Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto nie może korzystać z ryczałtu?

  działalności a także z poprzednio wykonywaną działalnością. Wyłączenie dla osób rozliczających się za pomocą karty podatkowej Z możliwości rozliczania się z fiskusem za pomocą (...)

 • Wybór formy opodatkowania

  danej działalności skorzystanie z tych różnych form opodatkowania. Szczegółowe informacje na temat tego kto może być opodatkowany w formie karty podatkowej i ryczałtu znajdują (...)

 • Kto może rozliczać się w formie ryczałtu ewidencjonowanego?

  określonej wysokości przychodów.   Kto może korzystać z opodatkowania w formie ryczałtu ewidencjonowanego? Z możliwości opodatkowania w formie ryczałtu (...)

 • Porada prawna na temat kto nie może korzystać z ryczałtu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kto nie może korzystać z ryczałtu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  opodatkowanych w ten sposób nie łączy się z dochodami z innych źródeł. Nie można zastosować podatku liniowego przykładowo do dochodów z umowy o pracę, (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  roszczeń, jak pojedynczy właściciel. W sytuacji, w której współwłaściciel nie może wykonywać swojego prawa własności, czyli korzystać z nieruchomości wspólnej, (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  w użytkowanie wieczyste, użytkownik może korzystać z gruntu z wyłączeniem innych osób. W tych samych granicach użytkownik wieczysty może swoim prawem rozporządzać. (...)

 • Kodeks wykroczeń

  . Przepisu § 1 nie stosuje się, gdy sprawca poświęca dobro, które ma szczególny obowiązek chronić nawet z narażeniem się na niebezpieczeństwo osobiste.Art. 17. § 1. Nie popełnia (...)

 • Kodeks cywilny

  prawna wywołuje nie tylko skutki w niej wyrażone, lecz również te, które wynikają z ustawy, z zasad współżycia społecznego i z ustalonych zwyczajów. Art. 57. § 1. Nie (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  umysłowego jednego z małżonków może żądać każdy z małżonków.§ 3. Nie można unieważnić małżeństwa z powodu choroby psychicznej jednego z (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  kadencje rady nadzorczej. 4. Kadencja rady nadzorczej nie może trwać dłużej niż 3 lata. Art. 8[3]. 1. Walne zgromadzenie spółdzielni mieszkaniowej nie może być zastąpione (...)

 • Kodeks Karny - Część szczególna, Rozdziały XXVIII-XXXVII

  przestępstwa również ten, kto zapobiegł popełnieniu przygotowywanego lub usiłowanego czynu zabronionego określonego w § 1.§ 3. Nie podlega karze, kto zaniechał zawiadomienia (...)

 • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

  , które prawo pozwala odliczyć od podatku nie przekroczą 50% przychodu. Kto może skorzystać z ryczałtu? Rozpoczynający działalność gospodarczą z początkiem (...)

 • Jak zmienić sposób płacenia podatków i prowadzenia księgowości?

  środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych podlegających amortyzacji. Wracając do zwolnienia z VAT nie będziesz mógł korzystać z uprawnień (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  pieniężnej należą się tylko wtedy, gdy to wynika z czynności prawnej albo z ustawy, z orzeczenia sądu lub z decyzji innego właściwego organu. § 2. Jeżeli wysokość odsetek (...)

 • Który sąd osądzi przestępcę?

  AKo 44/2006). Rozmiar wyrządzonej szkody w mieniu jednostki pokrzywdzonej jest wprawdzie istotnym, lecz nie jedynym i wcale nie przesądzającym tu elementem o szczególnej wadze sprawy. (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  związane z przedsiębiorstwem – po złożeniu odpowiednich dokumentów, może korzystać z firmowego konta przedsiębiorcy w banku, rozlicza podatki związane z działalnością (...)

 • Kodeks karny

  dokonaniu.§ 2. Nie podlega karze za przygotowanie osoba, do której stosuje się art. 15 § 1.Art. 18. § 1. Odpowiada za sprawstwo nie tylko ten, kto wykonuje czyn zabroniony sam albo wspólnie (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  działalności gospodarczej. Kwota należności podlegająca umorzeniu nie może przekroczyć kwoty pozostałej do spłaty wraz z odsetkami z tytułu pożyczki na utworzenie pierwszego (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  następujących po sobie. Każda z tych części nie może być krótsza niż 8 tygodni, z wyjątkiem: pierwszej części, która przy urodzeniu jednego dziecka nie (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  ;wnież związane z dodaniem art. 33a i wprowadzeniem możliwości rozliczania podatku związanego z importem w deklaracji. Zmiana ta wprowadza zasady odliczania podatku z tytułu importu według (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  - zażalenie nie przysługuje. § 4. Oskarżyciel posiłkowy, który nie bierze udziału w postępowaniu z przyczyn określonych w § 1, może przedstawić sądowi na piśmie swoje stanowisko (...)

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  sprawca grzywny nie uiści i nie będzie jej można ściągnąć w drodze egzekucji.§ 3. Jeżeli przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności nie przekraczającą 5 lat, sąd (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  wymagane jest prawo jazdy kategorii AM, które można uzyskać od 14 roku życia. Rowerzysta ma obowiązek korzystać z drogi dla rowerów. Rowerzysta nie może jeździć (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Kto może być nianią? - Każdy, kto spełni trzy poniższe warunki: nie (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 63 - 119)

  . Praw z rejestracji nie udziela się na wzory przemysłowe, których wykorzystywanie byłoby sprzeczne z porządkiem publicznym lub dobrymi obyczajami; korzystania z wzoru przemysłowego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • przemoc psychiczna w domu

  Witam od 10 lat mąż znęca się psychicznie nieświadomie nad rodziną, jaka jest sytuacja kobiety w dzisiejszych sądch w tych sprawach. Oboje grorzą (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane