Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Po co i jak ubiegać się o Kartę Polaka?

  Polaka. Karta Polaka traci ważność z chwilą nabycia obywatelstwa polskiego albo uzyskania zezwolenia na osiedlenie się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Kto nie otrzyma Karty Polaka?Konsul

 • Dostęp do informacji publicznej

  przetworzonej. Na podstawie wymienionej ustawy prawo do informacji publicznej obejmuje uprawnienia do uzyskania informacji publicznej, w tym uzyskania informacji przetworzonej w takim zakresie, (...)

 • Rozliczenia podatkowe w likwidowanej spółce jawnej

  powstanie przychodu. Jeśli będzie on wyższy niż koszty jego uzyskania, tj. wydatki na nabycie powiększone o sumę dokonanych odpisów amortyzacyjnych, to od tak ustalonego dochodu trzeba będzie (...)

 • Porada prawna na temat koszty uzyskania 1223

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty uzyskania 1223, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zakup oprogramowania a amortyzacja

  uzyskania przychodów w miesiącu oddania ich do używania. W przypadku nabycia kilku licencji programów komputerowych każda z nich powinna być traktowana jako odrębna wartość niematerialna i prawna. (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii

  ;Polecamy też: Samochód jako mienie przesiedleńcze z USA Przedawnienie należności podatkowych Przerejestrowanie samochodu a koszty   mienie przesiedleńcze, Norwegia, zwolnienie, cło, VAT, akcyza

 • Egzekucja ze spółdzielczego własnościowego lokalu

  na fakt, iż z egzekucji nie uzyska się sumy wyższej od kosztów egzekucyjnych, np. być może z uwagi na czas trwania egzekucji okazało się, że te koszty są lub będą wyższe. Warto też wskazać, (...)

 • Dochód wspólników po likwidacji spółki z o.o.

  koszty uzyskania tego przychodu? Zgodnie z przepisami art. 17 ust. 1 pkt 4 lit. c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, za przychody z kapitałów pieniężnych uważa się dywidendy i (...)

 • Podatek od majątku wnoszonego aportem

  koszty uzyskania przychodów na zasadach szczegółowo określonych w z art. 22 ust. 1e ustawy. Podatek wynosi 19% dochodu (art. 30b ust. 1 ustawy). Dochód to różnica między wartością nominalną (...)

 • Wpływ wysokości diety na dodatek rodzinny

  , pomniejszone o koszty uzyskania przychodu, należny podatek dochodowy od osób fizycznych, składki na ubezpieczenia społeczne niezaliczone do kosztów uzyskania przychodu oraz składki na (...)

 • Pozwolenie na wyburzenie zabytkowego budynku

  odrestaurowanie, jakie wiązały się z tym będą koszty. Jest to w głównej mierze decyzja uznaniowa. decyzja, zabytek, pozwolenie na wyburzenie, wyburzenie zabytku, WKZ, konserwacja zabytków

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane