Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak korzystać z internetowej przeglądarki ksiąg wieczystych?

  ; pomimo tego, że księga w starym układzie papierowym istnieje?  Najprawdopodobniej Pani księga wieczysta nie jest prowadzona jeszcze w wersji elektronicznej -szczegółowe informacje (...)

 • Podstawowe rejestry oraz uczestnicy procedury zakupu mieszkania

  tej reformy jest doprowadzenie do sytuacji, w której każda dotychczasowa księga wieczysta prowadzona w tradycyjny sposób (papierowy) przemigruje do systemu informatycznego. Wprowadzając

 • Ustawa o księgach wieczystych i hipotece

  której założona jest księga wieczysta. 2. Minister Sprawiedliwości określi, w drodze rozporządzenia, wzór zawiadomienia, o którym mowa w ust. 1.3. W razie otrzymania

 • Porada prawna na temat księga wieczysta

  Nie szukaj dłużej informacji na temat księga wieczysta, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Udowodnienie prawa własności poprzez wpis do KW

  sporządzany przez notariusza obejmuje czynność przenoszącą własność nieruchomości, chociażby dla tej nieruchomości nie była prowadzona księga wieczysta. W każdym razie księga (...)

 • Spółdzielczy lokal własnościowy a księga wieczysta

  hipotece, dla spółdzielczego prawa własnościowego, które jest ograniczonym prawem rzeczowym może być prowadzona księga wieczysta. Ustawa nie wprowadza przymusu zakładania ksiąg wieczystych (...)

 • Wykazanie prawa do lokalu a księga wieczysta

  Jestem właścicielem mieszkania (jest to mieszkanie spółdzielcze własnościowe), dla którego nie została założona księga wieczysta. Księga wieczysta istnieje dla całego budynku, (...)

 • Zawartość księgi wieczystej

  Jakie informacje zawiera tradycyjna księga wieczysta (tzn. co znajduje się w jej poszczególnych działach), a jakie informacje zwierają dokumenty (do) księgi? Czy dokumenty księgi są jawne? (...)

 • Przekazanie gospodarstwa rolnego

  są do dokonywania wpisów w księgach wieczystych. przekazanie gospodarstwa rolnego, gospodarstwo, nieruchomość, akt własności, brak księgi wieczystej, założenie, księga wieczysta, darowizna, (...)

 • Konieczność założenia księgi wieczystej

  wieczystejWysokość opłat podana jest we wskaźnikach Opłaty sądowe w sprawach ksiąg wieczystych, obowiązujące od 2 marca 2006 r. W sumie będzie to 260 zł. księga wieczysta, ustanowienie (...)

 • KW dla spółdzielczego prawa własnościowego

  zawarcia umowy notarialnej. spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, spółdzielnia mieszkaniowa, hipoteka, księga wieczysta, założenie, koszty

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • Księga wieczysta

  Witam, czy jest możliwe, żeby moja siostra zastrzegła sobie wyłączność do wglądu w księgi wieczyste po naszych rodzicach? Czy potrzebuje na to (...)

 • Księga wieczysta

  Dzień dobry. Dostałam od rodziców w formie darowizny mieszkanie. Potem mieszkanie to przeniosłam do majątku wspólnego. W Księgach Wieczystyach widniejemy (...)

 • Pilnie potrzebna porada!

  PILNIE POTRZEBUJĘ KONSULTACJI Jesteśmy wraz z narzeczonym w przeddzień (dokładnie w poniedziałek) podpisania umowy przedwstępnej o kumpnie naszego (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane