Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VAT od odszkodowania

  ubezpieczającym a zakładem ubezpieczeń. Zasady te mogą być również określone w ogólnych warunkach ubezpieczenia AC danego ubezpieczyciela, które są częścią umowy. Stąd aby (...)

 • A co jeśli nie płacisz składek w terminie? - odsetki za zwłokę w płaceniu składek, opłaty dodatkowe

  innymi wierzytelnościami, z wyjątkiem kosztów egzekucyjnych, należności za pracę, należności alimentacyjnych oraz rent z tytułu odszkodowania za wywołanie choroby, niezdolności (...)

 • Koszty windykacji a wysokość roszczenia

  Kontrahent nie zapłacił za towar. W konsekwencji dostawca przekazał sprawę do windykacji wyspecjalizowanej kancelarii (w drodze cesji), która pobiera za to stosowną opłatę procentową. (...)

 • Opinia prawna na temat księgowanie odszkodowania z ubezpieczenia za zaginiony towar

  Nie szukaj dłużej informacji na temat księgowanie odszkodowania z ubezpieczenia za zaginiony towar, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odszkodowanie

  do ubezpieczyciela, by ten oszacował wysokość szkody i następnie wypłacił poszkodowanemu stosowną kwotę (chyba, że ogólne warunki ubezpieczenia wylączają odpowiedzialność ubezpieczyciela (...)

 • PIT-5L a odszkodowanie z AC

  otrzymane odszkodowania za szkody dotyczące składników majątku związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.Zatem odszkodowanie wypłacone podatnikowi z ubezpieczenia (...)

 • Zgłoszenie szkody

  W jaki sposób należy wystąpić do Towarzystwa Ubezpieczeniowego o wypłatę odszkodowania? Jakie należy złożyć dokumenty? Czy określić należy kwotę odszkodowania, czy też towarzystwo samo (...)

 • Zmiany w ochronie praw lokatorów?

  istniejącego lokalu zwiększające jego wartość użytkową – aż do ich pełnego zwrotu; godziwy zysk. Jak wynika z zaproponowanej konstrukcji przepisów, z czynszu pokrywane są wydatki (...)

 • Likwidacja szkody z ubezpieczenia AC

  ogranicza się do świadczenia w pieniądzu. Jeżeli naprawienie szkody ma nastąpić w pieniądzu, wysokość odszkodowania powinna być ustalona według cen z daty ustalenia odszkodowania, (...)

 • Jak zawrzeć umowę z deweloperem?

  zostać z klientem skonsultowana, aby ten mógł się na nią zgodzić albo też nie zgodzić i odstąpić od umowy. Podobnie z powierzchnią lokalu i sprzężoną z tym ceną za (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  ustawy z dnia 29 listopada 1990 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 1998 r. Nr 64, poz. 414, z późn. zm.) lub ubezwłasnowolnionego oraz sprawującego nad taką osobą opiekę (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)

 • Szkoda całkowita z OC

  Na początku listopada miałem wypadek samochodowy. Jadąc przez skrzyżowanie z drogi podporządkowanej wyjechał mi inny samochód. Policja przyznała (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane