Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszty uzyskania przychodu w CIT

  Co stanowi koszt uzyskania przychodu?   Kosztami uzyskania przychodu na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych są wszelkie wydatki poniesione w celu uzyskania (...)

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  podatkowego, wówczas koszty takie stanowią koszty uzyskania przychodów proporcjonalnie do długości okresu, którego dotyczą. Podstawa prawna: art. 15 ust. 4d i 4e ustawy (...)

 • Dojeżdżasz do pracy z innego miasta? Płać niższy podatek

  etacie i dojeżdżam do pracy z innej miejscowości. Pracodawca został o tym poinformowany i uwzględnia wyższe koszty uzyskania przychodu w zaliczkach na PIT. Wynoszą one 1.668,72. Jednak (...)

 • Porada prawna na temat koszty uzyskania przychodu 2010 a choroba

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty uzyskania przychodu 2010 a choroba, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  ujmować w kosztach uzyskania przychodów wydatki na eksploatację samochodu będącego środkiem trwałym?  Przy ujmowaniu wszystkich wydatków firmy w kosztach uzyskania przychodów. podatnika (...)

 • Leasing operacyjny i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  tytułu spłaty ich wartości uzgodnioną kwotę - przy określaniu przychodu ze sprzedaży i kosztu jego uzyskania stosuje się przepisy dotyczące ustalania wartości rynkowej. W związku z tym (...)

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową

  zeznaniu koszty kwalifikowane podlegające odliczeniu. Jeśli w roku podatkowym, za który ma być dokonane odliczenie, podatnik poniósł stratę lub wielkość dochodu podatnika jest niższa (...)

 • Ulga na działalność badawczo-rozwojową w zeznaniu PIT za 2017 rok

  dochodu (czyli przychodu pomniejszonego o koszty uzyskania przychodu) uzyskanej przez podatnika z tytułu pozarolniczej działalności gospodarczej. Kwota odliczonych kosztów (...)

 • Niezapłacona należność jako koszt uzyskania przychodu

  Zgodnie z art. 16 ust.1  pkt 25 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: ustawa CIT) nie uważa się za koszty uzyskania przychodu wierzytelności odpisanych jako

 • Ważne zmiany w PIT

  przeznaczeniem wyłącznie na cele działalności charytatywnej prowadzonej przez te organizacje (art. 23 pkt 11 ustawy o PIT).Nowelizacja od 1 stycznia 2009 r. uznaje za koszty podatkowe poniesione koszty

 • Koszty uzyskania przychodu pracownika

  przysługują pracownikowi koszty uzyskania przychodu? Zgodnie z art. 22 ust 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, koszty uzyskania przychodów z tytułu stosunku (...)

 • Ważne zmiany w CIT

  . Koszty uzyskania przychoduOmawiana nowelizacja rozszerzyła katalog wydatków, które mogą stanowić koszty uzyskania przychodów.Według nowych przepisów darowizny i ofiary wszelkiego (...)

 • Wynajem mieszkania dla kontrahentów.

  żadnymi opłatami za noclegi. Czy koszty najmu mieszkania stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodu? Stosownie do treści art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób (...)

 • Gotowa konstytucja dla nauki

  koszty uzyskania przychodu będą liczone od całego wynagrodzenia w przypadku każdego nauczyciela akademickiego. Wejście tego przepisu w wielu przypadkach oznaczać podwyższenie realnego (...)

 • Sprzedaż mieszkania kupionego w 2005 r.

  osób fizycznych, przychodu z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych określonych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c) nie łączy się z przychodami (dochodami) z innych źródeł. Podatek od (...)

 • Koszty uzyskania przychodu przy sprzedaży samochodu.

  takiej części jaka przypada na niego proporcjonalnie do prawa udziału w zysku w chwili dokonania sprzedaży tego samochodu. spółka cywilna, koszty uzyskania przychodu, podatek dochodowy (...)

 • Podatek od sprzedaży domu

  zbycia nieruchomości, a kosztami. Za koszty uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia nieruchomości, nabytych w drodze m.in. darowizny, uważa się udokumentowane nakłady, które (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  zawierające zestawienie składników wynagrodzenia lub przychodu, stanowiących podstawę wymiaru zasiłku, którego wzór określi, w drodze rozporządzenia

 • Sprzedaż i zakup mieszkania a podatek dochodowy

  których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8, jest ichwartość wyrażona w cenie określonej w umowie, pomniejszona o koszty odpłatnego zbycia (np. koszty rzeczoznawcy, doradztwa, pośrednika, notariusza, (...)

 • Samochód a ryczałt ewidencjonowany i VAT

  uzyskania przychodów.   samochód, ryczałt ewidencjonowany, VAT, paliwo, wydatki na nabycie części, koszty, ewidencja przebiegu pojazdu

 • Jak otrzymać dodatek mieszkaniowy?

  zostały już zaliczone do kosztów uzyskania przychodu. Do osiąganych dochodów nie wlicza się: świadczeń pomocy materialnej dla uczniów dodatków dla sierot zupełnych

 • Ulgi podatkowe w Sejmie. Kto straci, a kto zyska?

  internetowej. Limit 50 procent na koszty uzyskania przychodu pozwoli zaoszczędzić ministrowi finansów 164 miliony w 2013 roku, oraz 173 miliony złotych w roku następnym. Straty przyniosą (...)

 • Ułatwienia w podatkach dochodowych

  , amortyzacja, koszty uzyskania przychodów

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PIT 2010 - koszty uzyskania przychodu !!!

  Koszty uzyskania przychodu są stałymi kwotami, które odlicza od naszej wypłaty pracodawca i przekazuje co miesiąc fiskusowi w ramach zaliczek na PIT. Standardowo (...)

 • czesne

  Witam Czy mogę odliczyc sobie od podatku czesne jakie płacę na studia męża? z góry dziękuje za pomoc Witam Mam takie pytanie czy tak może być (...)

 • Kwota wolna od podatku 2010

  Kwota wolna od podatku to wysokość dochodu, która nie powoduje obowiązku płacenia podatku dochodowego. W 2010 roku wynosiła ona tyle samo, co w 2009 (...)

 • PIT 2010 - zbycie nieruchomości a koszty uzyskania przychodu

  Kupiłem działkę budowlaną w 2010 r. W 2011 r. zamierzam ją sprzedać, jednak po cenie niższej od ceny zakupu. Czy przy rozliczeniu PIT można uwzględnić (...)

 • PIT 2010 - czy koszty mogą być wyższe niż ryczałt ??

  Do realizacji umowy o dzieło wykorzystałem materiały i narzędzia, które sam kupiłem. Zamawiający uwzględnił 20-proc. koszty uzyskania przychodu. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane