Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasiłek chorobowy dla zleceniobiorcy

  zaliczki na podatek dochodowy, stosując do dokonywanego świadczenia, pomniejszonego o miesięczne koszty uzyskania przychodów oraz o potrącone przez płatnika w danym miesiącu składki (...)

 • Ryczałt - handel motocyklami i skuterami

  3,0% przychodów.Podatek powyższy naliczany jest od przychodu, a zatem nie pomniejsza się go o koszty uzyskania przychodów (np. zapłaconą enę nabycia motocykli czy samochodów). (...)

 • Zasady amortyzacji budynków

  niedobór; suma odpisów amortyzacyjnych obejmuje również odpisy, których nie uważa się za koszty uzyskania przychodów (art. 16h ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT oraz (...)

 • Opinia prawna na temat koszty uzyskania 1223

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty uzyskania 1223, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umorzenie zobowiązań w postępowaniu upadłościowym

  postępowania upadłościowego dłużnika. zobowiązania, upadłość, zakończenie, postępowanie, koszty, przychód, wliczenie

 • Podatek od zbycia lokalu nabytego przez zamianę

  , zamiana, nieruchomość, lokal, koszty podatkowe

 • Skutki wniesienia samochodów aportem

  przerejestrować na spółkę, zawrzeć nową polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC), spółka też będzie ponosić koszty eksploatacyjne samochodu i rozliczać je w ramach swoich kosztów (...)

 • Co zrobić, jeśli umowa o dzieło jest niewłaściwie wykonywana?

  ;wionego wynagrodzenia. Inaczej więc niż przy sprzedaży (por. art. 560 § 1 K.c.) zamawiającemu nie przysługują tu alternatywne uprawnienia, ani możliwość uzyskania w zamian innego dzieła wolnego (...)

 • Zasiłek pogrzebowy - kiedy i komu przysługuje

  zastosowanie w przypadku pokrycia kosztów pogrzebu przez inną osobę niż członek rodziny. A co, jeżeli koszty pogrzebu poniesione zostały przez kilka osób lub instytucji? W razie poniesienia

 • Drukarka fiskalna - KŚT

  koszty, bez powiększania wartości zestawu komputerowego: http://interpretacje.tmxp.pl/Podatek-dochodowy-od-osob-fizycznych/Zrodla-przychodow/200851-dotacja-koszty-uzyskania-przychodow-podstawa

 • VAT i ryczałt od prywatnego najmu a media

  opodatkowanie w sposób odrębny mediów. Mając na uwadze powyższe należy podkreślić, iż w obecnym stanie prawnym koszty mediów powinny stanowić element wynagrodzenia usługi najmu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane