Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zwrot kosztów "opiekowania" się spadkiem

  osobie zwykłe koszty utrzymania mieszkania oraz nakłady konieczne poniesione na utrzymanie tego mieszkania. Koszty te nie wchodzą do spadku jak długi spadkowe - są to już (...)

 • Rozliczenia między małżonkami

  , że nie ma nic. Prawdopodobnie zgromadzone oszczędności ulokował w banku w USA. Czy prawdą jest stwierdzenie adwokata męża, że ponoszone przez żonę koszty utrzymania mieszkania nie (...)

 • Alimenty a koszty utrzymania domu. Solidarna odpowiedzialnośc małżonków.

  domagać się takiego partycypowania w kosztach utrzymania domu w trybie zabezpieczenia powództwa. Jeżeli więc chodzi o koszty utrzymania mieszkania, małżonka musi je pokrywać (...)

 • Porada prawna na temat koszty utrzymania mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty utrzymania mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Eksmisja byłej małżonki z mieszkania

  mieszkania w odpowiednim stosunku. Odmowa płacenia czynszu czy ponoszenia innych opłat (woda, gaz) nie stanowi podstawy do wytoczenia pozwu o eksmisję. Taką podstawę stanowi przysługujące Panu prawo (...)

 • Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?

  ;w pogrzebu powinien rozstrzygnąć sąd, biorąc pod uwagę przyjęte i stosowane w danym środowisku zwyczaje. Ponadto długami spadkowymi będą koszty związane z ostatnią chorobą spadkodawcy, czyli (...)

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  kosztów z odpowiadającymi im przychodami. Ponoszone, w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, koszty usług projektowych oraz koszty budowy (usług budowlano-montażowych) oraz usług utrzymania

 • Skutki rozwodu

  , nieusamodzielnionych dzieci, Eksmisja małżonka ze wspólnie zajmowanego mieszkania może nastąpić jedynie w wypadkach absolutnie koniecznych (pijackie awantury), jednakże nawet w takim przypadku (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  mieszkania na rynku wtórnym wymaga jedynie zatroszczenia się o księgę wieczystą i następnie ustalenia kwoty kredytu, waluty, okresu spłaty i formy zabezpieczania, natomiast w przypadku mieszkania (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  podziale wspólnego mieszkania albo o przyznaniu mieszkania jednemu z małżonków, jeżeli drugi małżonek wyraża zgodę na jego opuszczenie bez dostarczenia lokalu zamiennego i pomieszczenia

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  , a przychodami z opłat, o których mowa w art. 4 ust. 1-2 i 4, zwiększa odpowiednio przychody lub koszty eksploatacji i utrzymania danej nieruchomości w roku następnym..  2. Wartość (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • darowizna a koszty utrzymania mieszkania

  witam serdecznie. Mam ogromny kłopot i probę. Chodzi o to że dziadkowie zapisali mi mieszkanie, tzn przepisali je (z własnej woli) jako darowiznę (...)

 • Podwyżka alimentów

  Napisałam o podwyżkę alimentów po okresie 5 lat,dziecko ma obecnie 10.Po pierwszej rozprawie ojciec dziecka podważył moje koszty utrzymania dziecka (...)

 • POMÓŻCIE,po 10ciu latach chce się wprowadzić

  Mam rozwód z winy ex-męża i zniesienie współwłasności majątkowej. Trwa sprawa o podział majatku już 3lata,bo ex-małżonek utrudnia przebieg (...)

 • eksmisja po 20 lat zameldowania??

  Jestem od 20 lat zameldowana w mieszkaniu własnościowym byłej konkubiny ojca. Obecnie 5 rok studiuje poza miejscem zamieszkania ale raz w miesiącu (...)

 • Jak sprzedać lokal w takiej sytuacji?

  Witam serdecznie, jestem właścicielem mieszkania spółdzielczo/własnościowego z tym iz jest moje tylko w 1/3 własnościa, kolejne dwie części należą (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane