Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • I - KODEKS POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO – Przepisy ogólne

  przyszłości. Art. 38. Pracownik organu administracji publicznej, który z nieuzasadnionych przyczyn nie załatwił sprawy w terminie lub nie dopełnił obowiązku wynikającego z art. 36 albo nie załatwił (...)

 • Przyspieszenie podjęcia zawieszonego postępowania

  otrzymał żadnej informacji z Sądu o dalszym przebiegu sprawy spadkowej. Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok Sądu Okręgowego. Jakie są przesłanki uaktywnienia Sądu Rejonowego w sprawie spadkowej? (...)

 • Podział majątku spadkowego a prawa małżonki zmarłego - opinia prawna

  : koszty pogrzebu, koszty postępowania spadkowego, koszty zaspokojenia roszczeń z tytułu zachowku oraz zapisów i poleceń.  Zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego w pierwszej kolejności (...)

 • Porada prawna na temat koszty sprawy spadkowej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty sprawy spadkowej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Trudności w uzyskaniu dokumentu dla sądu

  udać się do sądu, który wydawał postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, wyjaśnić swoją sprawę i zapoznać się z aktami sprawy spadkowej. Bez znajomości sygnatury akt sprawy (...)

 • Zwrot kosztów sądowych - kto i kiedy może się tego domagać?

  ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów pomocy prawnej udzielonej przez radcę prawnego ustanowionego z urzędu), wydatki jednego adwokata, koszty sądowe, koszty nakazanego przez sąd osobistego (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  zamkniętych, jeżeli przeciwko publicznemu rozpoznaniu sprawy przemawia dobro małoletniego.Art. 576. § 1. Przed wydaniem orzeczenia co do istoty sprawy sąd opiekuńczy wysłucha (...)

 • Spis i zabezpieczenia spadku

  pracują i zbierają plony. Jestem w trakcie przeprowadzania sprawy spadkowej. Czy powinnam zrobić spis inwentarza? Jeśli tak to jak się do tego zabrać? Czy można zwrócić się z tym bezpośrednio (...)

 • V - Kodeks postępowania cywilnego - Środki zaskarżenia

  równorzędnemu. Przy ponownym rozpoznaniu sprawy przepis art. 415 stosuje się odpowiednio. § 2. W razie przekazania sprawy do ponownego rozpoznania, sąd rozpoznaje ją w innym składzie.Art.

 • Kodeks postępowania karnego

  z wyboru, prezes sądu właściwego do rozpoznania sprawy wyznacza mu obrońcę z urzędu. § 2. Na uzasadniony wniosek oskarżonego lub jego obrońcy prezes sądu właściwego do rozpoznania sprawy (...)

 • Jak skutecznie nabyć swoją część odziedziczonego spadku - opinia prawna

  spadkobiercami naszej matki. W trakcie sprawy zeznaliśmy, że nie było żadnego testamentu. Gdy, w chęci zamknięcia sprawy po matce, zwróciłam się w 2003 roku o swoją część pieniędzy z (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • sprawa spadkowa

  Moze ktos sie orientuje w takiej sprawie. Umiera maz i ojciec 3 dzieci, nie zostawia testamentu. Spadkobiercy dziedzicza zgodzie z prawem. Najwieksza czesc (...)

 • Wspólna odpowiedzialność wszystkich spadkobierców za koszty sądowe-sprawa pilna!

  W opisywanej przeze mnie sprawie spadkowej po pradziadkach (w innym wątku) najważniejszy jest obecnie następujący problem. Czy można tą sprawę załatwić (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane