Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rezygnacja członka zarządu z pełnionej funkcji

  zwolnieniu lekarskim na dzień 30 kwietnia. Kto ma racje? Rezygnacja członka zarządu z pełnionej funkcji nie jest równoznaczna z dokonaniem wypowiedzenia umowy o pracę, która łączyła (...)

 • Kodeks wykroczeń

  ; 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny.§ 2. (...)

 • Kodeks Karny - Część szczególna, Rozdziały XXVIII-XXXVII

  . § 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego. § 3. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której

 • Porada prawna na temat kto ma racje

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kto ma racje, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak wygląda procedura złożenia rezygnacji przez zarząd spółki z o.o. - opinia prawna

  obecną spółka ma uregulowane sprawy wobec Urzędu Podatkowego (VAT, CIT i PIT-7) oraz wobec ZUS-u. Ma zaś ok. 50 000 zobowiązań wobec poddostawców, które na chwilę obecną nie są pokryte (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  podaje się za producenta, odpowiada jak producent. Tak samo odpowiada ten, kto produkt pochodzenia zagranicznego wprowadza do obrotu krajowego w zakresie swojej działalności gospodarczej (importer). §

 • Obowiązek zwrotu przez członka zarządu zaciągniętego zobowiązania od spółki - opinia prawna

  swoje racje. spółka z o.o., likwidacja spółki z o.o., zarząd, odpowiedzialność członka zarządu względem spółki

 • Który sąd osądzi przestępcę?

  uzasadniać korzystanie przez SN z tego uprawnienia. Pojęcie „dobro wymiaru sprawiedliwości” ma charakter ocenny i powinna być rozważana w odniesieniu do konkretnej sprawy. Za istotny (...)

 • Zakaz konkurencji a samozatrudnienie - opinia prawna

  swoje racje oraz nadmieni, iż w przypadku dochodzenia sądowego, nienależnego Pani zdaniem odszkodowania, zamierza Pani wystąpić do Sądu z pozwem o ustalenie istnienia stosunku pracy. Możliwe jest, (...)

 • Kto sporządza skargę kasacyjną

  naszym artykułem, dostępnym na stronach naszego serwisu, dotyczącym skargi kasacyjnej:Kto i kiedy może skorzystać z kasacji, czyli jak złożyć skargę kasacyjną? kasacja, skarga kasacyjna, adwokat

 • Ustawa prawo wekslowe

  przypadkach, gdy posiadacz wekslu, co do którego nie istnieje zakaz przedstawienia do przyjęcia, ma prawo zwrotnego poszukiwania przed terminem płatności.Jeżeli na wekslu wskazano osobę, która (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KTO MA RACJE?

  Witam. Mam pytanie odnosnie pewnego zajscia. Chodzi mi o moj watek w tym temacie http://www.dobrylot.pl/index.php?act=forum_dzialy_new Czy Ja(ten sam nick (...)

 • Urzad pracy a Konstytucja RP? Kto ma racje?

  W moim przypadku doszło do dosc nietypowej sytacji ( choc nie jeden pewnie nie raz sie z nią spotkał badac bezrobotnym ) Nie stawiłem sie na wyznaczony (...)

 • CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

  Moje małżeństwo od kilku lat przeżywało kryzys. Właściwie zaczęło się źle dziać po przyjściu na świat drugiego dziecka - 12 lat temu. Żona (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • Mama mnie wyrzuca z domu

  Witam wszystkich. Pisze tutaj ponieważ mam bardzo duży problem z Mamą natomiast od kilku miesięcy Mama mnie wyrzuca z domu, ciąle sie nademną znęca (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane