Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opodatkowanie dochodu z pracy za granicą

  art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wolna od podatku pozostaje część dochodów osób, które mają miejsce zamieszkania na terytorium Polski, (...)

 • KRUS a pozarolnicza działalność gospodarcza

  ubezpieczeń społecznych; 5) kwota należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej nie przekracza kwoty 2 863 zł. (...)

 • Umowy o dzieło a ubezpieczenie w KRUS

  oświadczenie o kontynuowaniu tego ubezpieczenia oraz udokumentuje spełnienie warunków opodatkowania tej działalności w formie zryczałtowanego podatku dochodowego w terminie 7 dni od dnia otrzymania (...)

 • Porada prawna na temat krus kwota wolna od podatku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat krus kwota wolna od podatku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzedaż darowanego mieszkania przed upływem 5 lat

  od spadku i darowizn (822 zł 20 gr. i 7 % nadwyżki ponad 20.556 zł) i o podatku ze sprzedaży mieszkania (podatek 10%)? Jak stanowi art. 15 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn, (...)

 • PIT 2012. Emeryt i rencista muszą się rozliczać?

  ;jnej wysokości, ale od połowy łącznych dochodów małżonków. Korzystne może okazać się też skorzystanie z ulgi internetowej. Według obowiązujących przepisów możemy odliczyć (...)

 • Wysokość podatku od spadku

  . (matki) jest możliwość skorzystania przez syna zmarłej z całkowitego zwolnienia od podatku od spadków i darowizn. Zgodnie bowiem z art. 4a ust. 1 ustawy o podatku od (...)

 • Podatek od darowizny

  zależy od wartości rynkowej nieruchomości (w tym przypadku wartości rynkowej połowy nieruchomości). Małżonek siostry zalicza się do II grypy podatkowej, stąd kwota wolna od (...)

 • Pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnic

  podatku od spadków i darowizn od podatników, którzy ucierpieli w wyniku silnych wiatrów, działania silnych wiatrów, intensywnych opadów atmosferycznych (...)

 • Zmiany w podof od 1 stycznia 2007 r.

  40%, niemniej będą obowiązywały już inne progi podatkowe oraz kwota wolna od podatku. Od 1 stycznia 2008 r. podatnicy będą obliczali podatek wg następujących zasad: do (...)

 • Pożyczka bez podatku ???

  kwoty nie podlegającej opodatkowaniu na zasadach określonych w ustawie o podatku od spadków i darowizn (określona w tej ustawie kwota wolna od podatku pomiędzy osobami (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • kwota wolna od podatku 2012

  zarobek który nie przekracza kwoty wolnej od podatku też musi być rozliczony? ile w tym roku bedzie wynosic ta kwota? tak, musi sie pan roliczyc i tak. (...)

 • kwota graniczna dla rolników

  witam, opłacam składki w KRUS, chce założyć działalność pozarolniczą ale czy wtedy będę musiał przejść na ZUS? Ponoć jest jakaś kwota (...)

 • Procedura sądowo-spadkowa. Podatek spadkowy od mieszkania dla II grupy spadkobierców.

  Proszę Szanownych Forumowiczów o informacje dotyczące spadkobrania mieszkania (należę do II grupy spadkobierców): 1. W jakim terminie - po upływie (...)

 • Kwota wolna od podatku

  Witam, czy dochód 2000 zł rocznie trzeba zgłaszać do Urzędu Skarbowego? Jakie są konsekwencje nie zgłoszenia takiego zarobku? Witam W ubiegłym (...)

 • PIT-11

  Mam pit-11 od pracodawcy, ale cały mój dochód wyniósł 2400 zł. Czy muszę się rozliczać? Jaka jest kwota wolna od podatku? [cytat] Mam pit-11 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane