Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  złotówkach to kredyt bezpieczniejszy – na kredyt walutowy nakładają się bowiem dwa ryzyka: ryzyko zmiennego oprocentowania oraz ryzyko kursowe. Przykładowo: kredyt w złotówkach (...)

 • Kredyt konsumencki

  umowy o kredyt konsumencki powinien zawierać klauzulę "nie na zlecenie". Konsument, może, bez podania przyczyny, odstąpić od umowy o kredyt konsumencki w terminie 10 dni od dnia zawarcia umowy. (...)

 • Umowy o kredyt hipoteczny kompleksowo uregulowane

  to korzystne dla klienta i on się na to zgodzi. Ponadto, przedstawienie przez konsumenta niekompletnych informacji, niezbędnych do przeprowadzenia oceny zdolności kredytowej przed zawarciem umowy o kredyt

 • Porada prawna na temat kredyt

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kredyt, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kredyt studencki w roku akademickim 2018/2019

  powinien zawierać następujące dokumenty i oświadczenia: opis sytuacji życiowej/uzasadnienie wniosku, kopię umowy o kredyt studencki, zaświadczenie z banku potwierdzające stan zadłużenia z tytułu (...)

 • System kredytów studenckich

  absolwentów odpowiednio studiów albo szkół doktorskich. Kredyt może być również umorzony częściowo lub w całości w przypadku szczególnie trudnej sytuacji życiowej (...)

 • Co nowego w pożyczkach i kredytach studenckich, czyli jak je zdobyć w tym roku akademickim?

  . Pożyczka lub kredyt, na wniosek kredytobiorcy, może być umorzony także częściowo w przypadku trudnej sytuacji życiowej kredytobiorcy. Taka trudną sytuacją życiową jest trudna sytuacja materialna

 • Udzielanie kredytów hipotecznych na nowych zasadach

  ogólnych dotyczących umowy o kredyt hipoteczny, jakie trzeba będzie udostępnić konsumentowi na trwałym nośniku lub w postaci elektronicznej – przed zawarciem umowy o kredyt. Chodzi (...)

 • Kasa mieszkaniowa sposobem na mieszkanie

  . Pierwszą wpłatę należy dokonać w dniu podpisania umowy o kredyt kontraktowy. Następnych wpłat można dokonywać w ustalonym w umowie, dopasowanym do naszych potrzeb, dniu każdego miesiąca. W przypadku (...)

 • Kredyt konsumencki na nowych zasadach

  decyzji, czy zawrzeć umowę o kredyt klient powinien otrzymać w postaci Standardowego europejskiego arkusza informacyjnego, przed związaniem się umową o kredyt. Jeżeli umowa zostanie zawarta (...)

 • Udzielanie kredytów hipotecznych na nowych zasadach

  Ministerstwo Rozwoju i Finansów. Wdraża dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie konsumenckich umów o kredyt związanych z nieruchomościami mieszkalnymi. Jakie zmiany dotyczą (...)

 • Ulga odsetkowa do rozliczenia PIT za 2018 rok

  małżonkowie dokonali spłaty w częściach równych, chyba że wykażą oni, w jakiej wysokości faktycznie ponieśli wydatki. Jeśli kredyt udzielony został nie tylko na cele uprawniające do odliczeń (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  nieruchomości położonej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, bank, w którym zamierzasz wziąć kredyt, musi mieć zawartą umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, kredyt możesz wziąć (...)

 • Będzie wsparcie na innowacyjność

  . Opinia musi potwierdzać zastosowanie nowej technologii, na którą został udzielony kredyt technologiczny; informację o pomocy publicznej udzielonej na realizację inwestycji technologicznej finansowanej

 • Darmowa pożyczka a ustawa o kredycie konsumenckim

  funkcjonalnej - gdyby uznać, że obowiązek uiszczenia odsetek za opóźnienie jest przesłanką, która nakazuje kwalifikować kredyt jako odpłatny, w praktyce nie występowałaby w ogóle (...)

 • Ulga odsetkowa do końca 2027 r. dla tych, którzy się \"załapali\"

  ; Odliczenie odsetek od dochodu stosuje się, jeżeli: kredyt (pożyczka) został udzielony podatnikowi po dniu 1 stycznia 2002  r., kredyt (pożyczka) był udzielony przez podmiot uprawniony (...)

 • Umowa kredytu

  udzieli kredytu, musi ocenić, czy cel, na który kredyt ma być przeznaczony daje szanse realizacji, a w konsekwencji czy przedsiębiorca będzie w stanie spłacić kredyt. Kredytobiorca, który (...)

 • Finansowe wsparcie rodzin w nabywaniu własnego mieszkania

  oprocentowania kredytów mieszkaniowych o stałej stopie procentowej (Dz. U. 2002 r., Nr 230, poz. 1922, ze zm.) rodzina, mieszkanie, dom, wsparcie, pomoc, państwo, finansowe, kredyt, oprocentowanie

 • Zasady korzystania z tzw. ulgi odsetkowej

  kredyt (pożyczkę) mieszkaniowy, wysokość uzyskanego kredytu (pożyczki), roku rozpoczęcia i zakończenia inwestycji mieszkaniowej, na sfinansowanie której podatnik zaciągnął kredyt (pożyczkę), (...)

 • Przedawnienie zobowiązania a usunięcie informacji z Biura Informacji Kredytowej - opinia prawna

  Stan faktyczny Mam niespłacony częściowo kredyt, który zaciągnąłem w 1996 r. w sklepie na zakup mebli. Kredyt zamknięty został w 1998 r. przy stanie 1720 zł zaległego kapitału. Ostatnia

 • Zmiany korzystne dla pożyczkobiorców!

  stosowane przez podmiot prowadzący rachunek.   Nowe przestępstwo  Pojawi się też nowy czyn karalny. Kto, zawierając z konsumentem umowę o kredyt konsumencki, pobiera korzyści majątkowe

 • Będą dopłaty do oprocentowania kredytu na dom czy mieszkanie!

  . o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania (Dz. U. 2006 r., Nr 183, poz. 1354) finansowe wsparcie rodzin w nabywaniu własnego mieszkania, dopłaty do oprocentowania, kredyt, zakup

 • Odstąpienie od umowy kredytu na zakup kosmetyków.

  w razie przekroczenia wskazanego terminu. Zgodnie z art. 53 ust. 2, jeżeli umowa o kredyt konsumencki nie zawiera elementów określonych w art. 30, konsument może odstąpić od umowy o kredyt

 • Odpowiedzialność małżonków za kredyt

  został zaciągnięty przez jednego małżonka z zaznaczeniem, iż kredyt ten dotyczy odrębnego majątku współmałzonka. W takiej sytuacji zabezpieczenie kredytu również musiałoby pochodzić z odrębnego (...)

 • Kredyt denominowany a dewizowy

  tylko denominowany, bo jest to chyba istotne przy rozliczeniu różnic kursowych. Kredyt dewizowy różni się od kredytu walutowego (denominowanego). Kredyt denominowany jest to normalny kredyt

 • Zasady umarzania kredytów studenckich

  Wyższego z dnia 20 grudnia 2018 r. w sprawie kredytów studenckich. W jakich przypadkach kredyt studencki może być umorzony? Zgodnie z art. 102 ust. 2 ww. ustawy, kredyt studencki (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak długo w BIK

  Wzięłam kredyt w SKOKu dla znajomych, nie spłacili 3 ostatnich rat ( w sumie 380 zł)- spłaciłam je sama ale znalazłam się nawindykacji i "czrnej (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu

  Zaczne od początku. Miałam linie kredytową w PKO BP na 6.000 zł. Rok temu przeprowadziłam sie do innego miasta i na konto w banku nie było żadnych (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Kredyt hipoteczny a rozwód

  Mamy kredyt hipoteczny a także kredyt na samochód. Mamy zamiar się rozwieść. Kredyty są przyznane na nas oboje. Ja odejdę z mieszkania pozostawiając (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane