Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszty pracownicze zatrudnionego obcokrajowca

  W jaki sposób należy rozliczyć osobę pochodzącą z Ukrainy (praktykantkę) mającą pozwolenie na pracę, zatrudnioną na podstawie umowy zlecenia? Chodzi głównie o wysokość kosztów uzyskania przychodu

 • Przychód z tytułu praw autorskich a składki ZUS

  % koszty uzyskania przychodu. Czy otrzymywane honoraria za rozporządzanie prawami autorskimi do twórczych prac projektowych wykonanych w ramach pracy etatowej można wyłączyć z podstawy naliczenia (...)

 • Budynek gospodarczy a pozwolenie na budowę

  przedstawionej sytuacji niewłaściwe wykonanie umowy może narazić Państwa na dodatkowe koszty (jak chociażby konieczność uiszczenia opłaty legalizacyjnej czy konieczność dokonania rozbiórki budynku), (...)

 • Porada prawna na temat koszty uzyskania 1223

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty uzyskania 1223, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o zawodzie tłumacza przysięgłego

  , mogą wykonywać czynności tłumacza przysięgłego oraz posługiwać się dotychczasowymi pieczęciami tłumacza przysięgłego, do czasu wpisu na listę tłumaczy przysięgłych oraz uzyskania pieczęci (...)

 • Ustawa o doświadczeniach na zwierzętach

  lokalnych komisji etycznych, w tym koszty sprawowania nadzoru, o którym mowa w art. 30 ust. 1 pkt 2, a także z uczestnictwem członków w posiedzeniach tych komisji, są pokrywane z budżetu państwa, (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  naukowe.§ 5. W uzasadnionych wypadkach skazany może, na własny koszt, kształcić się w szkołach poza obrębem zakładu karnego za zgodą dyrektora zakładu. Koszty kształcenia skazanego poza obrębem (...)

 • Składki ZUS prezesa jednoosobowej sp. z o.o.

  uzyskuje od więcej niż jednego podmiotu, roczne koszty uzyskania przychodu są wyższe, ale nie mogą przekroczyć 1840,77 zł. Do 20 dnia miesiąca następnego spółka wpłaca pobrane zaliczki (...)

 • Jakie obowiązki spoczywają na wynajmującym, a jakie na najemcy?

  czynszu za koszty eksploatacji urządzeń, remontu, odbiór nieczystości, windę. Dla zabezpieczenia czynszu oraz świadczeń dodatkowych, z którymi najemca zalega dłużej niż rok, wynajmującemu

 • Zasiłek pogrzebowy - kiedy i komu przysługuje

  kosztów pogrzebu, nie wyższej jednak niż 4000 zł. Zasada ta ma także zastosowanie w przypadku pokrycia kosztów pogrzebu przez inną osobę niż członek rodziny. A co, jeżeli koszty pogrzebu (...)

 • Co zrobić, jeśli umowa o dzieło jest niewłaściwie wykonywana?

  nie przysługują tu alternatywne uprawnienia, ani możliwość uzyskania w zamian innego dzieła wolnego nawet od takich wad. Wykonawca dzieła jest zatem lepiej chroniony; dla niego może ono - w razie

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane