Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak dostać e-dowód?

  ;j kod PUK, który jest niezbędny do odblokowania certyfikatów, będziesz mógł odblokować funkcjonalności e-dowodu (zmienić kody PIN) w urzędzie gminy. Jednak po zablokowaniu danego

 • Złóż wniosek PIT-WZ, aby rozliczyć PIT-37

  , na adres e-mail – wskazany w trakcie wysyłki PIT-37 – będzie wysłana informacja, która potwierdza przesłanie zeznania oraz zawiera kod dostępu do niego. Otrzymasz również (...)

 • Wysyłasz zapytania o zgodę na przesłanie oferty drogą elektroniczną? Sprawdź, jak możesz to zrobić zgodnie z prawem - opinia prawna

  sprowadzała się do zadania adresatowi pytania, czy można mu w następnym e-mailu przesłać ofertę. Z treści e-maila bowiem nie wynika, by w załączniku przesyłana była oferta. Oznacza to, (...)

 • Porada prawna na temat kradziez e mail

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kradziez e mail, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czym jest e-recepta?

  wystawiane obowiązkowo w postaci elektronicznej. Jak to działa? Lekarz elektronicznie wystawia i podpisuje e-receptę Pacjent otrzymuje wydruk informacyjny lub e-receptę drogą elektroniczną (...)

 • E-skierowanie i inne elementy elektronizacji leczenia

  poprzedzającej wystawienie pierwszej e-recepty. Podkreślił, że dzięki e-Recepcie pacjent i lekarz będą mogli prześledzić historię przyjmowanych leków, co jest ważne w procesie leczenia. (...)

 • Jak rozwiązać spór przez internet?

  ; Platforma ODR oferuje szybkie, przejrzyste i co do zasady dobrowolne oraz bezpłatne wypracowanie porozumienia między przedsiębiorcą a konsumentem. Przedsiębiorca, powiadomiony e-mailem o złożonej (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  korespondencji e-mail lub sprawdzanie przesyłek adresowanych do pracownika) bez poważnego powodu związanego z charakterem jego pracy. Korzystanie przez pracodawców z nowoczesnych technologii (...)

 • Od grudnia tylko e-zwolnienia

  dostępowe e-skierowania w wybranej przez siebie formie: sms lub e-mail. Jeśli pacjent nie posiada IKP - otrzymuje wydruk informacyjny. Pacjent wybiera placówkę służby zdrowia, w (...)

 • Emp@tia Dobry Start - Złóż wniosek o świadczenie „dobry start”

  e-mail ma charakter czysto informacyjny. W wiadomości od instytucji gminnej lub powiatowej nie znajdzie się prośba ani o odpowiedź, ani o kliknięcie w jakikolwiek link.   Zob. też:   

 • n-etykieta

  ”. PRZYKŁAD POPRAWNEGO E-MAILA Temat e-maila (subject): rekrutacja przedstaw. handl., nr ref. 12BSzanowni Państwo,Na stronie www.pracuj.pl znalazłem ogłoszenie dot. rekrutacji przedstawiciela

 • Zaświadczenie o niekaralności - Jak uzyskać zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego?

  , sądów, urzędów, policji i innych organów ścigania a także innych    uprawnionych podmiotów) W celu skorzystania z e-usług (e-Zaświadczeń) należy (...)

 • Pierwszy tydzień e-recepty w Polsce

  Od 1 stycznia 2019 wszystkie apteki w Polsce są zobowiązane do podłączenia do platformy e-zdrowie (P1). Realizacja e-recept Platforma e-zdrowie daje możliwość realizacji e-recept, (...)

 • Powiadomienia ws. korekty JPK_VAT

  , które mają taki obowiązek. Będą e-mailowe powiadomienia dla podatników ws. korekty JPK_VAT W najbliższym czasie podatnicy, u których stwierdzono takie przypadki, otrzymają (...)

 • Fax, e-mail jako dowód z dokumentu

  ustalenie pewnych okoliczności. Sposób przeprowadzenia dowodu tymi środkami dowodowymi określi sąd zgodnie z ich charakterem, stosując odpowiednio przepisy o dowodach. dowody, dokumenty, dowód, fax, e-mail

 • Jak nie dać się cyberprzemocy?

  około 11% nastolatków regularnie zmienia swoje hasła dostępowe do swoich kont e-mail i portali społecznościowych. Aż 77% uczniów uważa, że administratorzy portali i aplikacji (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  piątku, od 8:15 do 16:15, wyślij e-mail do MEN na adres wypoczynek@men.gov.pl. Jeżeli wszystko jest w porządku — możesz wysłać dziecko na kolonię albo obóz. Bezpieczna (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  . Powiadomienia SMS i e-mail o niezgodności w JPK_VAT  Jeśli w przesłanym pliku JPK_VAT wystąpią niezgodności, otrzymasz powiadomienie w postaci: e-maila z adresu jpk.analizy@ds.mofnet.gov.pl (...)

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?

  jeden dla całego kraju sąd (tzw. e-sąd): Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinie VI Wydział Cywilny (tel.: 81 535 07 46, e-mail: pomoctechniczna@e-sad.gov.pl). Strona dochodząca (...)

 • Jak odwołać się od decyzji portalu?

  "Wyślij zgłoszenie". Potwierdzenie wysłania formularza otrzymasz na adres e-mail podany w zgłoszeniu. Czekaj na odpowiedź portalu społecznościowego.  Co należy przygotować? Treść (...)

 • Dowód z listu elektronicznego

  Czy list otrzymane pocztą elektroniczną (tzw. e-mail) może być dowodem w postępowaniu sądowym? Kodeks postępowania cywilnego nie zna zamkniętego katalogu środków dowodowych. Zatem dowodem (...)

 • Mail z fakturą z ZUS?

  . Załącznik może zawierać zainfekowany plik - ostrzega KAS. Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność! mail, oszust, wyłudzenie, wirus, poczta elektroniczna, KAS, podatki, fałszywe e-maile, (...)

 • Zbliża się termin składania JPK_VAT za styczeń

  bez konsekwencji. Skąd pobrać e-mikrofirmę i pozostałe pliki? Aplikacja e-mikrofirma, a także formularz JPK_VAT i aplikacja KLIENT JPK 2.0 oraz informacje, jak utworzyć i wysłać JPK_VAT, (...)

 • Formy elektronicznej przestępczości bankowej

  podejrzaną pocztę elektroniczną. Pamiętajmy, że:serwisy nie wysyłają e-maili z prośbą o odwiedzenie i zalogowanie się na stronie;nie należy otwierać hiperłączy bezpośrednio z otrzymanego e-maila;należy

 • Zgoda dziecka na przetwarzanie danych

  , internet, e-mail, portal, zgoda dziecka, RODO, dane osobowe, ochrona danych, dziecko, dzieci, prywatność, opiekun prawny, usługi społeczeństwa informacyjnego, poczta elektroniczna

 • Przedsądowe dochodzenie należności

  w trybie uproszczonym? Czy ponaglenia lub wezwania do zapłaty skierowanie via e-mail wywołują jakiś skutek prawny? Czy pisemne przedsądowe wezwanie do zapłaty może zostać skierowane jako standartowy

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • widzenia z dzieckiem

  Chciałabym się dowiedzieć czy jako matka dziecka, to ja mogę złożyć wniosek o ustalenie liczby widzeń z dzieckiem? Ojciec dziecka jest osobą nahalną (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane