Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  pozostałe dzieci bez względu na dochód. Dziecko do 25. r.ż., które pozostaje na utrzymaniu rodziców, jest uwzględniane przy obliczaniu dochodu na osobę w rodzinie. (...)

 • Alimenty a współfinansowanie potrzeb dziecka

  dziecka do szkoły, czy mąż musi przekazywać te pieniądze byłej żonie czy może wydać zgodnie z przeznaczeniem sam na dziecko? Czy ma obowiązek przekazywać lub współfinasować wypoczynek dziecka? (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na wakacjach - pod okiem rodziców Wakacyjna beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które narażone są dzieci (...)

 • Porada prawna na temat kredkowe na dzieci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kredkowe na dzieci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dziedziczenie ustawowe, czyli kto i w jaki sposób dziedziczy po zmarłym, jeśli nie pozostawił on testamentu?

  spadkodawcy). Małżonek i dzieci dziedziczyliby po 1/3 spadku. Z uwagi na śmierć jednego z dzieci spadkodawcy, małżonek i jedno żyjące dziecko dziedziczą po 1/3 spadku, a wnuki (nie (...)

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2018 rok

  ; kwota 92,67 zł na każde dziecko, trojga i więcej dzieci – kwota: 92,67 zł odpowiednio na pierwsze i drugie dziecko, 166,67 zł na trzecie dziecko,  225 zł na (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  . Jeżeli kobieta urodziła więcej dzieci przy jednym porodzie, a jedno z dzieci umrze po 8 tygodniu życia, przysługuje jej zasiłek przez okres odpowiedni do liczby pozostałych dzieci, (...)

 • Zabawki muszą być bezpieczne

  , które są odpowiednie na jego etapie rozwoju. Producenci często wskazują na opakowaniu zalecany wiek, w jakim dzieci powinny się nimi bawić. czy zabawki nie mają małych części. Najmłodsze (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  Rodzice, którzy planują skorzystać z ulgi na dzieci, powinni, podczas podejmowania decyzji o wyrażeniu zgody na wakacyjną pracę swoich dzieci, zwrócić szczególną (...)

 • Jak ubiegać się o rodzicielskie świadczenie uzupełniające?

  wychowania lub wychowania dzieci dotyczy dzieci własnych, dzieci współmałżonka, dzieci przysposobionych lub dzieci przyjętych na wychowanie w ramach rodziny (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  przysługuje mi rodzinne na dzieci ze względu na moje zarobki (przekraczają górną granicę dochodu na członka rodziny). Nie występowałam o alimenty. Mój konkubent (...)

 • Emp@tia Dobry Start - Złóż wniosek o świadczenie „dobry start”

  , w których 1 osoba pracuje za granicą, nie będą musiały czekać na przyznanie środków przez wojewodę, tak jak to jest z 500+? Świadczenie dobry start rodzicom na uczące się (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  .   Krok 2 – logowanie na PUE ZUS Żeby złożyć wniosek, zaloguj się na swoim profilu na PUE. Aby zalogować się na swój profil na PUE, na stronie (...)

 • Dla kogo świadczenia rodzinne?

  wynosi miesięcznie: 95,00 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia; 124,00 zł na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia do ukończenia 18 roku życia; 135,00 zł na (...)

 • Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?

  ); 2)   samotnie wychowywała dzieci: małoletnie (które nie ukończyły 18 lat), bez względu na to, czy dzieci te uczą się i czy osiągają jakieś własne dochody, bez (...)

 • Uwaga! Nasze dzieci w niebezpieczeństwie

  radzenia sobie z problemem oraz konsekwencje tych wydarzeń należy zwrócić uwagę nie tylko na doraźność podejmowanych rozwiązań zaradczych, ale także na informacje o godzeniu się (...)

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  fizycznych na zajęciach wychowania fizycznego na podstawie opinii o ograniczonych możliwościach wykonywania przez ucznia tych ćwiczeń. Dokument taki wydaje lekarz na czas określony w (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t: a) na autostradzie - 140 km/h,b) na drodze ekspresowej dwujezdniowej - 120 km/h,c) na drodze ekspresowej jednojezdniowej oraz na (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  wniosek o dofinansowanie wkładu własnego na podstawie znowelizowanej ustawy, możliwe jest uzyskanie dofinansowania wkładu własnego na dwa nowe (poza nabyciem mieszkania na rynku pierwotnym) (...)

 • Rodzinna piecza zastępcza szansą na drugi dom

  dzieci starszych jest zatem w pełni uzasadnione. Rozwiązanie ma szansę wpłynąć na decyzje o adopcji dzieci starszych. piecza zastępcza, dziecko, rodzice, opieka, małoletni, opiekun, (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  nianią może zostać podpisana na dowolny okres czasu, np. na czas nieokreślony z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia warunków pracy lub na 2 lata, a następnie przedłużona na (...)

 • Może zapisać dziecko do żłobka?

  minimalne ustawowe standardy), warunków pobytu dzieci w żłobku i kwalifikacji personelu. Kto ustala warunki przyjmowania dzieci do żłobka?  Warunki przyjmowania dzieci do żłobka (...)

 • Rok szkolny 2018/2019 - co nowego dla uczniów i nauczycieli?

  na dalsze wdrażanie nowej podstawy programowej oraz zmiany w systemie szkolnictwa branżowego i technicznego, tak aby szkoły i placówki lepiej odpowiadały na potrzeby nowoczesnej gospodarki

 • Zmiany dla dobra dzieci i rodzin?

  ), która pozwoli precyzyjnie ustalić świadczenie w zależności od liczby dzieci w danej rodzinie. Na dziś wynosiłoby ono około 500 zł na jedno dziecko, 900 na dwoje dzieci, (...)

 • Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny?

  Kartę Dużej Rodziny? rodzice - na całe życie, dzieci - do ukończenia 18 lat, dzieci, które dalej uczą się w szkole lub studiują - do ukończenia nauki, maksymalnie do ukończenia 25 (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  , która w imieniu i na rzecz podmiotu mającego miejsce zamieszkania na terytorium jednego państwa działa na terytorium innego państwa, jeżeli osoba ta ma pełnomocnictwo do zawierania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane