Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Informacje PIT-8C - sumowanie i ujęcie w PIT-38

  r., Nr 14, poz. 176, ze zmianami) jeżeli koszty uzyskania ze źródła przychodów przekraczają sumę przychodów z tego samego źródła, różnica jest stratą z tego źródła przychodów. Nie (...)

 • Komu przysługuje zasiłek pielęgnacyjny?

  długotrwałą niezdolność do pracy w gospodarstwie rolnym i do samodzielnej egzystencji orzeczoną na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników w celu uzyskania przewidzianych (...)

 • Wcześniejsza emerytura dla pracownika prowadzącego działalność gospodarczą - opinia prawna

  , lecz także koszty jego uzyskania oraz opłaconych składek na ubezpieczenie społeczne. Przekroczenie tak ustalonego przychodu (...) o kwotę graniczną, powoduje zmniejszenie lub zawieszenie świadczenia

 • Porada prawna na temat koszty uzyskania 1223

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty uzyskania 1223, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Gdy spółdzielnia nie proponuje wykupu mieszkania ... – opinia prawna

  rzeczy (art. 224 - 225 k.c.). Ograniczone są również możliwości uzyskania korzystnej ceny wykupu zajmowanego lokalu. Spółdzielnia nie jest skrępowana żadnymi ograniczeniami w zakresie ustalania (...)

 • Krajowy Rejestr Karny

  obcych, jeżeli wynika to z ratyfikowanej umowy międzynarodowej, a w przypadku braku takiej umowy, pod warunkiem wzajemności.   Ponadto każda osoba ma prawo uzyskania informacji o tym, czy jej

 • Wyliczenie wysokości dodatku mieszkaniowego

  na koszty związane z nieruchomością wspólną, 5) świadczenia związane z eksploatacją domu jednorodzinnego, 6) inne wydatki wynikające z odrębnych przepisów. Dodatek mieszkaniowy przyznaje, na wniosek

 • Kryteria przyznawania dodatku mieszkaniowego

  ) opłaty za świadczenia związane z eksploatacją lokalu mieszkalnego, 3) opłaty eksploatacyjne w spółdzielni mieszkaniowej, 4) zaliczki płacone przez właścicieli lokali mieszkalnych na koszty związane (...)

 • Koszty pracownicze zatrudnionego obcokrajowca

  W jaki sposób należy rozliczyć osobę pochodzącą z Ukrainy (praktykantkę) mającą pozwolenie na pracę, zatrudnioną na podstawie umowy zlecenia? Chodzi głównie o wysokość kosztów uzyskania przychodu

 • Przychód z tytułu praw autorskich a składki ZUS

  % koszty uzyskania przychodu. Czy otrzymywane honoraria za rozporządzanie prawami autorskimi do twórczych prac projektowych wykonanych w ramach pracy etatowej można wyłączyć z podstawy naliczenia (...)

 • Budynek gospodarczy a pozwolenie na budowę

  przedstawionej sytuacji niewłaściwe wykonanie umowy może narazić Państwa na dodatkowe koszty (jak chociażby konieczność uiszczenia opłaty legalizacyjnej czy konieczność dokonania rozbiórki budynku), (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane