Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatkowe rozliczenie odszkodowania AC samochodu

  z tytułu ubezpieczenia AC. Wypłata następuje wg ustaleń polisy, bezpośrednio na rzecz warsztatu dokonującego naprawy samochodu w kwocie netto. Spółka z warsztatu otrzymuje fakturę (...)

 • Księgowanie paragonów fiskalnych

  wynikających z raportów dobowych, z zastrzeżeniem ust. 2, skorygowanych o wartości dotyczące zwrotów towarów wynikające z odrębnych ewidencji. Natomiast, co wynika z treści (...)

 • Ubezpieczenie OC a wypadek na ściance wspinaczkowej

  osób trzecich powstałe w związku z tym zdarzeniem. Takie są zasady tego ubezpieczenia, jednakże umowa ubezpieczenia może w stosunku do tej zasady wprowadzać pewne wyjątki ograniczające (...)

 • Porada prawna na temat księgowanie odszkodowania z ubezpieczenia za zaginiony towar

  Nie szukaj dłużej informacji na temat księgowanie odszkodowania z ubezpieczenia za zaginiony towar, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czas likwidacji szkody z OC

  W dniu 16.05.2006 r. została zgłoszona szkoda komunikacyjna z polisy OC sprawcy, wraz z kompletem niezbędnej dokumentacji (łącznie z notatką policji oraz oświadczeniem sprawcy). Do dnia (...)

 • Czy dopuszczalna jest zmiana wysokości wierzytelności odszkodowawczej po dokonaniu przelewu na podatnika podatku VAT

  a ubezpieczycielem mający swoje źródło w umowie ubezpieczenia (zawartej bez udziału poszkodowanego), tożsamy co do wierzytelności głównej z wierzytelnością wobec posiadacza pojazdu a ograniczony (...)

 • Ubezpieczenie na wypadek śmierci a choroba

  zdrowia, ustaleniem prawa tej osoby do świadczenia z zawartej umowy ubezpieczenia i wysokością tego świadczenia, a także informacje o przyczynie śmierci ubezpieczonego, z wyłączeniem (...)

 • Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych

  podstawie umowy zawartej między osobami, o których mowa w art. 4a ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn (Dz. U. z 2004 r. Nr 142, poz. 1514, z późn. zm. ), (...)

 • Towar na wyłączność

  przez uprawnionego lub za jego zgodą.Jak więc wynika z powyższego, jeżeli chce Pan rozprowadzać wspomniane towary, to wystarczy, że zaopatrzy się Pan w te produkty, w jednym z państw (...)

 • Otrzymanie odszkodowania a obowiązki w podatku VAT

  naliczonego. Podatnik ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług związanych z czynnościami opodatkowanymi VAT. Zgodnie zaś z (...)

 • Czy kara umowna podlega VAT?

  na rzecz drugiej strony, za które otrzymał wynagrodzenie. Kara umowna ma charakter czynności jednostronnej i nie wiąże się z otrzymaniem jakiegokolwiek świadczenia. Zapłata takiej kary (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)

 • Szkoda całkowita z OC

  Na początku listopada miałem wypadek samochodowy. Jadąc przez skrzyżowanie z drogi podporządkowanej wyjechał mi inny samochód. Policja przyznała (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane