Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszty uzyskania przychodu w CIT

  Co stanowi koszt uzyskania przychodu?   Kosztami uzyskania przychodu na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych są wszelkie wydatki poniesione w celu uzyskania (...)

 • Dojeżdżasz do pracy z innego miasta? Płać niższy podatek

  etacie i dojeżdżam do pracy z innej miejscowości. Pracodawca został o tym poinformowany i uwzględnia wyższe koszty uzyskania przychodu w zaliczkach na PIT. Wynoszą one 1.668,72. Jednak (...)

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  ujmować w kosztach uzyskania przychodów wydatki na eksploatację samochodu będącego środkiem trwałym?  Przy ujmowaniu wszystkich wydatków firmy w kosztach uzyskania przychodów. podatnika (...)

 • Porada prawna na temat koszty uzyskania przychodu 2010 a choroba

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty uzyskania przychodu 2010 a choroba, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Leasing operacyjny i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  tytułu spłaty ich wartości uzgodnioną kwotę - przy określaniu przychodu ze sprzedaży i kosztu jego uzyskania stosuje się przepisy dotyczące ustalania wartości rynkowej. W związku z tym (...)

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową

  zeznaniu koszty kwalifikowane podlegające odliczeniu. Jeśli w roku podatkowym, za który ma być dokonane odliczenie, podatnik poniósł stratę lub wielkość dochodu podatnika jest niższa (...)

 • Niezapłacona należność jako koszt uzyskania przychodu

  Zgodnie z art. 16 ust.1  pkt 25 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: ustawa CIT) nie uważa się za koszty uzyskania przychodu wierzytelności odpisanych jako

 • Ważne zmiany w PIT

  przeznaczeniem wyłącznie na cele działalności charytatywnej prowadzonej przez te organizacje (art. 23 pkt 11 ustawy o PIT).Nowelizacja od 1 stycznia 2009 r. uznaje za koszty podatkowe poniesione koszty

 • Koszty uzyskania przychodu pracownika

  przysługują pracownikowi koszty uzyskania przychodu? Zgodnie z art. 22 ust 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, koszty uzyskania przychodów z tytułu stosunku (...)

 • Ważne zmiany w CIT

  . Koszty uzyskania przychoduOmawiana nowelizacja rozszerzyła katalog wydatków, które mogą stanowić koszty uzyskania przychodów.Według nowych przepisów darowizny i ofiary wszelkiego (...)

 • Wynajem mieszkania dla kontrahentów.

  żadnymi opłatami za noclegi. Czy koszty najmu mieszkania stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodu? Stosownie do treści art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PIT 2010 - koszty uzyskania przychodu !!!

  Koszty uzyskania przychodu są stałymi kwotami, które odlicza od naszej wypłaty pracodawca i przekazuje co miesiąc fiskusowi w ramach zaliczek na PIT. Standardowo (...)

 • czesne

  Witam Czy mogę odliczyc sobie od podatku czesne jakie płacę na studia męża? z góry dziękuje za pomoc Witam Mam takie pytanie czy tak może być (...)

 • Kwota wolna od podatku 2010

  Kwota wolna od podatku to wysokość dochodu, która nie powoduje obowiązku płacenia podatku dochodowego. W 2010 roku wynosiła ona tyle samo, co w 2009 (...)

 • PIT 2010 - zbycie nieruchomości a koszty uzyskania przychodu

  Kupiłem działkę budowlaną w 2010 r. W 2011 r. zamierzam ją sprzedać, jednak po cenie niższej od ceny zakupu. Czy przy rozliczeniu PIT można uwzględnić (...)

 • PIT 2010 - czy koszty mogą być wyższe niż ryczałt ??

  Do realizacji umowy o dzieło wykorzystałem materiały i narzędzia, które sam kupiłem. Zamawiający uwzględnił 20-proc. koszty uzyskania przychodu. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane