Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przychody i koszty w walutach obcych oraz różnice kursowe

  przepis należy stwierdzić, że przy przeliczaniu kosztów poniesionych w walutach obcych obowiązują takie same zasady jak przy przeliczaniu przychodów – (...)

 • Jaki kurs walut przyjąć przy różnicach kursowych?

  systemową za koszt poniesiony należy uznać koszt faktycznie zrealizowany w znaczeniu kasowym (rozchód pieniężny). Jak wyliczyć różnice kursowe? Otrzymane przychody i poniesione koszty w (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  przychodów, o których mowa w art. 14, nie mają zastosowania koszty uzyskania przychodów określone w ust. 9 pkt 3.13. Przepisów ust. 2 pkt (...)

 • Opinia prawna na temat koszty w walutach obcych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty w walutach obcych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dokumentacja wpłat w euro

  w euro, jak i w złotówkach, a czasem też, jeżeli komuś tak będzie wygodnie, częściowo w euro a częściowo w złotówkach. Wszystkie kwoty przeliczać będę po obowiązującym (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  walutach obcych, w latach 2002-2006, przelicza się na złote według kursów średnich ogłaszanych przez Narodowy Bank Polski z dnia poniesienia kosztu.Za rok 2007 koszty (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 15 - 16m)

  odpisów amortyzacyjnych, o których mowa w art. 16h ust. 1 pkt 1.  1j.  W przypadku objęcia udziałów (akcji) w spółce albo wkładów (...)

 • Przekonwertowanie pożyczki na dopłaty

  udzielone pożyczki uprzednio opodatkowane podatkiem od czynności cywilnoprawnych.Warto również przeczytać:Przychody i koszty w walutach obcych oraz różnice kursoweZmiany (...)

 • Koszty i przychody w walutach obcych w 2007 r.

  dochodowego i oddzielnie dla celów podatku VAT. W zakresie podatku VAT podatnicy są obowiązani stosować przepisy rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27.04.2004 r. w sprawie wykonania (...)

 • Rozliczanie różnic kursowych w kosztach

  rozliczyć w książce przychodów i rozchodów? Koszty ponoszone przez podatnika mogą być wyrażane w walutach obcych, np. w wypadku zapłaty za towary nabywane w (...)

 • Połączenie lub podział spółek a koszty udziałowca

  osób prawnych. Koszty poniesione w walutach obcych przelicza się na złote według kursów średnich ogłaszanych przez Narodowy Bank Polski z dnia poniesienia kosztu. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane