Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Darowizna pieniężna dla straży pożarnej

  także: Na czym polega ulga z tytułu darowizn? ochotnicza straż pożarna, darowizna, odliczenie, pożytek publiczny, koszty uzyskania przychodów

 • Strata powstała na skutek kradzieży

  , koszty uzyskania przychodów

 • Adwokat w zespole adwokackim

  ustalać swój dochód z pozarolniczej działalności gospodarczej, w tym pomniejszać przychód o koszty jego uzyskania. adwokat, zespół adwokacki, działalność gospodarcza, płatnik, koszty (...)

 • Opinia prawna na temat koszty uzyskania 1223

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty uzyskania 1223, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Upadłość a zaliczenie wierzytelności w koszty

  art. 16 ust. 1 pkt 25 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów wierzytelności odpisanych jako nieściągalne, z wyjątkiem m.in.

 • Zaliczenie palmtopa do grupy środków trwałych

  . palmtop, nawigacja satelitarna, zespoły komputerowe, środek trwały, amortyzacja, koszty uzyskania przychodów

 • Obciążenie za brak towaru w transporcie

  Kierowca przy załadunku towarów nie dokonał sprawdzenia ładunku. Firma transportowa została obciążona za brak towaru. Czy obciążenie za brak towaru stanowi koszt uzyskania przychodu? Z pytania

 • Handel motocyklami

  , a zatem nie pomniejsza się go o koszty uzyskania przychodów (np. zapłaconą cenę nabycia motocykli).Pisemne oświadczenie o wyborze opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów

 • Rachunek bez numeru za taksówkę bez numeru

  w prowadzonej działalności (może on stanowić jedną z form przejazdu przedsiębiorcy w podróży służbowej). Aby wydatek taki zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, przedsiębiorca musi pamiętać, (...)

 • Duplikat dotyczący faktury z roku ubiegłego

  osób fizycznych, koszty uzyskania przychodów, z zastrzeżeniem ust. 5 i 6, są potrącane tylko w tym roku podatkowym, w którym zostały poniesione. U przedsiębiorców (...)

 • Częściowe dofinansowanie z Urzędu Pracy

  którym nie uważa się za koszty uzyskania przychodów odpisów z tytułu zużycia środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych dokonywanych, według zasad (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane