Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Na czym polega rola pośrednika przy zakupie mieszkania?

  wywołują po jej rozwiązaniu skutki z niej wynikające w przypadku zawarcia przez Zamawiającego lub osoby wymienione w § 4 pkt. 2 umowy zakupu w terminie 18 miesięcy od dnia rozwiązania niniejszej (...)

 • Deklaracja a odpowiedzialność karnoskarbowa

  , odpowiedzialne za dostarczenie księgowym konkretnych wiadomości czy dokumentów (np. osoby reprezentujące podatnika). Dlatego w praktyce każdy przypadek obciążania księgowego odpowiedzialnością (...)

 • Odpowiedzialność księgowego

  uproszczeniem jest szukanie sprawców czynów zabronionych wyłącznie wśród księgowych. To, że nie została terminowo złożona deklaracja podatkowa lub też zadeklarowana podstawa opodatkowania jest (...)

 • Opinia prawna na temat krs szukanie osoby

  Nie szukaj dłużej informacji na temat krs szukanie osoby, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakim prawem działa samorząd terytorialny?

  postępowania. Mają charakter przepisów powszechnie obowiązujących, tzn. że wiążą nie tylko mieszkańców danego terytorium, ale również osoby na tym terytorium przebywające. (...)

 • Zajęcie ruchomości przez komornika

  rzeczy stanowią własność osoby trzeciej (Pana), to osoba trzecia może w drodze powództwa żądać zwolnienia zajętego przedmiotu od egzekucji, jeżeli skierowanie do niego egzekucji narusza (...)

 • Egzekucja a stosunek najmu

  coś mi grozi oraz czy powinienem podjąć jakiekolwiek kroki formalnoprawne (nie pytam o szukanie nowego lokalu)? Zgodnie z art. 678 §1 kodeksu cywilnego, nabywca rzeczy wstępuje w stosunek najmu na

 • Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń pod 112

  położenia.Połączenie z numerem 112 jest bezpłatne. Numer można wybrać z telefonu stacjonarnego, komórkowego lub z automatu telefonicznego. Zazwyczaj połączenie mogą również wykonywać osoby, (...)

 • Odpis z KRS może być wcześniejszy niż pełnomocnictwo

  zachodzą szczególne okoliczności - na datę wydania tego dokumentu?" podjął uchwałę:Do wykazania, że osoby działające jako organ osoby prawnej są uprawnione do udzielenia pełnomocnictwa

 • Kodeks postępowania cywilnego

  , współuczestnik sporu, jak również rodzice, małżonek, rodzeństwo lub zstępni strony oraz osoby pozostające ze stroną w stosunku przysposobienia. § 2.  Pełnomocnikiem osoby (...)

 • Skutek niedołączenia odpisu KRS

  pełnomocnictwo dla profesjonalnego pełnomocnika jest uprawniona do reprezentacji tej osoby prawnej. Osoby prawne, inne jednostki organizacyjne oraz organizacje społeczne mające zdolność sądową (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane