Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowy o kredyt hipoteczny kompleksowo uregulowane

  , zawieranie umowy o kredyt hipoteczny i odstąpienie od umowy kredytowej Szczegółowo określono procedurę udzielania kredytu hipotecznego i zawierania umowy o kredyt hipoteczny. Kredytodawca, (...)

 • Udzielanie kredytów hipotecznych na nowych zasadach

  wierzytelności dotyczącej umowy o kredyt hipoteczny. Reklama i obowiązki informacyjne kredytodawcy, pośrednika kredytu hipotecznego i agenta przed zawarciem umowy o kredyt hipoteczny Ustawa (...)

 • Udzielanie kredytów hipotecznych na nowych zasadach

  danych lub z baz kredytodawcy. Umowa będzie zawarta tylko wtedy, gdy wynik będzie pozytywny. 14 dni na odstąpienie od umowy o kredyt hipoteczny. Wystarczy, że wyślesz list polecony przed (...)

 • Porada prawna na temat kredyt hipoteczny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kredyt hipoteczny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kredyty hipoteczne – raport UOKIK

  którym zaciągnął wieloletni kredyt hipoteczny; uzależnianie zawarcia umowy o kredyt hipoteczny od założenia konta bankowego. Zgodnie z przepisami uzależnianie zawarcia (...)

 • Podatek dochodowy od sprzedaży mieszkania

  sprzedaży podatnik spłaci kredyt zrefinansowany, to organy podatkowe uznają, że nie spełnia warunku do skorzystania z tego zwolnienia. Przedmiotem spłaty ich zdaniem nie jest bowiem kredyt, (...)

 • Ulga odsetkowa, ale nie za gromadzenie oszczędności na rachunku oszczędnościowo-kredytowym w banku – opinia prawna

  . Gdybym wtedy zaplanował ten kredyt i zakup mieszkania, i wiedząc o przysługującej uldze odsetkowej, nie podpisywałbym umowy z kasą mieszkaniową. Proszę o poradę jakie kroki powinienem przedsięwziąć (...)

 • Odwrócona hipoteka. Ustawa czeka na podpis prezydenta, co się zmieni?

  Odwrócony kredyt hipoteczny to nic innego, jak przekazanie przez bank pieniędzy na dowolny cel. Specyfiką tego typu kredytu jest to, że banki udzielają kredytu pod zastaw nieruchomości. Bank

 • Losy zobowiązania małżonków po rozwodzie

  spłaty bank ma możliwość zajęcia nieruchomości i dokonania spłaty kredytu majątkiem uzyskanym z nieruchomości (poprzez np. sprzedaż). Kredyt hipoteczny pozwala zatem bankowi dochodzić wierzytelności

 • Pozew przeciw Millennium

  wysokości do 10 proc. ubiegłorocznego przychodu.Źródło: www.uokik.gov.pl rejestr klauzul niedozwolonych, UOKiK, kredyt hipoteczny, umowa kredytowa

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  spełnić mieszkanie albo dom, bierze kredyt hipoteczny na zakup mieszkania albo domu. Informacje o wymaganiach, które musi spełnić kredyt, znajdziesz w sekcji Warunki, które (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kredyt hipoteczny a rozwód

  Mamy kredyt hipoteczny a także kredyt na samochód. Mamy zamiar się rozwieść. Kredyty są przyznane na nas oboje. Ja odejdę z mieszkania pozostawiając (...)

 • POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu

  Zaczne od początku. Miałam linie kredytową w PKO BP na 6.000 zł. Rok temu przeprowadziłam sie do innego miasta i na konto w banku nie było żadnych (...)

 • wiosenne promocje kredytów hipotecznych

  Gdzie po tani kredyt hipoteczny? Oferta ofercie nierówna. Przyjrzymy się propozycjom kredytowym poszczególnych banków i sprawdźmy na jakie warunki (...)

 • Rozwód, rozdzielność, podział majątku

  Czy w przypadku ustanowienia przez małżonków roździelności majątkowej, w przypadku następującego później rozwodu i wystpienia przez jednego z (...)

 • Konkubinat a kredyt

  Witam, Bardzo proszę o poradę. Ja i mój parner jesteśmy parą od 11 lat. Mieszkamy razem od 4 lat w wynajmowanym mieszkaniu bez zawarcia zwiazku malżeńskiego. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane