Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wysokość wkładu małżonków na majątek wspólny

  rozwodu małżonkowie powinni ponosić koszty obciążające ich majątek wspólnie, po połowie. Po orzeczeniu rozwodu, koszt utrzymania mieszkania będzie wyznaczony udziałem każdego z (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  ze stypendium; koszty niezbędnych badań lekarskich lub psychologicznych - w formie wpłaty na konto wykonawcy badania. Kwota premii oraz maksymalna kwota ryczałtu podlegają, co do zasady, waloryzacji

 • Koszty utrzymania lokalu

  nieruchomością wspólną oraz na fundusz remontowy. Ponieważ nie zamieszkuję mieszkania zaznaczyłem zarządcy, że rezygnuję z dostaw mediów do mieszkania i nie zawarłem w tym zakresie żadnej (...)

 • Porada prawna na temat koszty utrzymania mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty utrzymania mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koszty eksploatacji nieruchomości w spółdzielni

  gospodarki zasobami mieszkaniowymi spółdzielni. spółdzielnia, koszty, nieruchomości, mieszkania, zwrot, nadwyżka, różnica

 • Osoba fizyczna a najem lokali

  . Przedmiotem działalności gospodarczej jest wynajmowanie obiektów, zatem bieżące koszty utrzymania tych obiektów, w tym również opłaty z tytułu najmu dokonywane na rzecz właściciela, w (...)

 • Obowiązki przyszłego ojca

  jeszcze przed urodzeniem się dziecka wyłożył odpowiednią sumę pieniężną na koszty utrzymania matki przez trzy miesiące w okresie porodu oraz na koszty utrzymania dziecka przez (...)

 • Czy możesz wykupić mieszkanie od swojego zakładu?

  lokalu, Łączny upust cenowy z tytułu stażu pracy lub najmu lokalu nie może przekroczyć 95 % wartości mieszkania wycenionej przez rzeczoznawcę majątkowego, Do ceny kupna mieszkania musisz (...)

 • Uchwała w sprawie zaliczek na koszty zarządu

  twierdzenie nie są ze sobą sprzeczne. Właściciele lokali zawsze ponoszą koszty związane z nieruchomością wspólną zależnie od wielkości udziału w tej nieruchomości, czyli zależnie od metrażu (...)

 • Zabezpieczenie przyszłych roszczeń alimentacyjnych

  zobowiązanie pozwanego X do wyłożenia kwoty X zł na koszty utrzymania powódki (czyli Pani) przez trzy miesiące w okresie porodu oraz kwoty X zł na utrzymanie mającego się urodzić dziecka (...)

 • Zawarcie umowy przenoszącej własność pod warunkiem

  własności mieszkania 3) złożyć do sądu pozew o zapłatę z tytułu naliczania przez developera zawyżonych opłat. Zapewni to Panu/i własność mieszkania i uchroni przed ewentualnymi konsekwencjami (...)

 • Uszczelnianie przewodów dymowych we Wspólnocie

  zatem jest tak, iż każdy lokal ma odrębny przewód kominowy zbudowany w taki sposób, iż odprowadza on spaliny na zewnątrz budynku tylko z konkretnego mieszkania to koszty jego utrzymania (...)

 • Koszty uzyskania stypendium z Niemiec

  mieszkania w Polsce. W przypadku stypendiów zagranicznych ustawodawca dostrzegł ponoszone przez stypendystów koszty utrzymania za granicą, przyznając im zwolnienie części przychodów (...)

 • Remont w wynajmowanym mieszkaniu

  utrzymania wynajmowanej rzeczy będą przykładowo koszty remontów. Dlatego też wydatki na ten cel można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, jako bezpośrednio związane z przychodami (...)

 • Koszty sprawy o podział majątku

  być wytoczona. Do sądu należy ostateczne uznanie oświadczenia za dostateczne do zwolnienia od kosztów sądowych. Wyróżnia się ponadto także koszta procesowe, w skład których wchodzą m.in. koszty (...)

 • Spłata kredytu po rozwodzie oraz koszty utrzymania

  przekona argument, że w razie przegrania sprawy poniesie dodatkowe, niemałe koszty sądowe. Pisemne wezwanie byłej żony do zapłaty dochodzonych kwot oraz do udziału w kosztach utrzymania nieruchomości (...)

 • Jakie dokumenty trzeba przygotować do złożenia pozwu o alimenty?

  , internet etc.],  – wydatki na utrzymanie dzieci [koszty najmu mieszkania, jeśli mieszkając z synami wynajmuje Pani mieszkanie, koszty utrzymania domu (media), koszty (...)

 • Upadłość konsumencka w ustawie - Prawo upadłościowe i naprawcze

  . Decyzja o podziale majątku takich dłużników będzie obejmowała także postanowienia dotyczące mieszkania czy też domu upadłego i możliwości jego zbycia. Jak wskazuje projekt, w przypadku (...)

 • Domaganie się o partycypowanie w kosztach za utrzymanie mieszkania od małżonki.

  utrzymania mieszkania? Wprawdzie zasada dotycząca partycypacji w kosztach utrzymania rzeczy (nieruchomości) odnosi się jedynie do sytuacji, gdy jest ona przedmiotem współwłasności, (...)

 • Przyczynianie się przez dziecko do pokrywania kosztów utrzymania rodziny

  Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis (wydanie IV) ss. 1152). Jak podkreśla H. Ciepła „Przez koszty utrzymania rodziny, o których mowa w art. 91 § l krio, należy rozumieć koszty związane (...)

 • Ochrona lokatorów i podwyżki czynszów od nowego roku

  nieruchomości oraz koszty: konserwacji, utrzymania należytego stanu tech­nicznego nieruchomości oraz przeprowadzonych remontów, zarządzania nieruchomością, utrzymania pomieszczeń (...)

 • Kupujemy mieszkanie - u notariusza

  zapisuje się sumę powierzchni użytkowej kupowanego mieszkania i pomieszczeń przynależnych (np. pomieszczenia gospodarcze). Tak uzyskany ułamek (np. 61/1200) będzie oznaczał udział w kosztach utrzymania

 • Podział nakładów w postępowaniu spadkowym

  to czy żona będzie musiała jego dzieciom (dorosłym, nie przysposobionym, nie mieszkającym z nimi ) zwracać połowę wartości tego samochodu (wspólnie małżonkowie by ponosili koszty utrzymania (...)

 • Skutki uzyskania odrębnego zapisu własności lokalu

  Jesteśmy współwłaścicielami mieszkania spółdzielczego w WSM w Warszawie. Członkiem spółdzielni jest moja żona. Od jakiegoś czasu mówi się o możliwości wyodrębnienia mieszkania ze spółdzielni. (...)

 • Koszty zarządu nieruchomością wspólną

  Mam taki zapis dokładnie w umowie najmu lokalu handlowego: Najemcę obciążają wszystkie opłaty związane z eksploatacją przedmiotu najmu, w tym koszty utrzymania i eksploatacji objętego umową (...)

 • Podział majątku wspólnego małżonków po rozwodzie

  głównym najemcą mieszkania i od początku ponoszę wszystkie koszty jego utrzymania. W momencie gdy wyrok orzekający między Państwem rozwód stanie się prawomocny, z mocy prawa ustanie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • darowizna a koszty utrzymania mieszkania

  witam serdecznie. Mam ogromny kłopot i probę. Chodzi o to że dziadkowie zapisali mi mieszkanie, tzn przepisali je (z własnej woli) jako darowiznę (...)

 • Podwyżka alimentów

  Napisałam o podwyżkę alimentów po okresie 5 lat,dziecko ma obecnie 10.Po pierwszej rozprawie ojciec dziecka podważył moje koszty utrzymania dziecka (...)

 • POMÓŻCIE,po 10ciu latach chce się wprowadzić

  Mam rozwód z winy ex-męża i zniesienie współwłasności majątkowej. Trwa sprawa o podział majatku już 3lata,bo ex-małżonek utrudnia przebieg (...)

 • eksmisja po 20 lat zameldowania??

  Jestem od 20 lat zameldowana w mieszkaniu własnościowym byłej konkubiny ojca. Obecnie 5 rok studiuje poza miejscem zamieszkania ale raz w miesiącu (...)

 • Jak sprzedać lokal w takiej sytuacji?

  Witam serdecznie, jestem właścicielem mieszkania spółdzielczo/własnościowego z tym iz jest moje tylko w 1/3 własnościa, kolejne dwie części należą (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane