Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zwrot kosztów "opiekowania" się spadkiem

  osobie zwykłe koszty utrzymania mieszkania oraz nakłady konieczne poniesione na utrzymanie tego mieszkania. Koszty te nie wchodzą do spadku jak długi spadkowe - są to już (...)

 • Jak uzyskać dopłaty do czynszów w 2019 r.?

  umowy najmu mieszkań objętych inwestycją mieszkaniową. - "To pomoc, która zmniejszy koszty utrzymania mieszkania w początkowym okresie. Zaoszczędzone pieniądze rodzina przeznaczy (...)

 • Rozliczenia między małżonkami

  , że nie ma nic. Prawdopodobnie zgromadzone oszczędności ulokował w banku w USA. Czy prawdą jest stwierdzenie adwokata męża, że ponoszone przez żonę koszty utrzymania mieszkania nie (...)

 • Porada prawna na temat koszty utrzymania mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty utrzymania mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Alimenty a koszty utrzymania domu. Solidarna odpowiedzialnośc małżonków.

  domagać się takiego partycypowania w kosztach utrzymania domu w trybie zabezpieczenia powództwa. Jeżeli więc chodzi o koszty utrzymania mieszkania, małżonka musi je pokrywać (...)

 • Eksmisja byłej małżonki z mieszkania

  mieszkania w odpowiednim stosunku. Odmowa płacenia czynszu czy ponoszenia innych opłat (woda, gaz) nie stanowi podstawy do wytoczenia pozwu o eksmisję. Taką podstawę stanowi przysługujące Panu prawo (...)

 • Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?

  długami spadkowymi będą koszty związane z ostatnią chorobą spadkodawcy, czyli koszty sprawowania opieki, leczenia, utrzymania go. Przykład: Na rzecz spadkodawcy ustanowiono prawo dożywocia. (...)

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  kosztów z odpowiadającymi im przychodami. Ponoszone, w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, koszty usług projektowych oraz koszty budowy (usług budowlano-montażowych) oraz usług utrzymania

 • Skutki rozwodu

  , nieusamodzielnionych dzieci, Eksmisja małżonka ze wspólnie zajmowanego mieszkania może nastąpić jedynie w wypadkach absolutnie koniecznych (pijackie awantury), jednakże nawet w takim przypadku (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  ;atrakcyjność” samego kredytu – spłacanego w dwukrotnej wysokości niż wartość kupionego mieszkania. Pochłonięte przez skonsolidowany kredyt obciążenia i tak trzeba spłacić, choć (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  podziale wspólnego mieszkania albo o przyznaniu mieszkania jednemu z małżonków, jeżeli drugi małżonek wyraża zgodę na jego opuszczenie bez dostarczenia lokalu zamiennego i pomieszczenia

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  , a przychodami z opłat, o których mowa w art. 4 ust. 1-2 i 4, zwiększa odpowiednio przychody lub koszty eksploatacji i utrzymania danej nieruchomości w roku następnym..  2. Wartość (...)

 • Czy były mąż może żądać od byłej żony zwrotu pożytków za to, że mieszka ona w ich wspólnym mieszkaniu - opinia prawna

  wyroku rozwodowego to 15.05.1992. Od tego czasu sama ponoszę wszelkie koszty (czynsz, remonty) utrzymania mieszkania. Do marca br. (kiedy to wnioskodawca się wymeldował) tzn. przez ponad (...)

 • Jak prawnie wymusić na rodzeństwie, aby dokładały się do pobytu matki w domu seniora?

  sytuacji żyjących dzieci, opieka nad rodzicem spada właśnie na nie, i nie można z góry przenosić obowiązku utrzymania matki na podmioty trzecie, zwłaszcza pomoc społeczną. Zgodnie z zasadą

 • Taras - część wspólna czy przynależność mieszkania

  , że taras stanowi część wspólną nieruchomości i jest co najwyżej częścią składową budynku, a nie mieszkania. Czy taras, o powierzchni większej niż powierzchnia mieszkania, który nie (...)

 • Rozwód i podział majątku wspólnego

  wychowania dziecka. Kwestie majątkowe wyrok sądu rozstrzyga następująco. W wyroku rozwodowym sąd jest zobligowany do orzeczenia o sposobie korzystania ze wspólnego mieszkania przez czas wspólnego (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  spadkodawcy, zalicza się na należny mu zachowek poniesione przez spadkodawcę koszty wychowania oraz wykształcenia ogólnego i zawodowego, o ile koszty te przekraczają przeciętną miarę (...)

 • Utrzymanie mieszkania a separacja faktyczna

  Mam wspólne własnościowe lokatorskie mieszkanie z małżonką. Przed sześcioma miesiącami małżonka wyprowadziła się z mieszkania. Nie dokłada się w żaden sposób do kosztów utrzymania (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  wpłaty, dokumentu zawierającego wyszczególnione składniki czynszu (zaliczki na poczet utrzymania nieruchomości) z wyodrębnioną pozycją funduszu remontowego.  Dodatkowe wymogi  Aby

 • Prawa dożywotnie

  , służebność, służebność osobista, służebność mieszkania, ciężar utrzymania, darczyńca, obdarowany

 • Konstrukcja prawna umowy deweloperskiej

  podlegać wyłącznie niezapłacone raty! Musimy zadbać o to, aby umowa zawierała takie  wyraźne stwierdzenie (klauzulę). Deweloper nie ma prawa indeksowania całej ceny mieszkania już po zapłaceniu (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  gruntów sąsiadujących obowiązani są do współdziałania przy rozgraniczeniu gruntów oraz przy utrzymywaniu stałych znaków granicznych; koszty rozgraniczenia oraz koszty (...)

 • Zmiana wysokości zasądzonych wyrokiem sądu alimentów

  utratę pracy i trudności ze znalezieniem innego zatrudnienia, wzrost kosztów utrzymania mieszkania, wypadki losowe, uzyskanie dodatkowych aktywów majątkowych, spadek, wygraną, wzrost

 • Alimenty dla męża po orzeczeniu separacji - opinia prawna

  mąż ma firmę, ale nie przynosi ona zbyt dużych dochodów. Jest osobą karaną za oszustwo, ma wyrok w zawieszeniu. Jego dochody są o wiele niższe od moich. Wszystkie koszty utrzymania (...)

 • Od czego zależy wysokość alimentów - opinia prawna

  Najwyższy stwierdził bowiem: „Na wysokość alimentów nie mogą mieć wpływu obciążające pozwanego w sprawie sądowej koszty sądowe i koszty procesu. Także zadłużenie bankowe (...)

 • Wysokość wkładu małżonków na majątek wspólny

  rozwodu małżonkowie powinni ponosić koszty obciążające ich majątek wspólnie, po połowie. Po orzeczeniu rozwodu, koszt utrzymania mieszkania będzie wyznaczony udziałem każdego z (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • darowizna a koszty utrzymania mieszkania

  witam serdecznie. Mam ogromny kłopot i probę. Chodzi o to że dziadkowie zapisali mi mieszkanie, tzn przepisali je (z własnej woli) jako darowiznę (...)

 • Podwyżka alimentów

  Napisałam o podwyżkę alimentów po okresie 5 lat,dziecko ma obecnie 10.Po pierwszej rozprawie ojciec dziecka podważył moje koszty utrzymania dziecka (...)

 • POMÓŻCIE,po 10ciu latach chce się wprowadzić

  Mam rozwód z winy ex-męża i zniesienie współwłasności majątkowej. Trwa sprawa o podział majatku już 3lata,bo ex-małżonek utrudnia przebieg (...)

 • eksmisja po 20 lat zameldowania??

  Jestem od 20 lat zameldowana w mieszkaniu własnościowym byłej konkubiny ojca. Obecnie 5 rok studiuje poza miejscem zamieszkania ale raz w miesiącu (...)

 • Jak sprzedać lokal w takiej sytuacji?

  Witam serdecznie, jestem właścicielem mieszkania spółdzielczo/własnościowego z tym iz jest moje tylko w 1/3 własnościa, kolejne dwie części należą (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane