Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek od zbycia lokalu nabytego przez zamianę

  , zamiana, nieruchomość, lokal, koszty podatkowe

 • Skutki wniesienia samochodów aportem

  przerejestrować na spółkę, zawrzeć nową polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC), spółka też będzie ponosić koszty eksploatacyjne samochodu i rozliczać je w ramach swoich kosztów (...)

 • Zasiłek pogrzebowy - kiedy i komu przysługuje

  zastosowanie w przypadku pokrycia kosztów pogrzebu przez inną osobę niż członek rodziny. A co, jeżeli koszty pogrzebu poniesione zostały przez kilka osób lub instytucji? W razie poniesienia

 • Opinia prawna na temat koszty uzyskania 1223

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty uzyskania 1223, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Drukarka fiskalna - KŚT

  koszty, bez powiększania wartości zestawu komputerowego: http://interpretacje.tmxp.pl/Podatek-dochodowy-od-osob-fizycznych/Zrodla-przychodow/200851-dotacja-koszty-uzyskania-przychodow-podstawa

 • VAT i ryczałt od prywatnego najmu a media

  opodatkowanie w sposób odrębny mediów. Mając na uwadze powyższe należy podkreślić, iż w obecnym stanie prawnym koszty mediów powinny stanowić element wynagrodzenia usługi najmu (...)

 • Zabezpieczenie pierwszeństwa zakupu nieruchomości

  powinna zostać zawarta w formie aktu notarialnego - art. 158 k.c. Jeżeli warunek zostanie spełniony lub jeżeli upłynie oznaczony termin to dla uzyskania skutku rzeczowego -  w postaci przeniesienia

 • Rady pracowników w firmach

  ograniczające prawo wglądu do materiału dowodowego zażalenie nie przysługuje. Kto poniesie koszty funkcjonowania rady pracowników?Koszty związane z wyborem i działalnością rady (...)

 • Delegacja służbowa prezesa sp. z o.o.

  służbowymi członków zarządu spółki z o.o. do kosztów uzyskania przychodów spółki, należy pamiętać o ogólnej zasadzie wynikającej z art. 15 ust. 1 ustawy (...)

 • Opodatkowanie wynajmu i użyczenia

  uzyskania pierwszego przychodu. Z reguły też kwota czynszu za jeden lokal nie spowoduje, aby wynajmujący był zobowiązany do uiszczenia podatku od towarów i usług (VAT) i może korzystać ze (...)

 • Pierwszeństwo w ściągalności alimentów

  , stosunkowo, z matką pierwszego dziecka. Ponadto powinna ona, w celu uzyskania pomocy z funduszu alimentacyjnego, najpierw stwierdzić bezskuteczność egzekucji. Natomiast zaległości wobec (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane