Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dla kogo świadczenia rodzinne?

  TK akt K 27/13, świadczenie rodzicielskie.  ##baner## Przyznanie prawa do zasiłku rodzinnego uzależnione jest m.in. od spełnienia kryterium dochodowego.Osoba mająca prawo (...)

 • Dla kogo zasiłek rodzinny?

  . kryterium dochodowe będzie zaś wynosiło: kryterium ogólne – 754 zł, kryterium dla rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym – 844 zł. Przy ustalaniu uprawnień (...)

 • Ile wyniosą świadczenia rodzinne od 1 listopada 2018 r.?

  , dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego: do 5. roku życia – 90 zł, powyżej 5. roku życia do ukończenia (...)

 • Porada prawna na temat kryterium dochodowe do zasiłku rodzinnego 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kryterium dochodowe do zasiłku rodzinnego 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  dochodu przy ustalaniu kryterium (800 zł lub 1.200 zł), jeśli rodzic stara się o wsparcie na pierwsze dziecko.  Świadczenie wychowawcze 500 zł nie będzie liczone do dochodu przy ustalaniu (...)

 • Na jaką pomoc społeczną można liczyć?

  przypadku zbiegu uprawnień do zasiłku stałego i renty socjalnej, świadczenia pielęgnacyjnego czy dodatku z tytułu samotnego wychowywania dziecka i utraty prawa do zasiłku dla (...)

 • Kto może otrzymywać zasiłek rodzinny?

  jest przyznanie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do tego zasiłku. Jak wspomniano, zasiłek rodzinny przysługuje, jeżeli przeciętny miesięczny dochód (...)

 • Będzie łatwiej o zasiłki na dzieci

  , by kryteria dochodowe uprawniające do świadczeń na dzieci i pomocy społecznej były podwyższane nie fakultatywnie – jak jest obecnie – lecz obowiązkowo. Pomysły przedstawiono w (...)

 • „Za życiem” - wsparcie kobiet w ciąży i rodzin

  : świadczenie wychowawcze „ Program Rodzina 500+”,  zasiłek rodzinny oraz dodatki do zasiłku rodzinnego,  świadczenia opiekuńcze: zasiłek pielęgnacyjny, świadczenie (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  . W razie, gdy niewypłacenie zasiłku w całości bądź w części było następstwem błędu płatnika składek zobowiązanego do wypłaty zasiłku albo Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, (...)

 • Co po likwidacji Funduszu Alimentacyjnego?

  dodatkami, które zastąpiły zasiłki. Dodatki te przysługują jedynie rodzinie, która ma prawo do samego zasiłku rodzinnego.   Komu przysługuje zasiłek rodzinny? Od (...)

 • Projekt ustawy o świadczeniach rodzinnych

  obecnymi rozwiązaniami w tej dziedzinie.Rodzina uprawniona do zasiłku rodzinnego może otrzymać jednorazowe lub okresowe zwiększenie pomocy finansowej w formie dodatku do zasiłku (...)

 • Jakie świadczenia pieniężne możesz uzyskać z pomocy społecznej?

  niższy od kryterium dochodowego osoby samotnie gospodarującej, pełnoletniej osobie pozostającej w rodzinie, niezdolnej do pracy z powodu wieku lub całkowicie niezdolnej do pracy, jeżeli (...)

 • Program Wyprawka Szkolna. Kto może skorzystać?

  orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego bez względu na kryterium dochodowe. Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku? Tryb postępowania w sprawie udzielania pomocy, w tym (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  niepełnosprawnego kryterium dochodowe na pierwsze dziecko wynosi 1200 zł. W składzie rodziny brane są pod uwagę pozostające na utrzymaniu i wspólnie zamieszkujące dzieci do ukończenia (...)

 • Jak uzyskać decyzję uprawniającą do bezpłatnych świadczeń opieki zdrowotnej?

  rodzinnego z tytułu samotnego wychowywania dziecka i utraty prawa do zasiłku dla bezrobotnych na skutek upływu ustawowego okresu jego pobierania, przyznane na podstawie przepisów (...)

 • Komu przysługują świadczenia z funduszu alimentacyjnego?

  dochodu spowodowane: uzyskaniem prawa do urlopu wychowawczego, utratą prawa do zasiłku lub stypendium dla bezrobotnych, utratą zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej, utratą zasiłku (...)

 • Wsparcie dla rodzin zmienione

  październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia. Gdy wniosek zostanie złożony w listopadzie, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń (...)

 • Dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego w "zerówce"

  kryterium dochodowe uprawniające do zasiłku rodzinnego. Szacuje się, że kryterium dochodowe uprawniające do świadczeń setOstatni( '17' ); rodzinnych (...)

 • Próg interwencji socjalnej po nowemu

  . „kryterium dochodowe na osobę w rodzinie”),  3) rodzinie, której dochód nie przekracza sumy kwot kryterium dochodowego na osobę w rodzinie (tzw. „kryterium (...)

 • Ubezpieczenie zdrowotne - Kogo dotyczy i kiedy jest obowiązkowe?

  zdrowotnego z innego tytułu; osoby pobierające specjalny zasiłek opiekuńczy lub dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu samotnego wychowywania dziecka i utraty prawa do zasiłku (...)

 • Przegląd wsparcia rodzin i planowane zmiany

  ;Rodzina 500+”. Takie rozwiązanie oznacza, że realna wysokość kryterium dochodowego uprawniającego do zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami oraz specjalnego zasiłku (...)

 • Zasady przyznawania zasiłku wychowawczego - stan prawny na dzień 21 sierpnia 2002 r.

  ;d na osobę w rodzinie przekracza kwotę stanowiącą kryterium dochodowe, jeżeli łączna kwota tego przekroczenia, przypadająca na wszystkich członków rodziny, nie równoważy kwoty (...)

 • Opłaty za pobyt w DPS trzeba ustalić w decyzji

  , czy nie wywiązują się z zobowiązania. Oznacza to, że małżonek, zstępni i wstępni należą z mocy prawa do kręgu osób obowiązanych do wnoszenia opłaty, natomiast stosowne żądanie (...)

 • Zasiłki a sposób ustalenia dochodów

  świadczenia pieniężne w postaci zasiłku stałego, zasiłku okresowego, zasiłku celowego i specjalnego zasiłku celowego. Kryteria przyznania zasiłków z MOPS i kryteria ustalania (...)

 • Rodzina 500+ w pigułce

  poniżej 800 zł netto na osobę - wsparcie otrzyma rodzina także na pierwsze lub jedyne dziecko w wieku do ukończenia 18 r. życia. Dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym kryterium dochodowe (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • kryterium dochodowe do zasiłku rodzinnego 2011

  Witam, Czy w przyszłym roku zmieni się podstawa w kryterium dochodowym do zasiłku rodzinnego? Jeśli tak to na ile? Czy są planowane w końcu jakieś (...)

 • Zasiłek Rodzinny

  Witam Mam takie pytanie syn moj 5.03.skonczyl 21 lat i w czerwcu 2004r konczy szkołe srednia do kwietnia wypłacał mi ZUS rodzinne bo jestem na rencje (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • zasiłek a utrata dochodu

  w 2004 r. żona otrzymywała przez 4 m-ce zasiłek macierzyński który został wliczony do dochodu przy rozliczaniu z Urzedem Skarbowym. Czy przy składaniu (...)

 • jakie są kryteria dochodowe uprawniające do świadczeń na dzieci?

  Jakie nastały zmiany co do wysokości kryterium dochodowego uprawniającego do uzyskania świadczeń na dzieci? W 2011 r.: Kryteria dochodowe wynoszą: (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane