Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy możesz wykupić mieszkanie od swojego zakładu?

  oświadczenie o zamiarze wykupu mieszkania, wówczas przedsiębiorstwo ma obowiązek nieodpłatnie przekazać przedmiotowe mieszkania gminie, na obszarze której położona jest (...)

 • Spadek a zasiedzenie nieruchomości

  siostra nie kwestionują moich praw do w/w lokalu ani tego, że finansowałam koszty remontów, wykupu mieszkania jak również kosztów opieki nad naszą mamą ( przez okres 7 lat po drugim (...)

 • Gdy spółdzielnia nie proponuje wykupu mieszkania ... – opinia prawna

  prawna możliwość otrzymać prawo do mieszkania przez zasiedzenie? Jeżeli nie, to czy spółdzielnia ma obowiązek przedstawić ofertę wykupu mieszkania? Jakie warunki wykupu mieszkania (...)

 • Porada prawna na temat koszty wykupu mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty wykupu mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatki mieszkaniowe

  podatki będzie musiała zapłacić moja Babcia, a jakie ja podczas operacji wykupu mieszkania od gminy i przekazania już wykupionego mieszkania dla mnie w formie darowizny? Mój kolega mówił (...)

 • Zasady obliczania kwoty partycypacji - opinia prawna

  wykupu w 2003 r. Mało tego – TBS twierdzi, że kwota mojej wpłaty ciągle stanowi 30 % ceny wykupu mieszkania. TBS jest spółką z o. o. używającą kredytu komercyjnego. Jak TBS  (...)

 • Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  . To jednak tylko wierzchołek góry lodowej – rzeczywiste koszty prywatyzacji mieszkania komunalnego znacznie przewyższają tak ustaloną wartość mieszkania (podatki, koszty (...)

 • Jak uzyskać dopłaty do czynszów w 2019 r.?

  ten sposób ułatwiamy najem i zwiększamy możliwości docelowego wykupu. Opcję wykupu będzie można łączyć z otrzymywaniem dopłat" – wyjaśnił wiceminister Artur (...)

 • Czy najemca ma roszczenie do gminy o sprzedaż mieszkania? - opinia prawna

  mieszkania, ponieważ czynsze przekraczają rzeczywiste koszty zarządzania, eksploatacji i remontów, jakie ponoszą właściciele mieszkań, a jest to niebagatelna kwota ok. 2 tys. zł za te 2 (...)

 • Kodeks spółek handlowych (388-458)

  ;wną cenie wszystkich nabywanych akcji (cena wykupu) na rachunek bankowy spółki w terminie trzech tygodni od dnia ogłoszenia ceny wykupu przez zarząd. Cena wykupu może zostać ogłoszona (...)

 • Umorzenie kredytu mieszkaniowego

  tytułu wykupu skapitalizowanych odsetek tj. około 21.500 zł (łącznie spłata jednorazowa związana z kredytem kosztowałaby mnie około 40.000 zł). Ponadto przekształcenie mieszkania na własność (...)

 • Wykup TBS. Sprawdź, czy się opłaca

  , którzy ponieśli koszty partycypacji. Wynosiła ona zazwyczaj 20 - 30 proc. wartości lokalu. Po trzecie – sprzedaż mieszkania nie może nastąpić wcześniej niż po 5 latach od oddania (...)

 • Nabycie własności gruntu od spółdzielni

  koszty budowy po zakończeniu dzierżawy. Zasadniczo takie ustalenia powinny zostać zawarte już wcześniej w umowie dzierżawy, o której mowa w pytaniu; w tym momencie zależy to od negocjacji ze spółdzielnią

 • Krajowy Zasób Nieruchomości

  uzyskania nieruchomości w związku z jej oddaniem w użytkowanie wieczyste, część powierzchni będą mogły stanowić lokale usługowe (20% z ogólnej puli wszystkich lokali) oraz mieszkania o (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 15 - 16m)

  , o których mowa w art. 16h ust. 1 pkt 1. 2.  Jeżeli podatnik ponosi koszty uzyskania przychodów ze źródeł, z których dochód podlega opodatkowaniu, oraz koszty

 • Rynek wtórny czy pierwotny - gdzie kupić mieszkanie?

  pociągnie za sobą korzystanie z usług pośrednika, ale i tak koszt mieszkania na rynku wtórnym z reguły jest mniejszy.Estetyka, lokalizacjaSą korzystniejsze – nowe mieszkania to (...)

 • Wykup mieszkania od spółdzielni rolniczej

  prawa lokatorów w przypadku, gdy nie chcą się zgodzić na wykupienie swojego mieszkania i z jakich przepisów one wynikają? Czy spółdzielnia, chcąc sprzedać mieszkania lokatorom musi ustalić (...)

 • Leasing operacyjny i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  prawnych (Tekst jedn. Dz. U. 2011 r. Nr 74 poz. 397 ze zm.) leasing operacyjny, rozliczenie leasingu, podatek dochodowy, przychody, koszty, finansujący, korzystający, amortyzacja przedmiotu leasingu

 • Darowizna mieszkania przez kuzyna ojca

  inaczej trzeba będzie dopłacić, uiścić odliczenia? Jak najtaniej zostać pełnoprawnym właścicielem tego mieszkania? Jeżeli darczyńcą mieszkania jest kuzyn ojca obdarowanego, to niestety (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  ;atrakcyjność” samego kredytu – spłacanego w dwukrotnej wysokości niż wartość kupionego mieszkania. Pochłonięte przez skonsolidowany kredyt obciążenia i tak trzeba spłacić, choć (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  koszty obwieszczeń i ogłoszeń; 5) koszty postępowania dowodowego oraz wysłuchania; 6) koszty zgromadzenia wierzycieli, wydatki poniesione przez radę wierzycieli (...)

 • Ułatwienie przygotowań do EURO 2012?

  obowiązek nabyć także - na wniosek użytkownika - na rzecz Skarbu państwa lub jednostki samorządu terytorialnego pozostałą część nieruchomości. Szacuje się, że maksymalne koszty wykupu (...)

 • Pora na modernizację polskich linii kolejowych

  dróg publicznych. W 2009 r. maksymalne koszty wykupu nieruchomości pod linie kolejowe oszacowano na ok. 120 mln zł.    [źródło: www.kprm.gov.pl]Podstawa:Rządowy projekt (...)

 • Wcześniejszy wykup w leasingu operacyjnym

  . 22000 PLN +VAT (5060,-PLN). Czy VAT z faktury wykupu (ok. 5060,-PLN) mogę w całości odliczyć i czy kwotę wykupu (ok. 22000 PLN) mogę w całości zaliczyć w koszty (czy też ją amortyzować (...)

 • Wyrok TK a wykup mieszkań komunalnych

  przepisów za niekonstytucyjne. Natomiast mieszkania komunalne są sprzedawane przez inne podmioty – przez gminy na podstawie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami. (...)

 • Wykup samochodu z leasingu

  trzeba naliczać amortyzację (wartość wykupu wyższa niż 3.500 zł, przewidywany czas użytkowania dłuższy niż 1 rok)? Wydatek poniesiony na wykupienie samochodu (ratę wykupu), który spełnia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wykup mieszkania lokatorskiego

  Zastanawiam się nad przekształceniem lokatorskiego prawa do mieszkania na spółdzielcze własnosciowe prawo do mieszkania , ale moja sółdzielnia zawiesiła (...)

 • Wykup mieszkania

  Witam, zastanawiam sie nad 1 sprawa - mam mozliwość wykupienia w imieniu ojca mieszkania (dostałem od niego pełnomocnictwo) - mieszkanie za dużo nie (...)

 • WYKUP MIESZKANIA STYCHOWEGO

  Witam mam problem z wykupem mojego mieszkania strychowego - prosiłabym o radę... W 2003 roku dokonałam zmiany lokatorskiej - po spłaceniu zadłużenia (...)

 • umowa ustna

  Umowa ustna o wykonanie prac budowlanych Jaki czas po wykonaniu usługi można dochodzić roszczeń-i czy można zmienić cenę wcześniej ustaloną przez (...)

 • Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

  Uprzedzam, sprawa jest dość skomplikowana (a może mi się tak wydaje). Problem polega na tym, że chciałabym wykupić mieszkanie w którym zamieszkuję. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane