Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Związek przyczynowo skutkowy jako przesłanka odpowiedzialności odszkodowawczej

  odpowiedzialność tylko za normalne następstwa działania lub zaniechania, z którego szkoda wynikła. § 2. W powyższych granicach, w braku odmiennego przepisu ustawy lub postanowienia (...)

 • Uprawnienie do wniesienia kasacji

  Dwie instancje w sprawie o uznanie umowy darowizny za bezskuteczną, to stwierdziły. Czy przysługuje kasacja ? Z art. 398 [2] § 1 kpc wynika, że skarga kasacyjna nie przysługuje (...)

 • Skuteczne żądanie orzeczenia rozwodu

  Jakie przesłanki muszą zostać spełnione, by małżonkowie mogli skutecznie żądać orzeczenia rozwodu? Art. 56. § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego: jeżeli między małżonkami (...)

 • Opinia prawna na temat krs w3 karny art. 98paragraf 1 i 2 kkw

  Nie szukaj dłużej informacji na temat krs w3 karny art. 98paragraf 1 i 2 kkw, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odpowiedzialność za długi spadkowe po przyjęciu spadku

  spadku. Od chwili przyjęcia spadku ponosi odpowiedzialność za te długi z całego swego majątku. Najważniejsze kwestia wynika jednak z treści art. 1031 par. 1 i 2 k.c., wedle którego (...)

 • Obowiązkowe ubezpieczenia OC

  Jakie istnieją obowiązkowe ubezpieczenia OC? Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych: Art. 4. Ubezpieczeniami obowiązkowymi są: 1) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy

 • Wysokość emerytury

  Jak ustala się wysokość emerytury? Wysokość emerytury stanowi sumę (art. 53 ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych): 1) 24 % kwoty bazowej (ustalana w (...)

 • Ustanie ubezpieczenia chorobowego po zapłaceniu zaniżonej składki

  Jestem płatnikiem składek ubezpieczeniowych do ZUS, zapłaciłem zaniżoną składkę. Czy ubezpieczenie chorobowe ustało? Należy wskazać, że zgodnie z art. 14 ust. 2 u.s.u.s. ubezpieczenia (...)

 • Pracownik w rozumieniu ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych

  ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowemu. Art. 8 ust. 1 stanowi, że za pracownika uważa się osobę pozostającą w stosunku pracy, z zastrzeżeniem ust. 2 i 2a. Zgodnie (...)

 • Sposoby zniesienia współwłasności.

  cywilnego. Na podstawie powyższych przepisów można zatem wyróżnić następujące sposoby zniesienia współwłasności: 1. podział fizyczny nieruchomości, w tym poprzez (...)

 • Majątek osobisty małżonka

  W jaki sposób Kodeksu rodzinny i opiekuńczy definiuje majątek osobisty małżonka? Majątkiem osobistym, zgodnie z przepisem art. 33 kro, są: 1). przedmioty majątkowe nabyte przed (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

  Mąż prowadził samochód w stanie nietrzeżwym . Zabrano mu prawo jazdy na dwa lata. Okres ten już minął . Moje pytanie brzmi - Czy oprócz tego , (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane