Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Osoba, która uniemożliwiła legalną aborcję jest zobowiązana do pokrycia kosztów utrzymania dziecka

  następstwem gwałtu, zakres obowiązku naprawienia szkody obejmuje koszty utrzymania dziecka ? - w razie udzielenia odpowiedzi twierdzącej na powyższe pytanie: Czy w przypadku niewykrycia (...)

 • Alimenty dla dziecka ze związku pozamałżeńskiego

  Jestem obecnie w ciąży z mężczyzną, z którym nie pozostaję w związku małżeńskim. Twierdzi on, że uzna dziecko. Jaka jest procedura uzyskania alimentów na koszty utrzymania dziecka (...)

 • Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

  ? Przesłanką obowiązku alimentacyjnego rodziców względem dziecka jest niezdolność dziecka do samodzielnego utrzymania się. Obowiązek ten nakładany jest na rodzica od momentu (...)

 • Porada prawna na temat koszty utrzymania dziecka

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty utrzymania dziecka, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dotacja gminy na utrzymanie dziecka w przedszkolu

  . Nasza gmina nie posiada przedszkola publicznego, posiada natomiast dwa przedszkola niepubliczne w których koszty utrzymania dziecka zamykają się kwotą 290 zł. W sąsiedniej gminie istnieje (...)

 • Ojciec spoza małżeństwa

  Kodeks rodzinny i opiekuńczy ustanawia domniemanie pochodzenia dziecka od męża matki. Tak więc, aby matka dziecka mogła dochodzić świadczenia alimentacyjnego (w imieniu swoim z art. 141 § (...)

 • Koszt utrzymania dziecka a alimenty

  każdego dziecka indywidualnie z uwzględnieniem jego osobistych potrzeb. Koszty utrzymania dziecka to usługi świadczone dziecku, które są niezbędne w związku z jego utrzymaniem (...)

 • Koszty utrzymania a alimenty

  Jakie składniki wlicza się do kosztów utrzymania dziecka? Czy wysokość alimentów zależy od faktycznych kosztów utrzymania dziecka czy od wysokości zarobków? Czy w przypadku (...)

 • Zabezpieczenie przyszłych roszczeń alimentacyjnych

  zobowiązanie pozwanego X do wyłożenia kwoty X zł na koszty utrzymania powódki (czyli Pani) przez trzy miesiące w okresie porodu oraz kwoty X zł na utrzymanie mającego się urodzić dziecka (...)

 • Pojęcie kosztów utrzymania i wychowania dziecka

  związku z jego utrzymaniem a więc m. in. pielęgnowanie dziecka, przygotowywanie mu posiłków, pranie odzieży i bielizny dziecka. Natomiast koszty wychowania dziecka rozumie (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża?

  alimenty) uległoby zawieszeniu. Aktualnie powinna Pani obliczyć koszty utrzymania Pani dziecka. W kosztach należy uwzględnić wszystko – szczególnie koszty związane (...)

 • Obowiązki przyszłego ojca

  jeszcze przed urodzeniem się dziecka wyłożył odpowiednią sumę pieniężną na koszty utrzymania matki przez trzy miesiące w okresie porodu oraz na koszty utrzymania dziecka (...)

 • Emp@tia Dobry Start - Złóż wniosek o świadczenie „dobry start”

  koszty utrzymania dziecka w MOW. Co do zasady, na dziecko umieszczone w młodzieżowym ośrodku wychowawczym, świadczenie "dobry start" przysługuje. Rodzina zastępcza składa wniosek o świadczenie (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty

  urodzeniem się dziecka wyłożył odpowiednią sumę pieniężną na koszty utrzymania matki przez trzy miesiące w okresie porodu oraz na koszty utrzymania dziecka przez (...)

 • Uwiarygodnienie ojcostwa

  przez trzy miesiące w okresie porodu oraz koszty utrzymania dziecka przez pierwsze trzy miesiące po urodzeniu. W jaki sposób można uwiarygodnić ojcostwo mężczyzny w oparciu o w/w przepis? (...)

 • Koszty wychowania i utrzymania dziecka, decydujące o wysokości obowiązku alimentacyjnego

  W jaki sposób Kodeks rodzinny i opiekuńczy definiuje pojęcie kosztów utrzymania i wychowania dziecka, decydujących o wysokości obowiązku alimentacyjnego? „Koszty utrzymania (...)

 • Wiedza sędziego a wysokość alimentów

  Czy sędzia orzekający w sprawie o podwyższenie / obniżenie alimentów dysponuje jakimiś materiałami typu tabele, wykazy itp. zawierającymi orientacyjne koszty utrzymania dziecka w funkcji (...)

 • Dla kogo świadczenia rodzinne?

  dnia urodzenia dziecka; śmierci matki dziecka; porzucenia dziecka przez matkę. opiekunowi faktycznemu dziecka (tj. osobie faktycznie opiekującej się dzieckiem, jeżeli wystąpiła (...)

 • Maksymalna wysokość alimentów

  alimentacyjnego zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego. Sąd, określając wysokość alimentów, bierze pod uwagę przede wszystkim koszty (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  matka nie żyje - przeciwko dziecku.§ 4. W razie śmierci dziecka, które było powodem w sprawie o ustalenie ojcostwa, ustalenia mogą dochodzić jego zstępni.Art. 85. § 1. Domniemywa się, (...)

 • Odliczenie od dochodów wydatków na cele rehabilitacyjne dziecka

  wprowadzenie do systemu prawa możliwości zmniejszenia obciążeń podatkowych ze względu na ponoszone przez podatnika koszty utrzymania niepełnosprawnego dziecka jest bez wątpienia działaniem (...)

 • Władza rodzicielska przy rozwodzie

  małżeństwa (artykuł 112 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). Koszty utrzymania i wychowania dziecka Sąd w wyroku rozwodowym orzeka w przedmiocie kosztów utrzymania i wychowania (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  urodzeniem się dziecka. § 2. Przepisy art. 64 i 65 stosuje się odpowiednio. Art. 79. Przepisy o ustaleniu bezskuteczności uznania ojcostwa stosuje się odpowiednio do matki dziecka, która potwierdziła (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  ze stypendium; koszty niezbędnych badań lekarskich lub psychologicznych - w formie wpłaty na konto wykonawcy badania. Kwota premii oraz maksymalna kwota ryczałtu podlegają, co do zasady, waloryzacji

 • Ustalenie ojcostwa a roszczenia z tym związane

  pochodzenia dziecka z małżeństwa wówczas wpisuje się̨ do aktu urodzenia dziecka, jako imię̨ ojca – imię̨ wskazane przez przedstawiciela ustawowego dziecka, (...)

 • Projekt ustawy o rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka

  dziecka (RDD)?Dział IV projektu ustawy dotyczy rodzinnych domów dziecka (RDD). Projekt wskazuje na podmioty które mogą prowadzić rodzinne domy dziecka oraz określa charakter (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podwyżka alimentów

  Napisałam o podwyżkę alimentów po okresie 5 lat,dziecko ma obecnie 10.Po pierwszej rozprawie ojciec dziecka podważył moje koszty utrzymania dziecka (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • miesięczne koszty utrzymania dziecka

  Witam Mam pytanie jestem w trakcie sprawy o alimenty musze przedstawić miesięczne koszty utrzymania dziecka, co powinnam brac pod uwagę?I czy musze (...)

 • co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

  mam pytanie gdyż rozstałem sie z zona płace wysokie alimenty na dwie córki żona wyszła ponownie za mąż czy w związku z tym musze nadal placic (...)

 • bezrobotna matka samotnie wychowująca dziecko

  Witam! czy mógłby mi ktos napisać jakie przywileje przysługują bezrobotnej matce wychowujacej dziecko, jeśli w ogóle jakieś przysługują. Nie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane