Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Odszkodowanie od firmy kurierskiej

    wykona zobowiązania wynikające z tej umowy. Jeśli cena została zapłacona i sprzedawca zapłacił za przesyłkę, to wykonano zobowiązania wynikające z umowy. Odszkodowanie za (...)

  • Jakie konsekwencje rodzi upadłość TBS - opinia prawna

    niepodlegające zaspokojeniu w kategorii pierwszej należności z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne należne za ostatni rok przed datą ogłoszenia upadłości wraz z należnymi (...)

  • Opóźnienie z wypłatą odszkodowania

    odsetek za opóźnienie się instytucji ubezpieczeniowej w spełnieniu wymaganego odszkodowania. Poza tym oprócz możliwości żądania odsetek strona umowy zachowuje uprawnienie do naprawienia szkody (...)

  • Opinia prawna na temat księgowanie odszkodowania z ubezpieczenia za zaginiony towar

    Nie szukaj dłużej informacji na temat księgowanie odszkodowania z ubezpieczenia za zaginiony towar, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

  • Ubezpieczenie OC a wypadek na ściance wspinaczkowej

    osób trzecich powstałe w związku z tym zdarzeniem. Takie są zasady tego ubezpieczenia, jednakże umowa ubezpieczenia może w stosunku do tej zasady wprowadzać pewne wyjątki ograniczające (...)

  • Podatkowe rozliczenie odszkodowania AC samochodu

    z tytułu ubezpieczenia AC. Wypłata następuje wg ustaleń polisy, bezpośrednio na rzecz warsztatu dokonującego naprawy samochodu w kwocie netto. Spółka z warsztatu otrzymuje fakturę (...)

  • Ubezpieczenie na wypadek śmierci a choroba

    zdrowia, ustaleniem prawa tej osoby do świadczenia z zawartej umowy ubezpieczenia i wysokością tego świadczenia, a także informacje o przyczynie śmierci ubezpieczonego, z wyłączeniem (...)

  • Czy dopuszczalna jest zmiana wysokości wierzytelności odszkodowawczej po dokonaniu przelewu na podatnika podatku VAT

    a ubezpieczycielem mający swoje źródło w umowie ubezpieczenia (zawartej bez udziału poszkodowanego), tożsamy co do wierzytelności głównej z wierzytelnością wobec posiadacza pojazdu a ograniczony (...)

  • Czas likwidacji szkody z OC

    W dniu 16.05.2006 r. została zgłoszona szkoda komunikacyjna z polisy OC sprawcy, wraz z kompletem niezbędnej dokumentacji (łącznie z notatką policji oraz oświadczeniem sprawcy). Do dnia (...)

  • Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych

    podstawie umowy zawartej między osobami, o których mowa w art. 4a ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn (Dz. U. z 2004 r. Nr 142, poz. 1514, z późn. zm. ), (...)

  • Księgowanie paragonów fiskalnych

    wynikających z raportów dobowych, z zastrzeżeniem ust. 2, skorygowanych o wartości dotyczące zwrotów towarów wynikające z odrębnych ewidencji. Natomiast, co wynika z treści (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • POLISA POSAGOWA PZU

    Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

  • Waloryzacja polisy PZU

    Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

  • Uległem wypadkowi w pracy

    Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

  • Sprawa o znieslawienie ?

    Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)

  • Szkoda całkowita z OC

    Na początku listopada miałem wypadek samochodowy. Jadąc przez skrzyżowanie z drogi podporządkowanej wyjechał mi inny samochód. Policja przyznała (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane