Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Emerytura a praca za granicą

  zasiłku pogrzebowego wynikające z przepisów pozostałych państw członkowskich, właściwych dla emerytury lub renty, wygasa. W przypadku zgonu osoby uprawnionej do emerytury lub renty na (...)

 • Projekt ustawy o systemie ubezpieczenia społecznego rolników

  . Organami KRUS są: Zarząd KRUS, którego przewodniczącym jest Prezes KRUS oraz Rada Nadzorcza KRUS. Prezes KRUS powoływany będzie przez Prezesa Rady Ministrów po przeprowadzeniu (...)

 • Zbieg ubezpieczenia w KRUS i ZUS

  Czy muszę odprowadzać składki do ZUS i KRUS, jeżeli podejmę działalność inną niż rolnicza? Z taką sytuacja mamy do czynienia, jeżeli osoba ubezpieczona obowiązkowo w KRUS podejmie działalność

 • Porada prawna na temat krus renty rolnicze

  Nie szukaj dłużej informacji na temat krus renty rolnicze, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rencista rolnik a składki ZUS

  , które mają ustalone decyzją ZUS prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy z systemu powszechnego, a nie dotyczy osób pobierających renty rolnicze z tytułu niezdolności (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  ubezpieczeniaa społecznego w razie choroby i macierzyństwa, f) posłom i senatorom, g) osobom, którym po dniu wejścia w życie ustawy ustalone zostało prawo do emerytury, renty, renty rodzinnej, (...)

 • Ubezpieczenie z KRUS a inne podstawy ubezpieczenia

  , świadczenia, KRUS, rolnik, rolnicze

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  związanych z emeryturą lub rentą stosuje się formularze unijne z serii E 200.   2. Prawo do renty rodzinnej Osoba, która uzyskała w Polsce prawo do renty rodzinnej po zmarłym rodzicu (...)

 • Jak ubezpiecza się rolnik w KRUS - opinia prawna

  rolnego. KRUS, ZUS, ubezpieczenie społeczne, rolnik, działalność gospodarcza

 • KRUS czy ZUS - opinia prawna

  nastąpić jedynie wówczas, o ile wcześniej opłacane były obowiązkowe składki na rolnicze ubezpieczenie z tytułu działalności rolniczej przez okres 3 lat.   Należy zaznaczyć, iż nie (...)

 • Zawieszenie części uzupełniającej renty rolniczej

  Jestem współwłaścicielem gospodarstwa rolnego i płaciłam dla mojego męża składki w KRUS. Od 5 lat otrzymuje on z KRUS rentę rolniczą. Po zmianach w ustawie, KRUS zawiesił część (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Przekazanie ziemi - od czego zacząć :?:

  Witam. Mojemu bratu niedługo kończy się renta rodzinna (KRUS) po naszym ojcu, który był rolnikiem. Obecnie grunty są zapisane na nasza mamę która (...)

 • Kruz A ZUS opłaty

  Czy można będąc rolnikiem nie płacić Zusu z pensji szeregowego pracownika - tj osoby fizycznej. (214235) Trzeba zlikwidować kruz. Bla dobra wszystkich (...)

 • Czy należy się emerytura lub renta?

  Mój teść ma 57 lat. Przez 10 lat pracował na państwowych posadach. Następnie założył działalność rolniczą (ubezpieczony w KURS). Przez 14 (...)

 • czy te sprawy są przedawnione czy cos mozna w niej jeszcze zrobic

  MAM pytanie do prawnika sprawa dotyczy doliczenia okresu składkowego do obecnej emerytury: chodzi o pobieranie renty chorobowej z KRUS w latach 96r przez (...)

 • co zrobic

  dziendobry mam pytanie dotyczace dziedziczenia dlugow tata zmarl 31stycznia b.r na raka nerki z mnogimi przezutami wczesniej mial rente chorobowa kolejowa (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane