Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Projekt ustawy o systemie ubezpieczenia społecznego rolników

  . Organami KRUS są: Zarząd KRUS, którego przewodniczącym jest Prezes KRUS oraz Rada Nadzorcza KRUS. Prezes KRUS powoływany będzie przez Prezesa Rady Ministrów po przeprowadzeniu (...)

 • Zawieszenie części uzupełniającej renty rolniczej

  Jestem współwłaścicielem gospodarstwa rolnego i płaciłam dla mojego męża składki w KRUS. Od 5 lat otrzymuje on z KRUS rentę rolniczą. Po zmianach w ustawie, KRUS zawiesił część (...)

 • Umorzenie składki KRUS

  . 41a ustawy Prezes KRUS lub upoważniony przez niego pracownik KRUS, w przypadkach uzasadnionych ważnym interesem zainteresowanego, na jego wniosek, uwzględniając możliwości płatnicze wnioskodawcy (...)

 • Porada prawna na temat krus

  Nie szukaj dłużej informacji na temat krus, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Domniemanie, że właściciel działki jest rolnikiem

  domniemanie i wykazać, że żona nie pracuje stale w gospodarstwie rolnym. Jeśli KRUS wydał już jakąś decyzję należy się od niej odwołać w przewidzianym terminie. Od decyzji prezesa KRUS (...)

 • Otworzenie działalności gospodarczej przez rolnika

  , by nadal opłacać składki KRUS, a nie ZUS.Pierwszym warunkiem jest to, by rolnik podlegał  w pełnym zakresie z mocy ustawy ubezpieczeniu KRUS. Ubezpieczeniu podlega z mocy ustawy rolnik (...)

 • Przejście z ZUS do KRUS

  warunki konieczne do otrzymania pomocy finansowej. KRUS, ubezpieczenia społeczne rolników, ubezpieczenie rolników, ZUS, rolnik, dzialność gospodarcza

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  pozycji 1.4 i 2 rubryki. Pozostałe osoby wypełniają odpowiednio pozycje tej rubryki wstawiając we właściwe kwadraty znak X.Jeśli wniosek składa osoba uprawniona do ubezpieczenia w KRUS, ma ona prawo

 • Ubezpieczenie rolnika prowadzącego działalność

  wnioskować o przywrócenie terminu podlegania ubezpieczeniu w KRUS. KRUS twierdzi, że nie jestem rolnikiem, który podlegał ubezpieczeniu KRUS nieprzerwanie co najmniej 3 lata w momencie (...)

 • KRUS a pozarolnicza działalność gospodarcza

  z powyższym nie spełnia Pan podstawowego warunku jakim jest co najmniej 3-letnie nieprzerwane ubezpieczenie w KRUS, skoro w opisie znalazła się informacja, że nigdy nie był Pan ubezpieczony w KRUS. (...)

 • KRUS sam zaległych składek egzekwować nie może

  . Postanowienie NSA z dnia 26 stycznia 2011 roku, sygn. akt II GSK 104/10 KRUS, składki, egzekucja, organ egzekucyjny, przedawnienie, zarzut

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane