Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • KRS – Krajowy Rejestr Sądowy, wyszukiwarka, KRS online

  Wyszukaj informację o zarządzanie, kapitale, udziałowcach. Skorzystaj z wyszukiwarki KRS online Wyszukaj informację o zarządzanie, kapitale, udziałowcach. Skorzystaj z wyszukiwarki KRS online. (...)

 • Prokura a wpis do KRS

  . Nieujawnienie prokury w KRS skutkuje jednakże szeregiem komplikacji o charakterze czysto praktycznym. Obowiązek zgłoszenia prokury do rejestru, który spoczywa na przedsiębiorcy, skorelowany jest (...)

 • Ogólne informacje o KRS

  wyczerpujące, gdyż szczegółowy zakres podmiotowy, który został objęty Krajowym Rejestrem Sądowym opisuje ustawa o KRS. KRS składa się więc z: rejestru przedsiębiorców, rejestru

 • Porada prawna na temat krs

  Nie szukaj dłużej informacji na temat krs, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nieujawnienie prokury w KRS

  . Postanowienie sądu rejestrowego o ustanowieniu kuratora jest skuteczne z chwilą jego wydania. Nieujawnienie, prokury, w KRS

 • Zmiana danych KRS

  złożenie oświadczenia o odwołaniu prokury (art. 208 par. 7 k.s.h.). Oczywiście zarząd może podjąć uchwałę o odwołaniu prokurenta. KRS Reasumując, do KRS należy złożyć następujące (...)

 • Wpis oddziału do KRS

  załącznikiem KRS-ZA: zmiana - oddziały, terenowe jednostki organizacyjne). Wpis taki kosztuje 400 zł. Polecamy również lekturę naszego artykułu:Oddział spółki a obowiązki rejestracyjne  

 • Ujawnienie wspólnika w KRS

  W dwuosobowej spółce z o.o. jeden z e wspólników posiada 13940 udziałów, drugi 60. W wyciągu z KRS ujawniony jest tylko wspólnik z większą ilością udziałów. Czy jest to prawidłowe, czy też (...)

 • Zarejestrowanie zmian w KRS

  , ponoszą solidarnie ze spółką osoby odpowiadające za zobowiązania spółki całym swoim majątkiem. spółka, krs, zgłoszenie do krs, zmiana nazwy, rejestracja nazwy, zgłoszenie zmian do (...)

 • Zmiana PKD w KRS

  tej umowy. W ciągu 7 dni od dnia podjęcia uchwały o tej zmianie należy zgłosić stosowny wniosek do KRS celem jej ujawnienia. Wpis do rejestru nie jest konstytutywnym elementem i warunkiem ważności (...)

 • Błędny wpis w KRS

  ostrożności można jednak rozważyć wniesienia zażalenia na postanowienie o wpisie.   KRS, Krajowy Rejestr Sądowy, wpis, wniosek, postanowienie, sprostowanie, oczywista omyłka z urzędu, zażalenie, (...)

 • Dostęp do akt KRS

  uzyskać informację od KRS kto, kiedy i do jakich informacji otrzymał dostęp (dotyczy to Spółki z o.o.)? A jeśli tak to jaki Spółka powinna złożyć wniosek do KRS i jakie są tego koszty? (...)

 • KRS - odpowiedzialność za wpisy

  sprawdzić dane wpisane do KRS? Jeżeli te dane nie zostały poprawione, jaka i czyja jest odpowiedzialność wobec osób trzecich? W takim wypadku ma zastosowanie przepis artykułu 17 ustawy o Krajowym (...)

 • Aktualny odpis z KRS

  sprawie w charakterze pełnomocnika strony, jak również notariusz. W pozwie w takiej sytuacji można zaznaczyć, że w posiadaniu strony do dyspozycji sądu jest oryginał aktualnego odpisu z KRS. (...)

 • Ważność odpisu z KRS

  , gdyby takim oświadczeniem pracownik ten wprowadził w błąd kontrahenta. KRS, poświadczenie, odpis, ważność

 • Ogłoszenie zmian w KRS

  Czy każda zmiana, która została ujawniona w KRS obligatoryjnie ukazuje się w Monitorze Sądowym i Gospodarczym? Np. spółka z o.o. ujawniła w KRS zmianę swojej siedziby, czy zmiana zostanie (...)

 • Zgłoszenie zmian w KRS

  umowy bądź statutu spółki dołącza się do wniosku o wpis do KRS-u, jeżeli wniosek ten dotyczy zmiany tej umowy lub statutu. Minimalne składniki umowy spółki z o.o. określone są w (...)

 • Zmiana wpisu w KRS

  być dołączona podstawa wpisu, tj. dokument, z którego wynika powstanie oddziału spółki, np. odpowiednio zmieniona umowa spółki jawnej. Zgłoszenia zmiany danych spółki jawnej do KRS może dokonać (...)

 • Nowe formularze KRS!

  przedsiębiorców - KRS-ZB - ZMIANA - WSPÓLNICY SPÓŁKI JAWNEJ, KOMPLEMENTARIUSZE SPÓŁKI KOMANDYTOWO-AKCYJNEJ - Załącznik do wniosku o zmianę danych w rejestrze przedsiębiorców - KRS-ZC (...)

 • Łatwiej w KRS?

  Ustawa z dnia 14 grudnia 2001 r. o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, ustawy - Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz ustawy - Prawo działalności (...)

 • Dokumenty złożone w KRS

  wydanie kopii dokumentu, znajdującego się w aktach sprawy, pobiera się w kwocie 1 złotego za każdą rozpoczętą stronicę wydanego dokumentu.  KRS, odpis, kopia, dokumenty, jawność

 • Skutek niedołączenia odpisu KRS

  ;Uchwała Sądu Najwyższego z 17 stycznia 2008 roku, sygn. akt III CZP 126/07 postępowanie gospodarcze, braki formalne, profesjonalny pełnomocnik, umocowanie organu osoby prawnej, odpis KRS, sprzeciw (...)

 • W jaki sposób uaktualnić KRS?

  dokumentów. Podstawowymi dokumentami będą prawidłowo wypełnione formularze KRS Z20 i KRS ZK. Pierwszy to formularz główny dotyczący zgłoszeń, drugi z kolei jest formularzem (...)

 • Zmiana władz stowarzyszenia - formularz KRS

  Który załącznik do formularza KRS-Z20 powinienem wypełnić KRS-WK czy KRS-ZK? Kiedyś były już robione zmiany w zarządzie stowarzyszenia i faktycznie wypełniany był KRS-ZK. Teraz (...)

 • Wniosek o podanie numeru KRS

  Jeżeli nie znamy numeru KRS poszukiwanej spółki, nie jest to jeszcze duży problem. Możemy wystąpić do Centralnej Informacji KRS o podanie tego numeru, jeżeli tylko znamy numer REGON lub firmę (...)

 • Wpis w KRS a nowy zarząd

  tym dowiedzieć.  Jedyne co w takiej sytuacji można zrobić to uzupełnić „stary" wypis z KRS o informacje o zmianach w składzie zarządu spółki, które zostały zgłoszone (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • komornik a KRS

  Witam, wyrokiem sądu cywilnego musiałam spłacić zaległy rachunek za tel wraz z odsetkami, dostałam pismo od komornika i od razu spłaciłam całość, (...)

 • KRS jest darmowe?!

  Czy można sprawdzić czy jest się w KRS za darmo?! Raz na 6 miesiecy można sprawdzić za darmo czy jest się na liście KRS. Jurekwisniewski

 • Odpis KRS elektroniczny 2012.

  Od 1 stycznia miały być dostępne za darmo odpisy z KRS w 24 godziny w formie elektronicznej. Według Pracodawców RP, elektroniczny system uzyskiwania (...)

 • zmiany w krs

  Jakie dokumenty należy złożyć do KRS w związku ze zmianą PKD 2004 na PKD 2007( czy należy zmienić umowę spółki). Proszę zadzwonić do specjalistów, (...)

 • spółka komandytowa, a KRS ???

  Czy spółka komandytowa ma obowiązek składać sprawozdanie finansowe do KRS? Jeśli tak to w jakim terminie i w jakiej formie należy tego dokonać, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane