Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo do odmowy składania zeznań w procesie karnym - opinia prawna

  odmówić składania zeznań (zob. P. Hofmański (red.): Kodeks postępowania karnego. T. I. Komentarz do artykułów 1-296, Warszawa 2004, str. 766 – 767). Niemniej jednak, ze względu (...)

 • Pełnomocnik z urzędu

  szczególności pokrzywdzony występujący z subsydiarnym aktem oskarżenia w trybie art. 55 k.p.k.. Zgodnie z art. 81 k.p.k. pełnomocnika z urzędu wyznacza prezes sądu właściwego do rozpoznania (...)

 • Zaoczne złożenie zeznań

  przyczyny określone w art. 170 § 1 kpk. Reasumując, może Pan wnioskować do sądu o zmianę terminu przesłuchania. Sąd właściwie powinien przychylić się do takiej prośby, ale wskazanie mało

 • Opinia prawna na temat kpk komentarz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kpk komentarz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Status pokrzywdzonego przestępstwem z art. 231 kk

  zaskarżyć postanowienia o odmowie wszczęcia śledztwa na zasadzie art. 306 § 1 kpk. Pana ewentualne zażalenie pozostałoby bez rozpoznania. pokrzywdzony, przekroczenie uprawnień, funkcjonariusz, (...)

 • Status świadka w postępowaniu karnym

  policjanta [zob. T. Grzegorczyk, Kodeks postępowania karnego. Komentarz, wyd. III, Kraków 2003].Dopuszczalność pobierania próbek pisma od świadków określa art. 192a §1 k.p.k

 • Utajnienie adresu świadka w postępowaniu karnym

  odpowiedzialność karną z art. 245 kk (T. Grzegorczyk, Kodeks postępowania karnego. Komentarz, Zakamycze, 2003, wyd. III., komentarz do art. 191 kpk, publ. LEX).  Reasumując świadek (...)

 • Uszkodzenie mienia na szkodę najemcy

  , postępowania karnego (art. 17 § 1 pkt. 4 kpk). W tym zakresie także nie widzielibyśmy uchybień w działaniu prokuratury. Prawo nie przewiduje zaskarżenia postanowienia o wszczęciu dochodzenia (...)

 • Matactwo a art. 244 k.p.k.

  ucieczki lub ukrycia się (tak Feliks Prusak, Komentarz do kodeksu postępowania karnego, Warszawa 1999 rok). Natomiast, jak słusznie Pan zaznaczył, w przepisie artykułu 244 k.p.k. użyto jedynie (...)

 • Obowiązek zawiadomienia o terminie rozprawy karnej

  tego przepisu. Dotyczy to wypadków, gdy strona o to wnosi. Brak takiego wniosku powoduje, że pomimo naruszenia ustawy (art. 117 k.p.k.), czynność ulega konwalidacji" (tak F. Prusak,Komentarz do (...)

 • Odmowa poddania się badaniu wariografem

  ., Steinborn S. Kodeks postępowania karnego. Komentarz. Tom I. Komentarz do art. 1-424 k.p.k. LEX, 2010. Odmowa, poddania, się badaniu, wariografem

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane