Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?

  o namalowanie obrazu przez spadkodawcę uległa rozwiązaniu z chwilą śmierci jednej ze stron. Jednakże zamawiający obraz zapłacił za niego, w formie zaliczki, połowę ceny. W związku z (...)

 • Moment dokonania dostawy w WNT

  towaru we wskazane miejsce będzie równoznaczne z dokonaniem dostawy.Stąd jeśli strony umówią się, iż nabywca (lub jego kurier) odbiera towar od sprzedawcy, to dostawa jest uznana (...)

 • Próba wyłudzenia odszkodowania

  (pracuję w Spółce z o.o.)? Przestępstwo wyłudzenia odszkodowania polega na spowodowaniu, w celu uzyskania odszkodowania z tytułu umowy ubezpieczenia, zdarzenia będącego (...)

 • Opinia prawna na temat księgowanie odszkodowania z ubezpieczenia za zaginiony towar

  Nie szukaj dłużej informacji na temat księgowanie odszkodowania z ubezpieczenia za zaginiony towar, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odszkodowanie za utracone zyski

  porozumienie w którym ustaliliśmy, że przez okres usuwania skutków awarii najemcy nie będą płacić czynszu. Czy mam prawo ubiegać się o wypłatę odszkodowania za utracone zyski (czynsz za (...)

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  7 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe (Dz. U. z 2002 r. Nr 72, poz. 665, z późn. zm. ). Rozdział 3Ewidencja Działalności Gospodarczej (przepisy Rozdziału 3 wchodzą (...)

 • Samochód wykupiony z leasingu

  , zgodnie z art. 2 pkt 4 ustawy z dnia 9 września 2000 roku o podatku od czynności cywilnoprawnych, gdyż sprzedaż ta może powodować powstanie obowiązku w podatku VAT albo zwolnienie z (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę w trakcie wypowiedzenia

  pracodawcy lub rozwiążę umowę z art.55 § [1] to pracodawca powinien wypłacić ekwiwalent pieniężny za urlop. Czy od ekwiwalentu pieniężnego za urlop i odprawy z tytułu rozwiązania (...)

 • Zalanie mieszkania a brak ubezpieczenia

  odszkodowania za szkody wyrządzone osobom trzecim, wobec których odpowiedzialność za szkodę ponosi ubezpieczający albo ubezpieczony. Wynika z tego, że aby uniknąć ponoszenia (...)

 • NFZ będzie mógł się domagać zwrotu kosztów leczenia poszkodowanych w wypadkach od ubezpieczyciela

  roszczenia bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń, z którym umowę obowiązkowego ubezpieczenia OC zawarł sprawca wypadku. Projektodawcy powołują się przy tym na poglądy doktryny oraz ukształtowane (...)

 • Upadłość zakładu a wynagrodzenia pracowników

  urlop wypoczynkowy, o którym mowa w art. 171 § 1 Kodeksu pracy, należny za rok kalendarzowy, w którym ustał stosunek pracy, odszkodowania, o którym mowa w  art. 36 1 § 1 Kodeksu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)

 • Szkoda całkowita z OC

  Na początku listopada miałem wypadek samochodowy. Jadąc przez skrzyżowanie z drogi podporządkowanej wyjechał mi inny samochód. Policja przyznała (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane