Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks Karny - Część szczególna, Rozdziały XXVIII-XXXVII

  . Kto uprawia handel ludźmi nawet za ich zgodą,podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.§ 2. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, zajmuje się (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  zapłaty za świadczenie, które spełnia za dającego zlecenie, oraz do przyjmowania dla niego świadczeń, za które płaci, jak również do odbierania zawiadomień (...)

 • Ustawa prawo wekslowe

  na przedniej stronie wekslu uważa się za udzielenie poręczenia, wyjąwszy gdy jest to podpis wystawcy lub trasata.Poręczenie powinno wskazywać, za kogo je dano. W braku takiej wskazówki (...)

 • Opinia prawna na temat kto płaci za biegłego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kto płaci za biegłego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Szacowanie nieruchomości przez biegłego

  przez biegłego pisemnej opinii do akt sprawy. Biegły powinien zostać wezwany na rozprawę, aby strony mogły mu zadawać pytania. Nadto niezbędnym elementem opinii sporządzanej przez biegłego (...)

 • Świadkowie w procesie karnym

  badania są płatne i kto za nie płaci? Jak wygląda ściągalność kosztów sądowych i innych, gdy przegra oskarżony, a nie jest w stanie zapłacić wszystkiego? Czy za art. 207 (...)

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  . Art. 882. § 1. Dokonując zajęcia wynagrodzenia za pracę, komornik wzywa ponadto pracodawcę, aby w ciągu tygodnia:  1) przedstawił za okres trzech miesięcy poprzedzających (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  OSOBOWEGO ROZDZIAŁ 1.UZNANIE ZA ZMARŁEGO I STWIERDZENIE ZGONUODDZIAŁ 1.POSTĘPOWANIE O UZNANIE ZA ZMARŁEGOArt. 526. § 1. W sprawach o uznanie za zmarłego właściwy jest (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  , że księgi podatkowe są prowadzone nierzetelnie lub w sposób wadliwy, to w protokóle badania ksiąg określa, za jaki okres i w jakiej części nie uznaje ksiąg za dowód tego, co (...)

 • Koszty sporządzenia opinii

  Czy w odwołaniu od decyzji ZUS o nie przyznaniu prawa do wcześniejszej emerytury, które jest kierowane do sądu, można od razu, w pierwszym piśmie, wnosić o dowód w postaci opinii biegłego? Kto (...)

 • Podstawy ogłoszenia upadłości

  jednego ze wspólników spółki jawnej lub komandytowej również nie pociąga za sobą upadłości samych spółek i również stanowi przyczynę rozwiązania danej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane