Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  ; 3. Producent oraz osoby wymienione w paragrafach poprzedzających odpowiadają solidarnie. § 4. Jeżeli nie wiadomo, kto jest producentem lub osobą określoną w § 2, odpowiada ten, kto (...)

 • Ustawa prawo wekslowe

  stosuje się również do przedstawiciela, który przekroczył granice swego umocowania.Art. 9.  Wystawca odpowiada za przyjęcie i za zapłatę wekslu.Od odpowiedzialności (...)

 • Kodeks cywilny

  czynności prawnej, gdy jest zawieszający; uważa się za nie zastrzeżony, gdy jest rozwiązujący. WARUNEK Dział V   PRZEDSTAWICIELSTWO Dział VI Art. 95. § 1. Z zastrzeżeniem (...)

 • Porada prawna na temat kto placi za rozwod jesli jest za porozumieniem stron

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kto placi za rozwod jesli jest za porozumieniem stron, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  macierzyńskiego za okres tego urlopu w okresie objętym wnioskiem, dołączonego do wniosku pracownika o udzielenie urlopu rodzicielskiego. Do wypłaty przez ZUS zasiłku macierzyńskiego za okres (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  . Strona zamieszkała za granicą lub mająca siedzibę za granicą, jeżeli nie ustanowiła pełnomocnika do prowadzenia sprawy zamieszkałego w kraju, jest obowiązana wskazać w kraju pełnomocnika (...)

 • Ustawa prawo czekowe

  udzielono za wystawcę. Art. 27.  Poręczyciel czekowy odpowiada tak samo, jak ten, za kogo poręczył.Zobowiązanie poręczyciela jest ważne, chociażby nawet zobowiązanie, za (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  odpowiedzialny jest za wykonanie zlecenia także względem dającego zlecenie. Jeżeli przyjmujący zlecenie ponosi odpowiedzialność za czynności swego zastępcy jak za swoje własne (...)

 • Jak rozwiązać umowę o pracę w zależności od jej rodzaju?

  porozumienia stron,albo za wypowiedzeniem,albo bez wypowiedzenia (ostatni przypadek wymaga zaistnienia szczegółowych przesłanek ustawowych).Porozumienie stron jest to dwustronne (...)

 • Porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę

  listopada 2005 r.” Podpisałem się ja i właściciel z adnotacją "wyrażam zgodę". Czy moje pierwsze pismo rozwiązania za porozumieniem stron jest nie spójne? Czy w zdaniu (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 1 - 20r)

  dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy.§ 6. Termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało:  1) wysłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane