Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czas likwidacji szkody z OC

  W dniu 16.05.2006 r. została zgłoszona szkoda komunikacyjna z polisy OC sprawcy, wraz z kompletem niezbędnej dokumentacji (łącznie z notatką policji oraz oświadczeniem sprawcy). Do dnia (...)

 • Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych

  podstawie umowy zawartej między osobami, o których mowa w art. 4a ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn (Dz. U. z 2004 r. Nr 142, poz. 1514, z późn. zm. ), (...)

 • Otrzymanie odszkodowania a obowiązki w podatku VAT

  naliczonego. Podatnik ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług związanych z czynnościami opodatkowanymi VAT. Zgodnie zaś z (...)

 • Porada prawna na temat księgowanie odszkodowania z ubezpieczenia za zaginiony towar

  Nie szukaj dłużej informacji na temat księgowanie odszkodowania z ubezpieczenia za zaginiony towar, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Towar na wyłączność

  przez uprawnionego lub za jego zgodą.Jak więc wynika z powyższego, jeżeli chce Pan rozprowadzać wspomniane towary, to wystarczy, że zaopatrzy się Pan w te produkty, w jednym z państw (...)

 • Zasiłek pogrzebowy nie pomniejsza odszkodowania

  poszkodowany przemawia za kumulacją, a przeciwko kompensacji świadczeń.Orzecznictwo SN odnośnie tego, czy na poczet odszkodowania z art. 446 § 1 k.c. powinno się zaliczać świadczenia (...)

 • Jak odpowiednio zabezpieczyć się przy współpracy z kontrahentem zagranicznym?

  jurysdykcji i uznawania orzeczeń sądowych oraz ich wykonywania w sprawach cywilnych i handlowych, zastępującego rozporządzenie Rady (WE) nr 44/2001 z 22 grudnia 2000 r. Zgodnie z ww. aktem osoby (...)

 • Najniższa krajowa 2017 - ile wynosi?

  nocnej (20% stawki godzinowej wynikającej z minimalnego wynagrodzenia za pracę); minimalna wysokości wynagrodzenia za czas przestoju w prac (100% minimalnego wynagrodzenia za pracę); wysokość (...)

 • Odszkodowanie od ubezpieczyciela

  odszkodowania, jest natomiast w pełni uzasadnione żądanie przez każdego z małżonków wypłaty wraz z odszkodowanie odsetek ustawowych za opóźnienie. Inną kwestią jest to, iż (...)

 • Czy kara umowna podlega VAT?

  na rzecz drugiej strony, za które otrzymał wynagrodzenie. Kara umowna ma charakter czynności jednostronnej i nie wiąże się z otrzymaniem jakiegokolwiek świadczenia. Zapłata takiej kary (...)

 • Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?

  . Przykład: Umowa o namalowanie obrazu przez spadkodawcę uległa rozwiązaniu z chwilą śmierci jednej ze stron. Jednakże zamawiający obraz zapłacił za niego, w formie zaliczki, połowę ceny. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)

 • Szkoda całkowita z OC

  Na początku listopada miałem wypadek samochodowy. Jadąc przez skrzyżowanie z drogi podporządkowanej wyjechał mi inny samochód. Policja przyznała (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane