Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym

  identyfikację gminy (nazwa województwa, nazwa powiatu, nazwa gminy) oraz informacje, o których mowa w ust. 2. Art. 11. 1. W gminie wpisanej do Urzędowego Rejestru pracownikom zatrudnionym w urzędzie (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  , sekretarza powiatu albo gminy lub kierownika urzędu stanu cywilnego.§ 2. Oświadczenie spadkodawcy spisuje się w protokole z podaniem daty jego sporządzenia. Protokół odczytuje się (...)

 • Konkurs na twórcze prace projektowe - podstawowe regulacje (stan prawny do 1 marca 2004r.)

  . Sekretarz organizacyjny prowadzi całą dokumentację konkursu, w tym także protokoły posiedzeń komisji. Ponadto na ręce sekretarza składane są w wyznaczonym terminie prace konkursowe. Podkreślić (...)

 • Porada prawna na temat kto odwołuje sekretarza gminy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kto odwołuje sekretarza gminy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 149 - 242)

  katastralne przeszacowuje się, stosując wskaźniki cen nieruchomości, o których mowa w art. 5.  3. Rada gminy może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu na koszt gminy (...)

 • Państwowy zasób kadrowy

  Rady trwa odpowiednio do kadencji Sejmu i Senatu. Prezes Rady Ministrów powołuje i odwołuje również przewodniczącego Rady. Rada wybiera wiceprzewodniczącego Rady ze swojego grona (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  notariusza albo złożone do protokołu wobec wójta (burmistrza, prezydenta miasta), starosty, marszałka województwa, sekretarza powiatu albo gminy. Przepisy art. 73 § 1-3 stosuje się odpowiednio. § (...)

 • Jak funkcjonuje komisja przetargowa - stan prawny na dzień 1 marca 2004 r.

  powołanie i odwołanie przewodniczącego i sekretarza komisji przetargowej. Osoby te powoływane są spośród członków komisji. Jakie są kompetencje przewodniczącego komisji? Pracami komisji

 • Jak zdobyć zawód doradcy podatkowego?

  , osób zatrudnionych na stanowisku skarbnika gminy przez okres co najmniej 4 lat. Jak przebiega praktyka? Praktyka jest odbywana w wymiarze 8 godzin w tygodniu.   Na wniosek kandydata

 • Uznanie dziecka - od A do Z

  protokołu wobec wójta (burmistrza, prezydenta miasta), starosty, marszałka województwa, sekretarza powiatu albo gminy. Uznanie dziecka jest ważne tylko wtedy, gdy zostanie (...)

 • Testament allograficzny, czyli jak sporządzić tzw. testament urzędowy?

  wójta (burmistrza, prezydenta miasta), starosty, marszałka województwa, sekretarza powiatu albo gminy lub kierownika urzędu stanu cywilnego. Z tego też względu ta forma testamentu (...)

 • Treść i forma testamentów szczególnych

  okolicznością sporządzenia testamentu ustnego jest nieważność testamentu allograficznego - tj. sporządzonego w obecności przewodniczącego zarządu jednostki samorządu terytorialnego, sekretarza (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Teść zostawił testament

  Mój teśc zmarł kilka dni temu. Przed śmiercią sporządzono testament w obecności świadka i sekretarza gminy w którym (ponoć) teść przepisał (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane