłaściciele mieszkania, którzy są ze sobą w konflikcie mogli zgodnie korzystać z całego mieszkania. Żadnym wyrokiem sądu nie można nikogo zobowiązać do zgodnego współżycia. (...)

 • Porada prawna na temat kto ponosi koszty notarialne przy kupnie mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kto ponosi koszty notarialne przy kupnie mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Niedochowanie terminu z umowy przedwstępnej

  ostatecznej umowy sprzedaży? Czy w takim wypadku mogę zatrzymać zadatek? Kto powinien zadbać o umówienie zawarcia ostatecznej umowy sprzedaży (koszty notarialne ponosi kupujący)? (...)

 • Koszty przy znoszeniu współwłasności

  unormować tę sytuacje prawnie. Kto ponosi koszty sądowe bądź notarialne tychże unormowań i ile one wynoszą? Koszty sądowe w przypadku sądowego zniesienia współwłasności (...)

 • VII - Kodeks postępowania karnego - Koszty. Postępowanie przed sądami wojskowymi

  razie nieuwzględnienia środka odwoławczego, wniesionego wyłącznie przez oskarżonego lub oskarżyciela posiłkowego, koszty procesu za postępowanie odwoławcze ponosi na ogólnych zasadach (...)

 • Zwrot kosztów procesu dla osoby wygranej

  umowy chcemy dochodzić kary umownej (10 tyś zł) zapisanej w umowie przed sądem. Kto ponosi koszty sądowe dochodzenia kary umownej za niewywiązanie się przez stronę z umowy cywilnoprawnej (...)

 • Kupujemy mieszkanie - u notariusza

  ;w i istotnych okoliczności, które zaszły przy spisywaniu aktu, stwierdzenie, że akt został odczytany, przyjęty i podpisany, podpisy biorących udział w akcie oraz osób obecnych przy

 • Opłaty notarialne

  miesięczny. Czy mam prawo żądać od dewelopera zwrotu kosztów opłat notarialnych jakie poniosłam przy drugim spotkaniu? Zasadniczo przepisy nie regulują która strona umowy ponosi koszty (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  podziale wspólnego mieszkania albo o przyznaniu mieszkania jednemu z małżonków, jeżeli drugi małżonek wyraża zgodę na jego opuszczenie bez dostarczenia lokalu zamiennego i pomieszczenia

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane