Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszty utrzymania domu po rozwodzie

  Jestem z mężem po rozwodzie, wszystkie rachunki przychodzą do mnie ponieważ ja podpisywałam umowy z elektrownią, wodociągami i ciepłownią. Były mąż po rozwodzie czuje się (...)

 • Skutki rozwodu

  utrzymania. Taką sytuacją jest przede wszystkim niedostatek jednego z nich, czyli stan, w którym małżonek nie ma żadnych lub nie ma dostatecznych środków własnych środków utrzymania

 • Koszty utrzymania majątku

  miejskiej, itp) a także koszty niezbędnych remontów, po uzgodnieniu zakresu remontu i wysokości kosztów. Jakie koszty związane z majątkiem wspólnym jest zobowiązany ponosić współwłaściciel, (...)

 • Porada prawna na temat koszty utrzymania domu po rozwodzie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty utrzymania domu po rozwodzie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Na jaką pomoc społeczną można liczyć?

  skierowana do domu pomocy społecznej - w wysokości różnicy między średnim kosztem utrzymania w domu pomocy społecznej a opłatami wnoszonymi przez mieszkańca  i jego rodzinę. Opłatę (...)

 • Rozwód i podział majątku wspólnego

  1,5 tys na syna (od dwóch m-cy) oraz spłaca oba kredyty, Koszty utrzymania obu nieruchomości ponoszę sama. W obecnej sytuacji zależy mi na rozwodzie i zatrzymaniu nieruchomości. Jakie (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  będzie nosił po zawarciu małżeństwa, decyduje jego oświadczenie złożone przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego. Oświadczenie może być złożone bezpośrednio po zawarciu małżeństwa (...)

 • Spłata kredytu po rozwodzie oraz koszty utrzymania

  dokonany. Zasądzone zostały alimenty, które płacę. Mimo wcześniejszych ustaleń, ex-żona nie chce partycypować w kosztach utrzymania domu (dotychczas mieszkałem w domu i pokrywałem, (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 15 - 16m)

  , a poniesione po dniu, o którym mowa w ust. 4b pkt 1 albo pkt 2, są potrącalne w roku podatkowym następującym po roku, za który sporządzane jest sprawozdanie finansowe lub składane (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  , małżonkowie mogą zawrzeć umowę majątkową małżeńską po dokonaniu podziału majątku wspólnego lub po uzyskaniu przez wierzyciela zabezpieczenia, albo zaspokojenia wierzytelności, (...)

 • Alimenty dla męża po orzeczeniu separacji - opinia prawna

  mąż ma firmę, ale nie przynosi ona zbyt dużych dochodów. Jest osobą karaną za oszustwo, ma wyrok w zawieszeniu. Jego dochody są o wiele niższe od moich. Wszystkie koszty utrzymania (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  wybudowanym z udziałem środków z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego. Art. 12[2]. (uchylony) Art. 13. 1. Po ustaniu małżeństwa wskutek rozwodu lub po unieważnieniu małżeństwa małżonkowie (...)

 • Jak prawnie wymusić na rodzeństwie, aby dokładały się do pobytu matki w domu seniora?

  osoby lub jej przedstawiciela ustawowego na umieszczenie w domu pomocy społecznej.  2a. W przypadku gdy przewidywany termin oczekiwania na umieszczenie w domu pomocy społecznej danego typu

 • Zabezpieczenie w postępowaniu rozwodowym - opinia prawna

  alimenty po rozwodzie póki ta połowa mieszkania należy jeszcze do męża? Co zrobić jeżeli  założę hipotekę przymusową na istniejący dług, a mąż mi go spłaci? Zależy mi, (...)

 • Domaganie się o partycypowanie w kosztach za utrzymanie mieszkania od małżonki.

  utrzymania mieszkania? Wprawdzie zasada dotycząca partycypacji w kosztach utrzymania rzeczy (nieruchomości) odnosi się jedynie do sytuacji, gdy jest ona przedmiotem współwłasności, (...)

 • Czy były mąż może żądać od byłej żony zwrotu pożytków za to, że mieszka ona w ich wspólnym mieszkaniu - opinia prawna

  przedstawionej sytuacji należy zastanowić się nad dwoma rzeczami. Po pierwsze czy fakt, że Pani sama korzystała z mieszkania, było swego rodzaju pożytkiem oraz po drugie czy roszczenie, z którym (...)

 • Separacja a rozwód

  ponieść kosztów sądowych bez uszczerbku dla koniecznego utrzymania siebie i swojej rodziny. rozwód, separacja, alimenty, władza rodzicielska, koszty sądowe

 • Wstrzymanie egzekucji komorniczej alimentów

  Eks-małżonka mojego męża wraz z ich dziećmi po rozwodzie przebywała w mieszkaniu męża (on się wyprowadził), lecz on nadal ponosił koszty utrzymania tego domu i dzieci. (...)

 • Koszty utrzymania w domu opieki

  Płacę za mamę umieszczoną w prywatnym domu opieki. Mama dostaje 600 zł, a za dom płacimy 2000 zł. Złożyliśmy o przyjęcie jej do publicznego domu opieki. Cena będzie podobna. Wyczytałam, (...)

 • Władza rodzicielska przy rozwodzie

  małżeństwa (artykuł 112 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). Koszty utrzymania i wychowania dziecka Sąd w wyroku rozwodowym orzeka w przedmiocie kosztów utrzymania i wychowania (...)

 • Przebywanie w domu opieki społecznej a majątek

  między średnim kosztem utrzymania w domu pomocy społecznej a opłatami wnoszonymi przez osoby, o których mowa w pkt 1 i 2.   Opłatę za pobyt w domu pomocy społecznej mogą (...)

 • Wybudowanie domu na gruncie spadkodawcy – opinia prawna

  . W tej chwili ojciec ma 59 lat i zależy mu wyłącznie na prawie do własności domu, który wybudował za swoje pieniądze, niestety na "rodzinnej ziemi". Czy jest możliwe dochodzenie własności domu (...)

 • Dla kogo mieszkanie po rozwodzie - opinia prawna

  układ, tym bardziej, że nie dokłada się do utrzymania mieszkania. Kto po rozwodzie dostanie mieszkanie i jakie mogą być w tym zakresie skutki rozwodu dla mnie? Czy żona może żądać (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  kieruje przewodniczący, a jeżeli co do porządku i sposobu narady oraz głosowania podniesione zostaną wątpliwości, rozstrzyga je skład orzekający. § 2. Po naradzie przewodniczący zbiera głosy (...)

 • Opieka nad dziećmi po rozwodzie

  alimentacyjnych Poza obowiązkiem alimentacyjnym, może Pan również ponosić inne koszty utrzymania i wychowania dzieci, jednakże należy wziąć po uwagę fakt, iż nie będzie Pan mógł (...)

 • Jakie skutki w sferze majątkowej wywiera orzeczenie separacji? - opinia prawna

  wyłączny Pani użytek. Warto także wspomnieć, iż gdyby doszło do przyznania Pani domu z obowiązkiem spłat, sąd ma możliwość rozłożenia spłat na dogodne raty. Koszty podziału majątku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

  mam pytanie gdyż rozstałem sie z zona płace wysokie alimenty na dwie córki żona wyszła ponownie za mąż czy w związku z tym musze nadal placic (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane