Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozliczenie kosztów samochodu

  sposób mogę rozliczyć powyższe koszty w KPiR? Czy powinienem przyjąć w koszty po prostu w/w dowody księgowe, tj. f-ra za najem, f-ra paliwo, kwit za (...)

 • Przychody z prac budowlanych w Danii

  przychodów zostaną ujęte w KPiR w dacie wytawienia faktur VAT). Proszę określić, czy powyższe rozwiązanie jest poprawne? Poza tym mam wątpliwości, czy ująć duńskie (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  charakterze. jeżeli należność jest określona w naturze, podstawą opodatkowania jest wartość świadczenia obliczona na podstawie przeciętnych cen stosowanych w danej miejscowości lub na (...)

 • Opinia prawna na temat koszty w kpir brutto czy netto

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty w kpir brutto czy netto, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawa komandytariusza w spółce komandytowej

  ;wnież sprzeczne z kapitałowym charakterem jego uczestnictwa w spółce. Przez udział kapitałowy rozumie się pewną wartość księgową wyrażoną w złotych. Należy odróżnić (...)

 • Pytanie za ponad sto miliardów euro: na czym polega budżet UE?

  systemu zasobów własnych opartego na podatku już ściąganym w państwach członkowskich, który częściowo lub w całości zasilałby budżet UE jako źródło zasobów (...)

 • Rozliczenie dotacji z Urzędu Pracy w PIT

  - wrzucam całą wartość netto lub brutto faktury w koszty czy też wartość po odliczeniu abonamentu? 4. W jaki sposób prowadząc działalność usługową w (...)

 • Limit zwolnienia podmiotowego VAT od zlecenia

  /005/63/PP-2/05). zwolnienie podatkowe, podatnik VAT, umowa zlecenia, przychód, netto, brutto

 • Rozliczenia stron w kwocie netto oraz brutto

  odbywają się co do zasady w cenach netto, ponieważ jako podatnikom przysługuje im prawo do odliczenia podatku. Tymczasem kwestia ustalenia, czy umówiona kwota jest kwotą netto, (...)

 • Leasing podatkowy

  , czy w danym przypadku w ogóle będziemy mogli powiedzieć, iż mamy do czynienia z leasingiem podatkowym. Zarówno bowiem w leasingu operacyjnym, jak również w leasingu finansowym, (...)

 • Faktury z innych państw UE

  świadczenia usług budowlanych - na razie w Polsce, a następnie księgować zakup w wartości brutto w książce przychodów oraz czy w momencie nadania przez US numeru (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane