Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązek dostosowania wysokości kapitału zakładowego spółki - opinia prawna

  k.s.h.), prawo do wynagrodzenia za określone w umowie spółki powtarzające się świadczenia niepieniężne (art. 176 § 1 k.s.h.) czy też prawo do wypłaty umorzonego udziału za wynagrodzeniem (...)

 • Zmiana wysokości kapitałów spółek osobowych

  wnoszonych przez każdego wspólnika i ich wartość: art. 25 pkt 2 k.s.h. - w przypadku spółki jawnej,art. 105 pkt 4 k.s.h. - w przypadku spółki komandytowej.Zmiana wkładów

 • Tekst jednolity umowy spółki z o.o.

  Co oznacza termin: "tekst jednolity umowy sp. z o.o."? KRS zażądał tego dokumentu, gdyż jeden ze wspólników wniósł aportem szereg składników do spółki. Jest uzasadnione podejrzenie, że (...)

 • Opinia prawna na temat ksh tekst jednolity

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ksh tekst jednolity, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • ujednolicony tekst umowy spółki

  przedmiotowego tekstu jednolitego, celem posługiwania się nim w obrocie wystarczy sporządzenie go np. w formie pisemnej z podpisami członków zarządu. tekst jednolity, zmiana umowy spółki, (...)

 • Zmiana danych KRS

  notarialnego, jako kolejna uchwałę, w której przyjmuje się tekst jednolity umowy spółki, bądź dołączyć do formularza w zwykłej formie pisemnej - nie obowiązuje tu forma aktu notarialnego, umowy (...)

 • Zezwolenie wydane na wspólników przekształcanej spółki cywilnej przechodzi na przekształconą spółkę

  . 26 § 5 k.s.h. (art. 551 § 3 k.s.h.). Zgodnie z art. 26 § 5 k.s.h. "Spółce tej przysługują wszystkie prawa i obowiązki stanowiące majątek wspólny wspólników. Przepisy (...)

 • Uchwała - zmiana umowy spółki

  oznaczenie notariusza i jego kancelarii, a także numery zmienionych, dodanych, usuniętych paragrafów. Do formularza należy dołączyć akt notarialny oraz tekst jednolity umowy spółki. Tekst (...)

 • Jak powiększyć skład osobowy spółki jawnej - opinia prawna

  ;w KRS (art. 26 § 1 pkt 3 i § 2 k.s.h. w związku z art. 38 pkt 4 k.r.s.). Do wniosku o wpis, dotyczącego zmiany umowy spółki, dołącza się tekst jednolity tej umowy, zgodnie (...)

 • Prawa i obowiązki wspólników w spółce jawnej

  konto sądu rejestrowego, w którym znajdują się akta rejestrowe spółki. Do ww. formularzy należy dołączyć tekst jednolity umowy spółki oraz dowody uiszczenia ww. opłat. spółka jawna, (...)

 • Zmiana wartości udziałów w spółce z o.o.

  dotyczyć wszystkich elementów obligatoryjnych umowy. Elementy te zostały wymienia art. 157 § 1 k.s.h. Umowa spółki powinna określać: firmę i siedzibę spółki, przedmiot działalności

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • prawo budowlane- uprawnienia budowlane

  Czy praktyka odbyta w czasie studiów inżynierskich(4 rok) i po ich skończeniu ale jeszcze przed studiami magisterskimi, będzie mnie upoważniała do (...)

 • ustawa vat 2011 tekst jednolity

  Witam W tym roku zostały zmienione stawki VAT dlatego bardzo prosze o pomoc gdzie moge odszuakać ustawę jej treść jesli chodzi o podatek VAT?Będę (...)

 • nowy kodeks pracy 2012 tekst jednolity.

  Witam. Mała pomoc dla osób które interesują się prawem pracy i lubią same zagłębiać się w jego paragrafy i artykuły. Tekst jednolity już jest (...)

 • USTAWA BUDŻETOWA NA 2011R. TEKST JEDNOLITY

  PROJEKT USTAWY BUDŻETOWEJ NA ROK 2011 - TEKST JEDNOLITY!! na: http://www.skpnszz.org/downloads/2010r/wrzesien%202010/Pojekt%20Budzetu%202011.pdf Witam Gdzie (...)

 • Umowa z dużą ilością aneksów

  Witam serdecznie, Jakiś czas temu, jako firma podpisałem umowę, której zakres obowiązywania poszerzany był w formie aneksu. Dochodzi do kolejnej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane