Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  dostawy towarów są inne niż wymienione w ust. 6 podmioty, jeżeli przedmiotem dostawy są nowe środki transportu.8. Za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów nie uznaje się dostawy towarów, (...)

 • Nowelizacja VAT- pozostałe zmiany

  całości bądź w części. Opodatkowaniu nie podlegają jednak: nieodpłatne przekazanie prezentów, próbek oraz -w brzmieniu ustawy po nowelizacji – nieodpłatne przekazanie (...)

 • Wystawianie faktur po 1 maja 2004 r.

  dostawy towarów.Ponadto, następujące czynności dokumentowane są przez wystawienie faktury wewnętrznej:nieodpłatne przekazanie towarów na potrzeby niezwiązane z prowadzonym przedsiębiorstwem,nieodpłatne

 • Porada prawna na temat ksiegowanie faktury wewnetrznej nieodpłatne przekazanie towarów

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ksiegowanie faktury wewnetrznej nieodpłatne przekazanie towarów, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przekazanie nieodpłatne programu komputerowego

  gruncie podatku od towarów i usług. Nieodpłatne przekazanie egzemplarzy komputerowych, o których mowa, uznać należy za nieodpłatne przekazanie towarów na cele reprezentacji (...)

 • Przekazanie towarów a podatek VAT i dochodowy

  , późniejsze nieodpłatne przekazanie towarów należących do przedsiębiorstwa podatnika na cele inne niż związane z tym przedsiębiorstwem, podlega opodatkowaniu tak, jak odpłatna dostawa (...)

 • Karnet na basen jako upominek dla kontrahenta

  właściwego organu podatkowego z zapytaniem o interpretację. Zgodnie z art. 7 ust. 2 ustawy VAT, za dostawę towarów należy uznać również nieodpłatne przekazanie towaru, jeżeli podatnikowi (...)

 • Przedsiębiorco, sprawdź co się zmienia w podatku VAT od 1 czerwca 2005 r.!

  podatnik otrzymał dokument potwierdzający wywóz z opóźnieniem. Doprecyzowano pojęcie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz zwolniono od podatku wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów (...)

 • Składniki majątku a likwidacja działalności

  podatku naliczonego. Podstawą opodatkowania jest wówczas wartość towarów podlegających spisowi z natury, ustalona zgodnie z art. 29 ust. 10 ustawy o VAT, tj. cena nabycia (wynikająca z faktury

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane