Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wszystko o zwolnieniach lekarskich

  określonym terminie - zaświadczenie lekarskie traci ważność od dnia następującego po tym terminie. Jeżeli po analizie dokumentacji medycznej i przeprowadzeniu badania ubezpieczonego lekarz (...)

 • Wynagrodzenie za czas choroby

  taka nabyła już prawo do połowy wymiaru urlopu, który przysługiwałby jej po przepracowaniu roku, już po upływie 6 miesięcy pracy, a więc 1 kwietnia 2003r. Nabyła ona wówczas prawo do 10 (...)

 • Obowiązek wypełnienia druku ZUS Z-3

  wyrejestrowany w dniu 27.08. Po kilku dniach przesłał mi zwolnienie z datą wsteczną - 25.08 - zwolnienia nie przyjąłem. Po 2 tygodniach otrzymałem z ZUS-u (przesyłka normalna, (...)

 • Opinia prawna na temat krus po ilu dniach wypłaca za zwolnienie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat krus po ilu dniach wypłaca za zwolnienie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nieusprawiedliwiona nieobecność w pracy

  Kiedy można zwolnić pracownika bez wypowiedzenia, skoro od dwóch dni nie ma go w pracy i nie usprawiedliwił tego? Po ilu dniach nieobecności? Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki (...)

 • Zajęcie wspólnego rachunku bankowego

  środkami pieniężnymi zgromadzonymi na rachunku. Dopóki więc rachunek bankowy jest zajęty nie może zostać zamknięty przez jego posiadacza. Po zwolnieniu zajęcia rachunku bankowego ograniczenie (...)

 • Świadczenie chorobowe

  wynagrodzenie to oblicza się według zasad obowiązujących w ustalaniu podstawy wymiaru zasiłku chorobowego i wypłaca za każdy dzień niezdolności do pracy, nie wyłączając dni wolnych od (...)

 • Wypłacanie świadczenia chorej ciężarnej

  chorobowe płacić musi pracodawca. Po tym okresie zasiłek chorobowy wypłaca ZUS. Należy pamiętać, iż w przypadku kobiet w ciąży zarówno wynagrodzenie chorobowe, jak i zasiłek wynoszą (...)

 • Warunkowe zwolnienie a łączenie wyroków

  . Czy jest to możliwe? Obawiamy się, że mama wyjdzie i po kilku dniach znowu ją zamkną za ten drugi wyrok. Jednak ten drugi wyrok jest zawieszony 3 lata. Jednym z warunków była spłata (...)

 • Powołanie pracownika do służby wojskowej

  . Wiem, że będę musiał wypłacić dwutygodniową odprawę oraz wynagrodzenie za 8 dni maja. Czy urlop wypoczynkowy za 2007r. będzie musiał wykorzystać w roku 2008? Kiedy pracodawca wypłaca (...)

 • Zasiłek opiekuńczy

  podstawie pracodawca wypłaca za czas niewykonywania pracy zasiłek opiekuńczy. Zgodnie z przepisem ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego na wypadek choroby i macierzyństwa, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zwolnienie lekarskie

  Czy mozliwe jest odmowienie przyjecia zwolnienia lekarskiego pracownika przez pracodwce?Moja zona pracuje w sklepie spozywczym.Wiadomo,ze takie osoby musza (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane