Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek od objęcia udziałów w spółce z o.o.

  zorganizowanej części jest zwolnione od podatku (art. 21 ust. 1 pkt 109 ustawy). Przychód pomniejsza się o koszty uzyskania przychodów na zasadach szczegółowo określonych w z art. 22 ust. (...)

 • Okres amortyzacji sprzętu komputerowego

  - cenę ich nabycia) nie przekracza 3 500 zł; wydatki poniesione na ich nabycie stanowią wówczas koszty uzyskania przychodów w miesiącu oddania ich do używania. Odstąpienie od amortyzowania (...)

 • Odliczenie darowizny w sp. z o.o.

  - dochodem jest co do zasady, nadwyżka sumy przychodów nad kosztami ich uzyskania, osiągnięta w roku podatkowym. Jeżeli koszty uzyskania przychodów przekraczają sumę przychodów, różnica (...)

 • Porada prawna na temat koszty uzyskania 1223

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty uzyskania 1223, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Spór z sąsiadem o ustawienie budynku i ogrodzenia - opinia prawna

  z tym, że zgodnie z art. 30 ust. 1 prawa budowlanego, budowa altany lub innego podobnego obiektu podlega zgłoszeniu właściwemu organowi. Nie wiąże się to jednak z koniecznością uzyskania zgody, (...)

 • Wynagrodzenie wypłacane przez komornika

  wysokości 19%, uwzględniając koszty uzyskania przychodów i składki na ZUS. Jenakże należy od razu podkreślić, że obowiązki płatnika przypisane komornikowi oczywiście nie zwalniają podatnika (...)

 • Informacje PIT-8C - sumowanie i ujęcie w PIT-38

  r., Nr 14, poz. 176, ze zmianami) jeżeli koszty uzyskania ze źródła przychodów przekraczają sumę przychodów z tego samego źródła, różnica jest stratą z tego źródła przychodów. Nie (...)

 • Komu przysługuje zasiłek pielęgnacyjny?

  długotrwałą niezdolność do pracy w gospodarstwie rolnym i do samodzielnej egzystencji orzeczoną na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników w celu uzyskania przewidzianych (...)

 • Wcześniejsza emerytura dla pracownika prowadzącego działalność gospodarczą - opinia prawna

  , lecz także koszty jego uzyskania oraz opłaconych składek na ubezpieczenie społeczne. Przekroczenie tak ustalonego przychodu (...) o kwotę graniczną, powoduje zmniejszenie lub zawieszenie świadczenia

 • Gdy spółdzielnia nie proponuje wykupu mieszkania ... – opinia prawna

  rzeczy (art. 224 - 225 k.c.). Ograniczone są również możliwości uzyskania korzystnej ceny wykupu zajmowanego lokalu. Spółdzielnia nie jest skrępowana żadnymi ograniczeniami w zakresie ustalania (...)

 • Krajowy Rejestr Karny

  obcych, jeżeli wynika to z ratyfikowanej umowy międzynarodowej, a w przypadku braku takiej umowy, pod warunkiem wzajemności.   Ponadto każda osoba ma prawo uzyskania informacji o tym, czy jej

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane